Skocz do zawartości

Kara śmierci w Stanie Wojennym .


Rekomendowane odpowiedzi

O – w międzyczasie zostałem „dyżurnym klerykiem”!

Wprawdzie taki ze mnie kleryk (a i klerykał też), jak z Ciebie drogi Parowozie biskup, ale za komplement dziękuję - od razu parę lat mi ubyło :-)

Mam tylko nadzieję, że mnie molestować nie będziesz – trochę obrzydliwy jestem!

A wracając do istoty sporu – nie wiem, jak to w „zielonych garnizonach” było. To, o czym piszę, było w Warszawie, w samochodówce na Szwoleżerów dokładnie.

Tak, wiem, LWP takie tolerancyjne światopoglądowo było, że nawet służbę duszpasterską miało! Komu to ona podlegała? Jakiemuś Zarządowi chyba? Zdaje się, że Głównemu nawet?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdury aż przykro czytać , powtarzane chyba w zapadłych wiochach z których jest największy nabór do seminariów a zmyslane chyba przez wiejskich proboszczów dla starych bab

Ad Darda masz racje chociaż raz i nie tak do końca - wyrzucano za picie z kim nie nalezy - za picie z szeregowcami

Ad danieloff - racja i komu to przeszkadzało

Ale musze was zmartwić - idzie nowe
niechętnie ale coraz więcej rodakow wraca do kraju z Europy , gdzie pracowali i zobaczyli inne kraje ,poznali zwyczaje tamże panujące m.innymi takie że zakłamany ksiądz nie jest bogiem na ziemi i da się bez niego zyć

86 % francuzów i 65% niemców w wieku 15 do 28 lat nie wie nawet że papież jest niemcem - i chwała im za tą wiedzę
Do kruchty a nie do rady " H. Sienkiewicz (Pan Wolodyjowski)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parowóz - ja tak troche offtopa rzuce ale jak chcesz prowadzić jakąś anty-katolicką krucjatę to idź na forum wspaniałych organizacji ludzi pokrzywdzonych przez los pokroju federacji anarchistycznej - bo to już sie przykre robi - gdzie sie da to albo atakujesz partyzantów albo kosciol, nawet jak temat ni w ząb nie pasuje do tych twoich krucjatowych wywodów ; )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż - podobna sytuacja miala miejsce w Chorzowie (dla niewtajemniczonych - MIASTO, nie wieś...) - akurat była tam jednostka LWP, osiedle wojskowe - wychowywałem się w jej pobliżu, mialem w szkole kolegów i koleżanki, dzieci wojskowych - wszyscy zostali ochszczeni i poszli do komunii gdzieś na wsiach (w każdym razie poza Chorzowem) - raczej trudno zakładać,że oszukiwaliby kolegów podając fałszywe informacje ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbieżność relacji bierze się zapewne z tego, że jak zwykle nie można generalizować - w różnych jednostkach było różnie. Wśród kadry nie brakowało nadgorliwych, ale byli też i tacy, którzy potrafili pozostać ludźmi.
Niemało było też takich, szczególnie wśród dawnych politycznych, którzy po 1989 nawracali się i z gorliwością neofity próbowali nawracać innych...
Pozdrawiam - Szarubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam od jakiegoś czasu te wypowiedzi,Parowozu- [Lokomotywy]i dochodzę do wniosku że jest to stary komunistyczny beton, a nawet żelbeton ,którego poglądy były wykuwane w komunistycznych kużniach oficerów politycznych. Jakakolwiek dyskusja z tym panem nie ma większego sensu bo on patrzy na te sprawy za tamtej strony barykady.A życie normalnych ludzi w tamtych czasach jest dla niego tak samo zrozumiałe jak dla mnie Hinduska mantra .Pozdro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parowóz ma więcej racji niż to sobie uświadamiacie, a w dodatku pamięta tamte czasy z autopsji. A że ta wizja nie pasuje do waszych idealistycznych teorii, to już trudno, szukacie na siłę bohaterów a z ich braku chcecie ich produkować. Czerń i biel. A dominuje niestety szarość, daleka od obecnej hagiografii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt:Niemało było też takich, szczególnie wśród dawnych politycznych, którzy po 1989 nawracali się i z gorliwością neofity próbowali nawracać innych..."

Tak Szarubek tak było - rzygać się chciało patrząc na te gęby ze złożonymi do modlitwy łapkami

Dzieki danieloff za poparcie - w wiekszości swoich postow od poczatku wskazywałem rózne zawilości i złozoności niektórych spraw i historii - trudno wymagac od absolwentów zasadniczych szkół czy też dętych ogolniaków zdolnosci samodzielnego myslenia a jeszcze znajomości historii wykraczającej troche poza podreczniki ministra Wszechromana- zawsze ktos za nich mysli to mama to tata to ksiadz a najczęsciej to nierzadko niedouczony nauczyciel realizujacy co najwyżej swoja karierę polityczną gminnego radnego przy poparciu miejscowego proboszcza

Za komuny telewizja ,radio ,literatura mówiła swoje a ludzie nie wierzyli i wiedzieli swoje , dzieki temu CIA wybrała Polske do przewrotu w latach 80-tych bo tu był podatny grunt do przemian
teraz to juz nie byłoby mozliwe -coraz więcej głupków wierzy różnym propagandzistom relizujacym swoje prymitywne cele

Inna sprawa to porownanie poziomu nauki za komuny i teraz -kiedyś słyneliśmy z fachowców róznych branż - teraz co najwyżej z polish jockes i wstydu z własnych konserwatywnych polityków

Dla przecietnego anglika -polak to gorzej jak murzyn czy inna arabska nędza (patrz wiadomosci )

Chciałbym jeszcze kiedyś pojechać do zachodniej europy i Usa i się nie wstydzić chociaż raz za rodaków a także aby telewizje tych krajów nie pokazywały ciekawostek z polskich katolickich imprez między filmami o ludozercach i ludziach pierwotnych żyjących gdzies tam na Borneo

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inna sprawa ze to forum słuzy własnie do wymiany różnych zdań - tych za i przeciw ,tych z lewa i tych z prawa - za pięknie byloby gdyby wszyscy mieli jedynie słuszne zdania jak to bywało za komuny
Wielokrotnie pisałem jak to moi konserwatywni adwersarze są bardzo podobni do takich samych popapranców z poprzedniego systemu - i jak słusznie zauważył Szarubek to nierzadko ci sami ludzie lub ich pokoleniowi spadkobiercy - katolickim krzykiem chcący zagłuszyć własną komunistyczną gorliwośc

Żegnam temat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rudno wymagac od absolwentów zasadniczych szkół czy też dętych ogolniaków zdolnosci samodzielnego myslenia a jeszcze znajomości historii wykraczającej troche poza podreczniki"

moi konserwatywni adwersarze są bardzo podobni do takich samych popapranców z poprzedniego systemu"

ierzadko ci sami ludzie lub ich pokoleniowi spadkobiercy - katolickim krzykiem chcący zagłuszyć własną komunistyczną gorliwośc"

Uprzejmie proszę admina o przydzielenie panu Parowóz" kolejnej żółtej kartki za notoryczne obrażanie uczestników forum, w sposób urągający jakimkolwiek normom.
Jestem jego adwersarzem (konserwatywnym) , jestem katolikiem - ale co do szkół jakie kończyliśmy i znajomości historii może lepiej się nie licytujmy, a już zwłaszcza co do własnej komunistycznej gorliwości.
Po raz kolejny na tym forum zwracam panu Parowóz" uwagę, że jego kariera wojskowa dobiegła końca, nie znajduje się już w koszarach LWP i musi się zachowywać zgodnie ze standartami przyjętymi w świecie cywilizowanym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam od jakiegoś czasu te wypowiedzi,Parowozu- [Lokomotywy]i dochodzę do wniosku że jest to stary komunistyczny beton, a nawet żelbeton ,którego poglądy były wykuwane w komunistycznych kużniach oficerów politycznych"

To są te cywilizowane" standardy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kokesh", którego wypowiedź cytujesz założył ten wątek, a zamiast sensownych odpowiedzi dotyczących tematu grono frustratów zaczęło wylewać swe żale za bezpowrotnie utraconym socjalizmem.
Niektórzy z nich dodatkowo robią to w sposób, moim zdaniem, nieodpowiedni. Dlatego zwróciłem się do admina o udzielenie ostrzeżenia.
Jeżeli uważasz, że kokesh" też zasłużył, zrób to samo - admin rozsądzi. Jego wpis adresowany jest do jednej, konkretnej osoby, oczywiście lepiej żeby zrobił to wysyłajac mu prywatnego maila. Adresatem wpisów Parowoza" może poczuć się każdy, który ma inne niż jego poglądy polityczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D


Przyznam się że czytając topic rozbawiłem się mocno

(...) komunistyczny, partyjny beton, żelbeton atakujący na każdym kroku partyzantów, kościół (...) (bez urazy Parowozie)
Jakich partyzantów - frakcję Moczara ? :D
-----------------------

A na serio, to każdy ma niezależnie od wyznania politycznego prawo do wypowiadania się na forum - choć niektórym, to się nie podoba.
Forum dobrze pokazuje, że ludzie w Polsce to albo komuniści, wopiści, politrucy, pepeerowcy, postępowi lewomarksiści(tak kiedyś mnie sklasyfikowano) a z drugiej strony aktywiści solidarnościowi, polityczni katolicy, prawicowcy i fanatyczni reakcjoniści wierzący w odwieczną i nieubłaganą walkę z wiadomym system.

Też doświadczyłem tu na forum wymiany poglądów z drugą wymienioną opcją - omal nie wydano na mnie wyroku śmierci i trachnięto gdzieś na skraju lasu jak ongiś jakiegoś sołtysa członka PPR.

Doputy nie zrozumie się że historia była, jest i będzie wredna i szara nikt się tu nie dogada z nikim.
A prawda jest taka, że po przełomie" w III RP członkowie PZPR zostawali członkami S", AWS i w ogóle partii prawicowych, a niektórzy członkowie S" wstępowali do SLD.
I gdzie tu ta historyczna klarowna polaryzacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Zakładając ten watek myślałem [ja naiwny] że dowiem się czegoś na interesujący mnie temat ,ale to forum zaczyna bardziej przypominać ;;gadu gadu ''niż forum odkrywców- poszukiwaczy z którym tak wielu z was chce się utożsamiać , przykre to.......... .POZDRO...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKMS ,napisałem w ten sposób ,aby właśnie dla takich jak Ty, było to zrozumiałe.Bo myślę że na twoim poziomie jest to zrozumiałe ,skoro się wypowiadasz. Szkoda że nie na temat. Bez dalszego pyskowania . Pozdro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie