Skocz do zawartości

Niemiecka kurtka mundurowa wz.36


robo01

Rekomendowane odpowiedzi

masz może zdjęcie takich szelek wewnętrznych? Bo sprawa jest bardzo interesująca."
Mam takie zdjęcia ale nie ma powodu abym je zamieszczał. Te szelki są na twoim zdjęciu :)
Taśmy wszywane nie były modyfikacją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 298
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

AdamT, czy to znaczy, że owe szelki" to nic innego jak owe dziurkowane taśmy wsunięte pod podszewkę / jakby przerzucone przez ramiona - w ten sposób jak zaznaczyłem to na zdjęciu (może niezbyt udane, ale to miałem pod ręką)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. To co pokazałeś na 1 zdjęciu nie jest paskiem doszytym do bluzy a właśnie taką szelką. Takie szelki były elementem bluzy mundurowej z 36 roku czyli przynajmniej przy fasowaniu munduru musiały tam być. To że większość replik M36 nie posiada takich szelek nie świadczy o tym, ze ich nie było.
W późniejszych modelach były paski wszywane. Na początku 4, potem tylko dwa po bokach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez kupilem kurte od creopb i jest super . Mam małe pytanko .

Na jakiej wysokości przyszyć patki i na jakim materiale wziąść wronę ??

Gdzie można dorwać furażerke ze Sturma razem z obszyciami (pancerne)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt AdamT, to, że ja założyłem tak haki mundurowe nie znaczy że dobrze, nie mam takich szelek i ot co.

Kurtki M36 se Sturma mają gotowe że tak powiem kanały w podszewce na wciągnęcie tam takowych szelek.

Mają 41 cali długości. Myśle, że bez problemu można takie repliki zrobiż ze starej taśmy brezentowej.

Co koledzy na to??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Horst nie przesadzaj nie jest tak żle z tymi maszynami:)

co do sposobu mocowania haków przez Victora ja też mam tak zamocowane i widziałem fotę na German Militaria /nie moge jej w tej chwili odszukać/ gdzie były tak założone do kurtki


pozdrawiam
Lothar GRH SGONarew"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Horst dobrze prawi, np moja mama ma całkiem niezła maszyne która swoje kosztowała a nie ma mozliwosci obszycia dziurki i to w taki sposób, pytalismy juz i zadna z jej 3 znajomych krawcowych tez nie posiada takiego sprzętu który byłby w stanie to obszyc, są takie maszyny oczywiscie ale ich cena jest powalająca, zapewniam.

Bo jeśli nie robic tego maszynowo to nie ma sensu w ogóle robic, lepiej przewlec przez dziurki w kurtce bo obszywanie takiej ilosci dziurek ręcznie to by była komedia a efekt mizerny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe Panowie Każdą maszyną co ma zygzakowy ścieg i przestawienie igły na prawo i lewo mozecie obszyć dziurki bezproblemowo:))Zrobisz na próbe na materiale 5 razy i juz wiesz o co chodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegając od tematu nieco – na fotce nowość z Allegro – ktoś zaczął sprowadzać coś nowego z Dalekiego Wschodu


Owszem, to ja sprowadziłem na próbę partię kurtek M36 i M43 ( tych jeszcze nie wystawiałem ) chińskiej produkcji. Powiem szczerze, że jestem miło zaskoczony jakością wykonania. Nie mam zastrzeżeń co do kroju jak i materiału. Jedyna różnica, na minus albo na plus, to jednowarstwowe sukno ( Sturm robi z dwuwarstwowego ), kurtka przez to jest trochę cieńsza, ale według mnie to zaleta w przypadku GRH które równierz w lato chodzą w mundurach sukiennych. No i jak to przy chińszczyźnie, atrakcyjna cena.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście zainteresowała Twoja informacja o kurtce M43. Mam prawdopodobnie z tego samego źródła płaszcz M40 i jestem z niego bardzo zadowolony. Żeby nie robić kryptoreklamy wysłałem Ci moje pytania odnośnie tej kwestii na priva.

Pozdrawiam
Hindus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DETER - ale piszesz to na podstawie własnych doświadczeń, czy przypuszczeń? Bo ja osobiście nie jestem w stanie wydać na razie jednoznacznej opinii, bo nie widziałem jeszcze bluzy oferowanej przez Michała.
No chyba, że Ty już ją widziałeś.

Pozdrawiam
Hindus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie