Skocz do zawartości

Niemiecka kurtka mundurowa wz.36


robo01

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 298
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Berlin – obawiam się, że będzie to prawie niemożliwe – zdjęcie jest za słabej jakości, żeby można było coś konkretnego powiedzieć o widocznym na nim żołnierzu. Z tego co widzę ma on na sobie standardową bluzę M36 i jest uzbrojony prawdopodobnie w karabin Mauser 98k (wnioskując po kształcie kolby). O przynależności do konkretnej jednostki trudno mówić (chyba, że na podstawie kontekstu zdjęcia). Więcej pomóc nie będę mógł – może inni koledzy coś dodadzą.

Pozdrawiam
Hindus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównałem w domu naramienniki oryginalne/te szare/ Sturma które miałem przy mundurze z tymi od Maćka i nie jestem z nich zadowolony są inaczej szyte/te szare są jak oryginalne/,są szersze od tych szarych i nie robią dobrego wrażenia,sam wyszycie cyfr jest OK wzór jak na oryginałach.Jutro zrobie fotki obydwu to sami ocenicię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wycięty prosto tylko do fotki tak jakos sie ulozyl/sukno jest bardzo delikatne/Co do taśmy masz rację zle przyszyta tez to zauwazyłem ale juz nie bede tego przerabiał.

Tak więc z patek i orła BEVO jestem bardzo zadowolony z szewronu trochę mniej najgorsze są naramienniki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za fotki! Szewron jest troche marnie zrobiony, tasmy powinny byc na dole zszyte do wewnatrz a nie nachodzic na siebie. Jesli chodzi o naramienniki pionierow to cyfry(czarne) byly poprostu dookola obszywane biala przerywana nitka...zeby mozna bylo odroznic, gdyz inaczej zlewaly sie z ciemnozielonym podkladem, takze wystarczy jak obszyjesz cyfry. Jutro jak nie zapomne to wstawie fotke jak to powinno wygladac. Pozdarwiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odpowiadając w prost na Twoje pytanie Robo01 i uzupełniając myśl Alberta - numery i emeblematy jednostek wyszywane były rzeczywiście w barwach ich broni (do 1942 roku - potem zrezygnowano w ogóle z wyszywania numerów). Przydała by Ci Robo01 się jeszcze para oryginalnych guziczków z numerem kompanii (takowe używane były do grudnia 1941 roku) i byłoby idealnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) zgadujesz moje myśli Hindus:kolega z grupy kupił lub ma kupić guziki z nr kompanii tak żebyśmy wszyscy w grupie mieli ten sam nr kompanii.

Do Alberta:jak odległośc była między linią przerywaną obszycia nr batalionu i jaką miała dlugośc sama linia,i oczywiścieliczę na fotkę Twoich naramienników

pozdrawiam Lothar GRH SGO Narew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Horst---pokaż sie jak wyglądasz w swoim mundurku? bo z tego co tu wyczytałem to franek ma złe,hero ma złe,jakaś firma ma złe,jeszcze ktoś ma złe--tylko koza ma najprzecudowniejsze mundury na świecie--a może on Ci płaci za reklamowanie jego czegoś tam (zwanego mundurami?)hmm?--podeśli tu fotke--popatrzymy jak wygląda najwspanialszy człowiek w najwspanialszym uniformie od wszystko wiedzącego,najwspanialszego krawca maćka k..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hecer Maciek K.z tego co wiem to nie szyje mundurów tylko sprowadza z Niemiec tylko dla niego krawiec szyje obszycia/zresztą niezbyt dobre:)/

A poza tym nie bij Stary piany bo to będzie kolejny wątek który sie przerodzi w durną pyskówkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej Maciek ma najlepsza ofertę, bo za 450zł ma kurtkę z obszyciami.
Czemu go reklamuję? Żeby ludzie nie wtapiali i nie kupowali szmiry u yanika!!!

Co do mnie... miałem kurtkę hero, miałem kurtkę sturma - nie odpowiadały mi i je pogoniłem. Są dobre, ale nie idealne. Szukam lepszego rozwiązania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie