Skocz do zawartości

Niemiecka kurtka mundurowa wz.36


robo01

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 298
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Wiedząc jaki jest kolor polskiego munduru z września można porównac kolor kurtek niemieckich żołnierzy (chodzi mi o ewentualne różnice w przekłamaniu kolorów starego zdjęcia) Dodatkowo gostek z WH ma spodnie na zewnatrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wiem, że są inne. Ale skoro zamawiasz do feldmutze 34 i ze Sturma (bo te z prawej właśnie stamtąd pochodzą) a dostajesz takie zreszto na zielonym suknie haftowane (a nie mogą docelowo byc do m42) więc coś jest nie halo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakim bevo mowa skoro tak wyglądają oryginalne obszycia na oryginalnej feldmutze 34?? Niech ktoś to wyjaśni.

No i chyba Albercie nie doczytałaś tego co napisałem, to jest odpowedź na moje zamówienie na obszycia na taką czapkę na wrzesien 1939 a nie na 43r. Zreszto polskie oferty obszyć nie wygladają wcale lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie sturm ma onszycia kiepskiej jakosci(z tego co widze na zdjecia). Nigdy od nich nie bralem ,takze nie wiem. W Polsce conajmniej 3 producentow ma swietne repliki obszyc bevo. Victor chcesz wiedziec cos wiecej napisz an priv. bo nie chce robic reklamy. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powrócę do głównego tematu tego wątku i pozwolę sobie skomentować kurtkę zaprezentowaną przez robo01. W zasadzie nie mam większych zastrzeżeń do jej wykończenia – podoba mi się i sposób naszycia orła i patek na kołnierzu. Jedyna rzecz dla mnie osobiście rażąca to naramienniki w kolorze munduru, a nie kołnierza. O ile ma być to bluza M36 na wczesny okres wojny (np. Kampanii Wrześniowej), to jednak przydały by Ci się ciemne naramienniki. Fakt, że później następowały takie mixy jak bluzy M36 z naramiennikami od M40, ale popularniejszym rozwiązaniem były naramienniki ciemnozielone (jak już powiedziałem – w kolorze kołnierza).
Na dowód mojego twierdzenia kilka zdjęć z epoki, w załączeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem Robo01, ale napisałeś ...po niedzieli dojdą jeszce pagony z nr batalionu i "V...", więc się nie domyśliłem, że ciemnozielone naramienniki są dopiero w drodze do Ciebie :)
Ho, ho - to Ty gefrajtrem pionierów będziesz! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie