Skocz do zawartości

Niemiecka kurtka mundurowa wz.36


robo01

Rekomendowane odpowiedzi

Do Detera: hehe ,tak Deterku ...w tym zielonym kubraczku wygladalers jak niemiecki lesniczy :)

Do Ober_schutze: Mam pytanko ,czy jak oddawales mundurek do czyszczenia chemicznego to odrpruwales patki i orla? Ja juz w mojej kurtali biegam 2 lata i jeszcze ani razu nie byla prana:) A co do obszyc to janikowskie sa do kitu.... Najlepsze sa heorowskie(sa w 100% wierne oryginalowi)! http://www.germanmilitaria.com/Heer/photos/H13254.html i bevo od Macka i z Hero tez sa dobre. W 1939 roku WH uzywalo i bevo i haftowanych na rowni. Co do spodni to najlepszy chyba sturm. Ja czekam caly czas za steingrau'ami ,ktore ma mi sprowadzic Andrzej Frankowski.

Pozdarwiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 298
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Tak jak oddawałem mój do czyszczenia to odprułem orla i patki oraz wszystkie guziki i haki - zostawiłem tylko haftke i guziki plastikowe - nic im się nie stało. Obszycia odpruwałem też dlatego że były to hafty (te od Macka a wiec nie takie złe) ale chciałem wymienic na bevo wiec miałem dodatkowa motywacje, natomiast wszystkiego co metalowe (poza haftka) musisz sie pozbyc napewno, obszycia tez bym usunal dla bezpieczenstwa - lepiej poswiecic pozniej godzine na przyszycie niż jakby sie cos miało zepsuc prawda? ;)

Po czyszczeniu kurtka wróciła swieżutka i kolor też jej wrócił (byla jakas taka szarawa - od pyłu chyba) a nieprzyjemne zapachy odeszly w niepamiec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzieki Horst za namiary ,wlasnie dogaduje sie z Maćkiem co do kurtki
Faktycznie cena jest 450 wraz z obszyciami/tylko ktore wybrac bevo czy haft/
I tak dla pewności:czy jest to napewno kurtka oryginalna STURM? bo nie chcialbym 4,5 stowy wywalic w błoto:)

pozdrawiam Robert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie lekka pomyłka nastapila z tymi spodniami:( P.Maciek posiada spodnie Sturma ale w kolorze felgrau a nie szare ,dzisiaj zadzwoniłem i dostałem taka informację,przepraszam za zamieszanie

Mam jeszcze pytanie

1.Obszycia:


Maciej posiada własne obszycia bevo i haftowane,czy wicie jaka jest ich jakośc

Chcę zrobic obszycia pionierów :ale jest mały problem
w obszyciach bevo na patkach ma tylko kolor ogólny wojskowy a na hawtowanych barwa broni jest czarna,które wybrać,tak żeby było dobrze,prosze o porady


1Spodnie:gdzie kupić szwedy??? bo mam DDR sukienne ale sa lipne


pozdrawiam Robert GRH SGO NAREW"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...ze szwedami ciężko sam szukam mimo że mam gacie M37 z Hero ale nie jestem do końca zadowolony fakturą materiału i krojem więc próbuje dalej osiagnac cos co by mnie satysfakcjonowało. Musisz na różnych giełdach patrzeć, po lumpeksach (nie zart - znajomy kupil 2 kurtki szwedzkie po 2 zł sztuka, gacie tez bywają jak sie ma szczescie) i na jakichs zlotach gdzie jest też jarmark - może coś trafisz ;) Jak masz małe gabaryty to jeszcze wieksza szansa że znajdziesz (ja niestety potrzebuje wiekszosc 180/95 lub 100)

Co do obszyć - ja osobiście wole Bevo - są ładniejsze. Widziałem tak jak Ci mówiłem zestaw pionierów z Hero gdzie waffenfarbe na patkach było czarne - cóż polecałbym Ci zakup pagonów z czarna wypustka i tych zwykłych patek bevo narazie - do czasu az znajdziesz własciwe z czarną barwą broni (na szczescie patki bevo kosztuja ok 10 zł wiec nie bedziesz wiele stratny) bo hafty raz że są odrobine droższe a dwa że mnie osobiście kompletnie nie satysfakcjonuja - lepiej wymienic patki za 10 zł niż caly komplet za 50 prawda? ;)

pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,
Odbiegnę nieco od tematu – ale na Allegro znalazłem taką aukcję:
http://www.allegro.pl/item154404615_kurtka_mundurowa_m36_produkcji_hero_bcm.html
i w związku z tym mam do Was pytanie, czy ta kurtka M36 Unterfeldfebla rzeczywiście została wyprodukowana w HERO? Pytam, gdyż do tej pory nie miałem w rękach produktów tej firmy, ale jeżeli jest to rzeczywiście w całości ich produkcja (a nie ulepszana przez właściciela w detalach) to wcale mi się ona nie podoba. Zastrzeżenia miałbym bowiem do:
- atłasowej podszewki, o występowaniu, której w kurtkach M36 już dyskutowaliśmy wyżej (ja osobiście widziałem takową w oryginalnych kurtkach M36 tylko dwa razy – w prywatnie szytej kurtce Unterofficiera oraz w kurtce M36 Oberleutnanta, która też wyglądała na prywatnie przez niego zamawianą),
- guzików przy mankietach,
- orła (ewidentnie odpustowy produkt (chodzi mi o łeb i dziób) – mam takiego, ale do repliki munduru M36 bym wstydził się przyszyć),
- brzydko obszyte tresą naramienniki.
Czy to jest przekrojowy produkt HERO, czy właściciel tej aukcji chce podbić cenę, powołując się na nazwę tej firmy?

Pozdrawiam
Hindus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,
Odbiegnę nieco od tematu – ale na Allegro znalazłem taką aukcję:
http://www.allegro.pl/item154404615_kurtka_mundurowa_m36_produkcji_hero_bcm.html
i w związku z tym mam do Was pytanie, czy ta kurtka M36 Unterfeldfebla rzeczywiście została wyprodukowana w HERO? Pytam, gdyż do tej pory nie miałem w rękach produktów tej firmy, ale jeżeli jest to rzeczywiście w całości ich produkcja (a nie ulepszana przez właściciela w detalach) to wcale mi się ona nie podoba. Zastrzeżenia miałbym bowiem do:
- atłasowej podszewki, o występowaniu, której w kurtkach M36 już dyskutowaliśmy wyżej (ja osobiście widziałem takową w oryginalnych kurtkach M36 tylko dwa razy – w prywatnie szytej kurtce Unterofficiera oraz w kurtce M36 Oberleutnanta, która też wyglądała na prywatnie przez niego zamawianą),
- guzików przy mankietach,
- orła (ewidentnie odpustowy produkt (chodzi mi o łeb i dziób) – mam takiego, ale do repliki munduru M36 bym wstydził się przyszyć),
- brzydko obszyte tresą naramienniki.
Czy to jest przekrojowy produkt HERO, czy właściciel tej aukcji chce podbić cenę, powołując się na nazwę tej firmy?

Pozdrawiam
Hindus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie