Skocz do zawartości

Gloryfikantom NSZ polecam


Rekomendowane odpowiedzi

A czy ktos czytal cala broszure, czy tez wszyscy sie opieraja na wyrwanych z kontekstu zdaniach?
Czy ktos wie jaki byl cel, teza, czy budowa tejze publikacji?

Inna sprawa ze trudno rzecz w czym jest problem? Bowiem wlasnie dzieki odseparowywaniu sie od lokalnej spolecznosci, zakazie slubow i innych form integracji Zyczi mogli przetrwac tak dlugo bez panstwa.
Przeciez podobne tendencje byly w czasie zaborow i w mniejszym stopniu w czasie okupacji (bo i okres nie dlugi) - czyli zakaz utrzymywania kontaktow z Niemcami, sluby tylko z Polakami (przykladowo potepienie przez rodzine mojej prababci co wyszla za Niemca), golenie glow kobietom spotykajacym sie z Niemcami.
Kazdy narod ktory nie ma panstwa musi miec czynnik integrujacy (np religijny) oraz zakaz utrzymywania kontaktow z otoczeniem, bez tego poprostu zginie.

Inna sprawa ze w przypadku Zydow z Europy Wschodniej tez mialo to i negatywne aspekty, jak chocby do tej pory wystepujace choroby genetyczne, ktore wymagaja dodatkowych badan prenatalnych np: http://en.wikipedia.org/wiki/Dor_Yeshorim ,w sumie tez nic w tym nowego, bo typowe dla odizolowanych geograficznie lub spolecznie grup.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomimo przeczytania wszystkich wypowiedzi wciąż nurtuje mnie pytanie gdzie tu NSZ???!!!!
----------------------------------------------
cyt za kol Parowozem NPŚ – Nałogowy Pismak Świr - komentator czujący nałogową potrzebę pisania czegokolwiek, by mieć chociaż przez moment błogą świadomość „zabierania głosu“ na jego zdaniem ważne tematy", czy to nie odnosi sie do Ciebie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematem jest scheda ideologiczna Narodowych Sil Zbrojnych - jak juz wczesniej podkreślałem jest to temat dla potrafiących czytać


kol langfur - dlaczego na tym forum wszyscy nardowo myslacy forumowicze mają niemieckobrzmiace loginy ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak...jeżeli to jest tylko specjalnosc Żydowska- brak asymilacji, życie w gettach to ci którzy tak twierdzą jedynie dają wyraz swojemu ograniczeniu umysłowemu, brakowi elementarnej wedzy i zaściankowości.
Każdy kto podróżował po krajach w których jest wiele mniejszości narodowych zauważy że Żydzi są bardziej zasymilowni niż inni. Arabowie, Polacy, Jamaiczycy...jedzą po swojemu tylko, nie znaja języka, nie asymiluja się z innyi, nie toleruja otaczającej ich kultury, kultywuja jedynie własne wzorce osobowe i powielaja stereotypy.
W XX tylko na wschodzie Żydzi nie byli całkowicie zasymilowani. ale uogólnienia tego tpu sa bardzo powszechne wśród nieouczonych, politycznych krzykaczy.

Jdno w tym jest dobre...dzieki tej ekiie wiem że tytuł profesora nie obliguje do bycia autorytetem. Ani wiedzą ani kultura ludzie ci nie grzeszą.

P.S.: Ale w tak skomplikowanej dyskusji partnerzy powinni być na tym samym poziomie, a brak uwzględnienia aparatu pojeciowego na początku dyskusji skutkuje pyskówka... Zupełnie jak w Polskim Gettcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towarzyszu Parowóz, pytanie skierowałeś do innej osoby, ale jeśli pozwolisz to i ja również odpowiem i proszę Cię nie czuj się urażony, że znowu zwracam się do Ciebie ;-)

Nie ujawniałem tutaj żadnych poglądów narodowościowych, bo jestem bardzo daleki od tego nurtu.
Tematem podziemia antykomunistycznego zainteresowałem się ze względu na ich nieugiętą postawę wobec powojennej władzy i taką romantyczną postawę straconej pozycji". Taa.. romantyczną :) A że pierwszy temat jaki zobaczyłem na tym forum to temat o NSZ, to cóż :)
Nick mam przypadkiem taki jaki mam - jeżeli bym wiedział, że tak w oczy kole", to bym sobie inny wybrał (bo nie wiem czy da się zmieniać :) ). Do tego generalizowania nie pasuje np. mój adres mailowy - również przypadkowy.
kolego Indianie, IMHO perwersyjna przyjemnością jest czepianie się takich detali.

Dobra, już koniec - siedzę już cicho.

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie od dzisiaj na tym forum smrodzą narodowcy -charakteryzują sie własnie nazywaniem wszystkich inaczej myślących per owarzyszu"
Nigdy nie byłem i nie będę owarzyszem" narodowokatolickiego smroda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam to już od dłuższego czasu i miałem się nie wtrącać do dyskusji, ale nie dłużej nie mogłem się powstrzymać. jestem Polakiem i katolikiem (nie mylić z narodowościowcem). ostatnia wypowiedź pana: Parowóz jest dla mnie obraźliwa. Proszę o reakcje admina. Ja wiem, że on gloryfikuje komunistów i towarzyszy radzieckich, ale w tym momencie pozwolił sobie chyba na zbyt wiele. A co do tematu, to popieram kilku wcześniej się wypowiadających, że jest bez sensu.
Panie Wulfgar, czytamy tych samych felietonistów:)
krzysiek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parowóz znowu prowokuje ; )

Wg tej logiki - zakładając że np Hitlerowi podobał się Sopot - to znaczy że Sopot jest zły i należy go zburzyć, zdeptać i obsikać bo podobał się jednemu dupkowi? Ależ pokrętna logika...

Pozdrawiam trzeźwo patrzących na sprawę bo fanatykom narodowym a także piewcom prl-u mówimy stanowcze nie ; o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie