Skocz do zawartości

Niemiecka kurtka mundurowa wz.36


robo01

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 298
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
V na wysokosci takiej: jak zegniesz rekaw to ostrze dotyka koncówki łokcia. Generalnie pocztaek na koncyu klapy od kieszeni. a poza tym masz tu wzór
http://www.germanmilitaria.com/Heer/photos/H042656.html
lub to zdjecie
http://www.germanmilitaria.com/Heer/photos/H056056.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Wczoraj odebrałem kurtkę zakupioną u Maćka plus obszycia bevo i haftowane/po niedzieli dojdą jeszce pagony z nr batalionu i V"/ i wszystko w cenie 450zł
po obejrzeniu kurtki i porownaniu zze zdjęciami z german military jest pod wrażeniem ,nie ma się do czego przczepić/przynajmniej ja tak uważam:)/ i z czystym sumieniem mogę ja wszystkim polecić.

Chciałbym obszyć kurtkę bevo ale mam watpliwości jak?:

jak wyciąć orła żeby to wszystko się nie spruło?

jak przyszyć patki żeby wyglądały jak na tym foto,od góry są wycięte a te które ja mam są proste,jak to zrobić zeby nie zepsuć?

zdjęc swoich patek nie mam/brak cyfry:(/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu fotka oryginalnego ptaka z kurtki M36 z germanmilitaria.

Troche odbiegnę od głównego tematu watku ale skoro pojawił się też temat patek powiem co myśle na ten temat. Moim zdaniem jeżeli już chodzi o kurtki mundurowe to producenci jeszcze ja cie mogę - wybrać można ale jeżeli chodzi o obszycia to totalna porażka.

A mianowice
- wszystkie obszycia na czapki polowe jeżeli kupowane oddzielnie są za blisko siebie szyte, że nie można wyciąć rozetki by była w czworoboku zostawiając jednocześnie miejsce na spód adlera do przyszycia i nie ma tu znaczenia z jakiej firmy to pochodzi czy to Sturm czy inna. Wydaje mi się, że jest to spowodowane kopiowaniem wzoru z czapek z póżnieszych okresów gdzie i rozeta i orzeł były przyszywane razem.

- takim też przykładem jest orzełek zaprezentowany prze kolegę robo01, wszyscy się przyzwyczailismy, że na ciemno zielonym tle a tu nie - co widac na fotografii (chyba, że orzeł jest póżniejszego wzoru do kurtem M40 i tylko naszyty na bluzę starego typu)
dobrać odpowiedni kolor tła wydaje się być rzecza nader trudną dla producentów i jak to było w czasie WH jak i teraz powstaja liczne kompilacje odcieni i barw tegoż.

Ogólnie kurtka kolegi jest extra, sam się do takiej przymierzam :))

dodam jeszcze, obszycia - patki kołnierza są jak najbardziej parwidłowe i przewidziane do ostaniego stopnia podoficerskiego, od porucznika do obersta były patki sztywne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Victor? O co Ci dokladnie chodzi z tymi obszyciami na czapke bo nic nie rozumiem. A orzelki na podkladzie feldgrau przy kurtkach m 36 to nic nowego. Jeszcze zanim wszedl model 36 byly juz takie obszycia. A co do winkla to chyba chciales napisac do modelu m 40, ale przy 36 tez takie byly. Inna sprawa z patkami na podkladce feldgrau. Jeszcze nie spotkalem sie ,zeby byly przyszyte patki na feldgrau podkladzie do ciemnozielonego kolnierza. A fotke winkla chce...bo chce zobaczyc jak szyje Maciek, jesli to od niego. Bo oprocz Herowskich to nikt nie robi. Bo o yaniku nie wspomne...bo to smiech na sali.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem, ani nie chce być złośliwy, ale kolor zaprezentowanej kurtki przez Kolegę, który dopiero ją nabył odbiega kolorem od fragmentu oryginału zaprezentowanego na zdjęciach. Chyba, że to wina fotografii...

Tak oczami postronnego obserwatora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa z patkami na podkladce feldgrau. Jeszcze nie spotkalem sie ,zeby byly przyszyte patki na feldgrau podkladzie do ciemnozielonego kolnierza."

O co dokładnie z tym chodzi

acer przejrzyj dokladnie strone z kurtkami M36 z german military a sam się przekonasz ze każda tam ma inny kolor:)
Moja jest Sturmowska tak ,że:):)


Victorowi chodziło chyba o odcień podkladu pod orła

a z tym to chyba tez różnie bywało oto przyklady kilku ptaszków z M36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie