Skocz do zawartości

Gloryfikantom NSZ polecam


Rekomendowane odpowiedzi

gloryfikantom NSZ polecam lekturę artykułu który powinien byc zatytułowany O take Polske i Europe walczyliśmy "
cyt,
Eurodeputowany Maciej Giertych kolejny raz wywołał oburzenie części posłów w Parlamencie Europejskim. Chodzi o broszurkę w języku angielskim, zatytułowaną "Wojna cywilizacji w Europie, która została rozdana wszystkim deputowanym.
Maciej Giertych pisze w niej między innymi, że Żydzi sami wybierają życie w odosobnieniu, z daleka od otaczających ich społeczności.

- Sami tworzą getta i dzielnice, gdzie mieszkają razem. Tylko hitlerowskie Niemcy zamknęły Żydów w gettach siłą - napisał Maciej Giertych. Polski deputowany Józef Pionior mówi, że broszura największe oburzenie wywołała w grupie socjalistów. Jego zdaniem, Maciej Giertych "monopolizuje obraz Polski w Parlamencie Europejskim i "jest to obraz dość sekciarski.

Józef Pionior zaznacza, że ugrupowanie Giertycha nie jest jedynym ugrupowaniem intelektualno-politycznym w Polsce i nie reprezentuje głównego nurtu naszej sceny politycznej.

- Ta broszura szokuje przy pierwszym zetknięciu się z nią. Bez wątpienia zakończy się to burzą w Parlamencie Europejskim - podkreśla polski deputowany.

Na broszurce wydanej przez Macieja Giertycha widnieje logo Parlamentu, choć w środku zastrzega on, że tezy w niej zawarte to jego poglądy i nie jest to stanowisko całego Europarlamentu.

Maciej Giertych już wiele razy szokował deputowanych. Pod koniec ubiegłego roku zorganizował debatę na temat teorii ewolucji, postulując by teorię wycofać z programu nauczania."
koniec cytatu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to prawda ze przez wieki społeczności żydowskie kultywowały swoją religię i tradycję nie asymilując się. Mieli nawet swój sytem prawny. Co oczywiście nie znaczy że nie było takich, którzy odchodzili od tradycji i mieszali się z miejscowymi (np niewierzacy w Boga socjaliści). Jak by nie patrzeć to naród wybrany. Teraz, ortodoksyjne społeczności także żyją zgodnie ze swoją tradycją. Więc co niby w tej broszurze jest ciekawego?

A jesli ktoś nie lubi nacjonalistów, żeby nie powiedzieć szowinistów, to co sadzi o ideologii w państwie Izrael?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nc nowego, jego poglądy antyżydowskie są szeroko znane w Polsce, teraz na świecie. W sumie ta partia jeszcze funkcjonuje tylko dzięki Kaczyńskim, a Roman Giertych już kilkakrotnie pokazał swoją KLASĘ" siedząc na nimisterialnym stołku. W Polsce wszystko jest maksymalnie po.... nawet uczenie dzieci.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej boli to, że takie wypowiedzi (dobitnie świadczące o inteligencji Pana Profesora, który ma słabość do mężczyzn w generalskich mundurach) łatwo trafiają do mediów - a stąd bierze się obraz Polski jako zapadłej dziury gdzieś na Wschodzie, am koło Rosji" :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podzielam zdanie a.korbaczewskiego że nic tam w tej broszurze nie zadziwia. Społecznosc Żydowska generalnie rzadko sie asymilowała i w sumie niczego Giertych tam nie odkrył. Pewnie to samo mozna by napisać o społecznosc np. chińczyków w USA. Nie jestem delikatnie mówiąc fanem giertycha ale ten Pinior To chyba eurodeutowany SDPL wiec najbardziej krzyczący pewnie fan dawania slubów i prawa do adoptowania dzieci pedziom.Zaraz pewnie bedzie krzyczał o faszyzmie w Polsce i jacy to antyeuropejscy i zacofani jesteśmy. Pozatym co to ma wspolnego z gloryfikacją NSZ? Na drugi raz wybierajmy lepiej aby nie było Giertychów ale i Piniorów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mało danych na prawidłową dyskusję...
prawdą jest, że pojęcie getta jest związane z Żydami osiadłymi w średniowiecznych (i później) miastach, Europy.
Związane to było m.in. z zakazem posiadania ziemi, bądź osiedlania się w miastach. -patrz Kazimierz.
Nadużyciem jest przyjmowanie pojęcia getto w rozumieniu przedwojennym do gett organizowanych przez Niemców".
Dlaczego?
cechą wspólną jest określony obszar osadniczy, dla nacji (w tym przypadku Żydów)"
różnice sprowadzają się do :
celów, - ograniczenie wolności, pośrednia i bezpośrednia eksterminacja, wyzysk, kumulacja ludności celem planowego unicestwienia
środków, - siły policyjne, stałe struktury wartownicze(bynajmniej nie do ochrony)
metod, - przymus bezpośredni, system kar, racjonowanie żywności w celu osłabienia
___
Oczywiście pow. spostrzeżenia są niepełne...
___


Czyli jeżeli Ktoś próbuje zestawiać te dwa zjawiska, chociażby z minimalną próbą stawiania znaku równości robi to conajmniej nieuczciwie.
manipulacja...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parowóz zastanów się co to ma wspólnego z sympatykami formacji zbrojnych związanych z nurtem narodowym? Lepiej zapytaj Piniora co go tam tak szokuje, że może wywołać burzę w parlamencie. Czy Pinior reagował gdy pozwalanie na adopcję dzieci przez pedałów zostało dopuszczone, eutanazja - dozwolona, zboczenia - gloryfikowane, .....
Poleć może coś gloryfikantom spod znaku czerwonej szmaty. Ale widzę, że tow. Parowóz nie traci czujności bojowej. Tak trzymać!!(chociaż można trochę pomyśleć).
Z poważaniem ( oczywiście bez przesady)
Jerzyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jerzyn2000
charakterystyka osobnika w wykonaniu P.Tymochowicza
Cyt>NPŚ – Nałogowy Pismak Świr - komentator czujący nałogową potrzebę pisania czegokolwiek, by mieć chociaż przez moment błogą świadomość „zabierania głosu“ na jego zdaniem ważne tematy. Najczęściej nic nie ma do powiedzenia, a opisuje mniej lub bardziej sprawny bełkot, bardziej w stosunku do komentarzy innych osób niż na jakikolwiek temat. "
koniec cytatu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny towarzyszu(tak chyba będzie najstosowniej) Parowóz ;-)

Wiara w to, że w zrabowanym i okupowanym kraju nękanym od lat najcięższymi realiami wojennymi, które zakrawały wręcz o przedsionek piekła na ziemi prędzej czy później NIE zbierze się grupa/grupka/banda nacjonalistów/patriotów/romantyków i nie chwyci za broń w walce o tą ich wymarzoną/urojoną?/nie kopaną z lewa i z prawa i silną Ojczyznę - jest tak samo naiwna jak wiara w to, że Święty Mikołaj roznosi dzieciom prezenty. A po latach osądzanie tego co zrobili typu wybielanie jednych i poniżanie drugich i to posługując się często hasłami wrogiej propagandy też jest nie na miejscu.

Postaram się trochę Ciebie skontrować, towarzyszu - gdzieś tam napisałeś, że źle wybierać sobie bohaterów z NSZ, oburzałeś się, że ak jakby już innych nie było" mając pewnie na myśli AK. I jeszcze nadmieniłeś bodajże Ty, że nazwanie NSZ partyzantami to obelga dla Armii Krajowej oraz naśmiewałeś się z ryngrafu z Matką Boską jednego z członków NSZ (że niby obłuda). Dobra, ok - rozumiem, że NSZ w Twoim przekonaniu jest zapewne organizacją zbrodniczą i Polsce niepotrzebną zapewne. I tak owszem, popełnili kilka morderstw na ludności cywilnej, z tego nazwano conajmniej jedno ludobójstwem. Ale popatrz się także na AK - kreowanej na wspaniałą, patriotyczną organizację i może nie tak napiętnowanej przez komunistów, bo i AK na Wołyniu z Armią Czerwoną często walczyli wspólnie i nie była aż tak antysowiecka. Owszem - przeszli piekło, upodlenie i poniżenie z rąk nowej pseudopolskiej władzy, ale to jednak NSZ częściej była na plakatach propagandowych podpisywanych iszcz bandytów z lasu". Zresztą mniejsza - idea walki przeciwko Niemcom i Rosjanom była swego rodzaju samobójstwem, ale podjęto to ryzyko czego owocem jest niestety głęboko zakorzeniona w świadomości Polaków do dzisiaj złą opinia o NSZ. Ale ja miałem przecież o AK :)

Często się mówi o manipulacji w mediach mając na myśli szczególnie media komercyjne typu TVN i Polsat, a ja widziałem taką szopkę, której nigdy nie zapomnę w Wiadomościach telewizji państwowej. Chodzi mi o odsłonięcie w Zakopanem pomnika sławnego Józefa Kurasia Ognia". Po prostu dla TVP1 wiadomość dnia, zrobili z tego newsa 10minutowy reportaż w pigułce o jego zasługach dla Polski. Wszystko żeby poprzeć (kontrowersyjną) decyzję prezydenta

Za Wiki:
W okresie PRL-u silnie oczerniany, gdzie porównywano go do "bandyty ze względu na akcje które podejmował przeciwko działaczom komunistycznym i ich sprzymierzeńcom, w tym zabójstwa. Do dnia dzisiejszego pozostaje on kontrowersyjną postacią w niektórych środowiskach. Fakty mordowania Żydów przez oddziały Ognia potwierdza ŻIH zaś według zastępcy "Ognia Jana Kolasy "Powichra ogniowcy walczyli "O Polskę bez Żydów i komunistów Przy czym należy pamiętać, że w tamtym okresie "Żydzi byli często utożsamiani z UB. Z drugiej strony część próbowała się wydostać z komunistycznego państwa, często nielegalnymi drogami, korzystając z pomocy funkcjonariuszy MO, UB i elementu przestępczego, co wielokrotnie kończyło się dla nich śmiercią lub w najlepszym wypadku rabunkiem. Większość z takich zbrodni propaganda komunistyczna przypisywała oczywiście "Ogniowi, choć ciężko znaleźć dobrze udokumentowane przykłady zbrodni na Żydach dokonywanych przez ludzi "Ognia (znanych jest natomiast conajmniej kilka przykładów przypisania mu przestępstw przez niego nie popełnionych)(1)."
No to ok - skoro nie ma większych dowodów, że to nie on sprzątnął wycieczkę żydowskich dzieci, ale jego ludzie mówili co mówili - to ja się zastanawiam dlaczego w reportażu z otwarcia mówiono o tym, że pół Zakopanego wrze, bo uważa Ognia za bandytę, który bezpodstawnie mordował ich krewnych. No to skądś się to musiało wziąć, a jeśli to jednak nie Kuraś, bo nie ma niezbitych dokumentów - to kto? Jak najbardziej jestem za pomnikiem dla niego - człowiek, który 8 lat walczy niezłomnie o Ojczyznę zasługuje na to jak najbardziej - to, że pod koniec życia prawdopodobnie tracił zimną krew? Nie dziwię mu się. Nie zmienia to jednak faktu, że władza przymyka ie widzi" pewnych wyczynów" w jego biografii.. i robi na jego temat hura-reportaż, który długo zapamiętam jako przykład użycia mediów w celach politycznych :)

Dalej - legendarny Antoni Heda. Bohater. Polak. Patriota pełną gębą - taki, jakich mało. Ale też może nie święty do końca ;]

http://www.odkrywca-online.com/pokaz_watek.php?id=359231#359231

za Panem Generałem Instytuw Wiesentala podobno rozesłał list gończym, za zamordowanie w Lasach Iłzecko-Starachowickich tzw. Grupy Wasermana"
i dalej:
Osobiscie generała udało mi się poznać, lecz gdy zacząłem go wypytywać o ten incydent zaczął dosłownie uciekać - Są świadkowie."

Plotki, niedomówienia? Oczernianie, brak dowodów?
NIKT NIE JEST ŚWIĘTY
Tylko czasami odnoszę wrażenie, że grzeszki jednych są pomijane kosztem innych. Dlaczego Żołnierzom NSZ często odmawiane są zasługi dla Polski? Bo walczyli też niezmordowanie przeciwko Komunistom - wyrok śmierci..
ii Faszystów i Komunistów należy nienawidzić i tyle ;]

Oburza cię porównywanie AK do NSZ? Może i słusznie. Trochę się jednak pobabrałem w tym temacie i boli mnie, że tym młodym chłopakom z NSZ dostaje się za wszystko, a natomiast na ciemne sprawki AK przymyka się oko, a też niestety się zdarzały, bo takie były czasy. Jeżeli już promujemy Ognia, to dlaczego ludziom z NSZ w większej części odmawia się tego, czym oni się narazili oprócz tego, że byli bo byli bardziej prawicowi i niezłomni wobec wujka Józefa? Myślę, że nowa władza mimo wszystkich swoich wad jednak rozprawi się porządnie z historią ;) Tak, liczę tu na Pana G. ech niestety, matura będzie nielegalna, ale może przynajmniej on i jego partia będzie fair w stosunku do NSZ ;)
Polecam publikacje prof. dr hab. Andrzeja Karpińskiego.

I jeszcze coś. Dlaczego założyłeś ten temat? Potem znowu westchniesz i stwierdzisz, że nie chce cię się więcej o tym pisać, jak to zrobiłeś w poprzednim temacie. Czy naprawdę to, że jakieś bojówki neonazistowskie identyfikują się z NSZ, już musi dyskredytować tych młodych chłopców z NSZ w oczach każdego Polaka? A co ma zrobić Vlad Dracula widząc co z nim mass media zrobiły? Ja Ci powiem - oni się przewracają w grobie to widząc. I wiem to na pewno.
I temat jest śliski i wywołuje wiele emocji - ja osobiście nie chciałbym się zamienić ani z żołnierzem z AK, ani z NSZ ani z BCH czy innych. Owszem, dulce et decorum est pro patria mori, ale mając świadomość, że i za 100 lat znajdzie się RODAK", który o mnie powie per polski bandyta, nie wytrzymałbym tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojojoj...
No więc również nie mów towarzyszu (no bo nie kolego) Parowóz ja ci dziękuję ze pieron za tą lekcję pokory. Tylko z braku laku się czepiasz się rzeczy do tematu nienależących. Neonazistą nie jestem, a pojęcie jesienna mgła" kojarzy mi się z czymś nieco odmiennym niż tylko Ardeny, towarzyszu :) Ponadto nie pamiętam, żebym cokolwiek napisał tutaj proniemieckiego - wręcz odwrotnie. O co Ci więc chodzi? Napisałeś jeden temat i udzielałeś się w drugim, analogicznym - więc Ci odpisuję, Tobie jako twórcy tematu i bynajmniej nie była to wycieczka osobista. Niemniej widzę, że sobie bardzo to wziąłeś do serca, że aż się musisz niemieckimi przekleństwami posługiwać - polskich nie znamy? ok, rozumiem :)

Dobra, zresztą ja się nie lubię pluć" bezcelowo, więc kończę - życzę Ci miłego dnia, towarzyszu Parowóz! :)

/tak tak, zapamiętam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjeto do wiadomosci - ku chwale forum i na pożytek przyszłych normalnych dyskusji

Wszystkich którzy poczuli się obrazeni moimi wypowiedziami
BARDZO PRZEPRASZAM

głupio mnie poniosło ale zawsze mnie nosi jak jakis koles zamiast dyskutować normalnie na forum robi sobie osobiste wycieczki pod moim adresem



Parowóz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie