Skocz do zawartości

Raupenschlepper Ost/Steyr RSO


Lemeryt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 595
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Siedzę sobie wygodnie w foteliku w tym f..... New York
i czytam .......wpisy .... Święta to jednak wspaniały czas, bardzo się cieszę że w tak krótkim czasie wspólnie zrobiliśmy tak dużo.
Z swojego doświadczenia wiem że tylko szalone i trudne wyzwania przynoszą satysfakcję i dlatego postanowiłem wspierać Lemeryta ..... niestety na odległość.
Doskonale zdaję sobie sprawę z piętrzących się problemów przy realizacji tego wyzwania ale Lemertyt głowa do góry uśmiech na lico i do przodu i nie siej defetyzmu. Widzę że w święta się rozmarzyłeś silniczek Ci się marzy.
W O W !! Ale marzenia są do spełnienia ... zorganizujmy zbiórkę na motorek by było mniej zachodu podaj na forum nr konta muzeum, podaj formułkę która powinna być wpisana na przelewie oraz na dodatkowym piśmie skierowanym do muzeum. I do dzieła każda przecież nawet najmniejsza wpłata przyczyni się do realizacji tego projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Sznownych Kolegów
Cieszy mnie, że jednak można coś zrobić w naszym kraju z wykopanym pojazdem bez wzajemnych pyskówek i w atmosferze zrozumienia i współpracy. Dokładam się do prośby Kolegi z poprzedniego postu. Mieszkam niestety za granicą i nie moę pomóc fizycznie - chętnie jednak wspomogę wpłatą na konto. Liczy się każda suma, ziarnko do ziarnka...
Gratuluję zapału i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich !
Na wstępie chciałem poswięcić wpis Osobie o której wcześniej nie wspominałem, a bez której ta cała zabawa nie miałaby miejsca. Jest to Pani która od początku współtworzy ten projekt, łamiąc stereotypy o polskich muzealnikach :). Osobą tą jest Pani Bożena obecny Dyrektor Muzeum Regionalnego Dom Grecki" w Myślenicach.
Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę sporo nowych Osób zarażonych wirusem RSO :), Witam i ostrzegam tego nie da się wyleczyć ta choroba tylko się pogłębia.
Cieszy mnie to że coraz więcej osób angażuje się w ten projekt wklejając zdjęcia, biorąc udział w dyskusji, deklarując pomoc czy chęć przekazania części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani Bracia i Siostry !!!
Zlokalizowany jest nie tylko silnik ale i inne części do RSO które można nabyć, może uda się to zrobić zanim wyjadą.... Dlatego nie ukrywam że bylibyśmy Wam bardzo wdzięczni za ewentualną pomoc. Pieniądze można wpłacać na konto :

Bank Spółdzielczy w Wieliczce oddział Myślenice

Nr. konta : 55 8619 0006 0020 0000 3782 0002

Muzeum Regionalne Dom Grecki" 32-400 Myślenice ul. Sobieskiego 3

Tytuł przelewu : Darowizna na rzecz muzeum"
Oprócz tego należy przesłać na adres muzeum podpisany dokument o treści : Ja dane osobowe" przekazuję darowiznę w wysokości (.000000). Ofiarowana przeze mnie kwota przeznaczona jest na wsparcie Projektu RSO"

Od kilku miesięcy jestem pracownikiem tego muzeum, jeśli ktoś miałby jakiekolwiek wątpliwości proszę pisać na mój adres: lem.man@wp.pl
lub adres Pani Dyrektor: muzeum.dom.grecki.mc@neostrada.pl

O tym jak zostały spożytkowane pieniądze będę informował na bieżąco.
I na koniec :
http://muzeum.gemini.net.pl/
Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Ra_v fajnie ze jesteś z nami, cieszę się ze już nie jestem jedynym rodzynkiem mieszkającym poza krajem który chce cos zrobić przy RSO.
Lufcik .. przekopałeś się przez 7727 zdjęć z 2 Korpusu pochodzących z Instytutu Polskiego i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie ? Gratuluję, chyba przeoczyłeś jeszcze to zdjęcie które pozwoliłem sobie zamieścić.
Zwróćcie uwagę na dachy obydwu pojazdów.
Czy to są miejsca na kanistry ?
Braun masz może więcej szczegółów dotyczących zdobycia RSO przez powstańców ?
$pier$ im więcej zarażonych wirusem RSO tym szybciej Lemeryt będzie mógł przekazywać wiadomości z postępu prac.
victor każda cześć od RSO ..... to jeden wielki krok milowy do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.
Kolego Sten, faktycznie niedopatrzenie z mojej strony. Czekam na E-mail z tymi numerami, w momencie kiedy je dostanę od razu podam na forum. Przepraszam za kłopot i dzięki za cierpliwość. Victor ogniwko bardzo się przyda, z tego co widzę to skompletowanie gąsienic będzie w całości Waszą zasługą" :).
Pozdrawiam
P.S. Zwróćcie uwagę na napisy na tylnej burcie RSO(ostatnie wklejone zdjęcie) może komuś uda się je odczytać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sten najczęściej nakładki na gąsienice były przewożone na burtach RSO. ( do dziesięciu sztuk na burcie )
Patrząc na RSO z napisem „ Miny nieoznaczone” na dachu znajdują się cztery dosyć szerokie elementy. ( być może że nakładki ). Z drugiej strony porównując z zdjęciem z zestawem podróżnym z 2007-12-26 14:45:00 na dachu mieściło się osiem kanistrów dalej porównując szerokość kanistrów raczej można wykluczyć ze na tym zdjęciu na dachu są kanistry.
I jeszcze jedna wątpliwość .......... nakładki na zdjęciach RSO najczęściej występują w sezonie jesiennym
Posiadam w tylko kilka zdjęć RSO uzbrojonych w pełen komplet nakładek na gąsienice ( Strzelam że można było zamontować 32 szt. na jedną stronę )

Przepraszam wszystkich którym jeszcze nie zdążyłem odpisać na listy ......

Pozdrawiam

Woodhaven

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie