Skocz do zawartości

Niemiecka kurtka mundurowa wz.36


robo01

Rekomendowane odpowiedzi

A czy nie bylo tak, ze liczba guzikow czy kolor byl bez znaczenia ?"
bluza M40 była taką bluzą przejściową (ale w WH a nie SS). Gdzieś między 1940 a 1942 pojawił sie 6 guzik.

SS w tym czasie miało już własnych dosawców" i producentów" umundurowania i pozostało przy 5 guzikach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 298
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Cechą kurtek dla waffen SS były też dwa otwory na haki w pasie zamiast trzech jak w WH."
Masz rację, w nowych bluzach tak. WSS mają tylko 2 otwory na haki, WH 3. W praktyce bluzy WH tez mają czesto 2 dziurki bo były skracane i dolna dziurka kryje sie pod kieszenia. Wiec 2 otworki w WH mogą być ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko szwajcar, to że dobrze przerobiony to fakt - ale zauważ jak się kołnierz defasonuje na pierwszym zdjęciu po lewej - w kurtce uszytej od podstaw to się raczej nie zdarza, a kolor i krój całości nie pozostawia mi większych wątpliwości ; )"

Ja chyba takiego oka nie mam. I mam wątpliwości, ze to szwajcar. W mojej kurtce m36 ze sturma, choc byla szyta od podstaw, kolnierz tez sie defasonuje. Zdaje sie, ze szwajcar ma plecy dzielone i to w kurtkach i plaszczach. Jezeli komus chcialoby sie wstawiac do szwajcara cale plecy to byloby to godne podziwu. A kolor - to rzecz abyta" ;) tj glownie w momencie robienia zdjecia....

Ale zawsze moge sie mylic. Istnieje przeciez spore prawdopodobienstwo, ze ludzie z lssah.com poszli na skroty i przerabiaja szwajcary. Ciekawy jestem, ktore mundury z ich egulaminu" wydaja sie byc przeróbkami : http://www.lssah.com/uniforms.html ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Witam, przeczytałem sobie ten wątek i zainteresował mnie temat szelek do podtrzymywania haków. Czy ktoś mógł by mi wyjaśnić jak takie szelki były łączone. Na stronie Collector's Guild, są 3 takie szelki. O ile dwie szelki to mógł bym sobie wyobrazić jak łączyły haki (albo mogły łączyć stronami, czyli prawy przedni hak, z prawym tylnym, lewy przedni z lewym tylnym, albo na krzyż, czyli prawy przedni z lewym tylnym i na odwrót) to co do rozłożenia w bluzie 3 szelek nie mam pomysłów. Może ktoś używa takich szelek i może mi to wyjaśnić? Dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przeczytales ten watek to powinienes zanlesc odpowiedz na swoje pytanie na tym zalaczniku : http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum19/allegro_m36_copy.jpg

Prostszego zobrazowania tego sobie nie wyobrazam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 1 month later...
Mam pytanko chodzi mi o kupno bluzy WH m36 z tego co czytałem najlepsza jest od sturma.Nie mam możliwości kupna bezposrednio od producenta czy znacie jakiegos pewnego posrednika (osoba lub sklep)u którego można zamówic towar bez obaw ze dostanie sie jakąs pdróbke podróbki?
Widziełem u Frakowskiego po 328zł niby od sturma .
Czy to jest prawdziwy sturm czy też jego produkt i czy produkty frankowskiego sa az tak złe a może od Yanika?
Poradzcie bo nie chciałbym wtopic bezsensu kase.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spodni to z zamieszczonego przez Ciebie zdjęcia można tylko przypuszczać, że to replika spodni M40 bądź M43…
Jeżeli zaś chodzi o zakup artykułów STURM’a to poleam:
www.i-militaria.com
Bluza M36 produkcji STURM’a wcale nie jest najlepszą jakościowo repliką jako w ogóle można kupić – przyjęło się tylko tradycyjnie, że tak powiem tak ją postrzegać (stety lub niestety) – w każdym razie ma ona tą zaletę, że stosunek jakości do ceny w jej przypadku jest dość rozsądny.

Pozdrawiam
Hindus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Hundus z tego co pamietam juz kilka razy mi doradzałeś .Twoja strona jest super jednak szukałem kiedyś informacji na temat feldmutze 34,38 i nie mogłem znalesc była tylko 43.Chodzi mi o róznice miedzy 34 a 38 oraz sposób i obszycia. Na róznych stronkach pojawia sie wz35 czy jest to jeszcze inny wzór?
Jeszcze z innej beczki na germanmilitaria znajdują sie szelki parciane które mają po dwa d-ringi na jednej tasmie narammiennej czy było to powszechne ? Z kolei na fotce obok sa szelki z pojedyńczymi d-ringami ale wszyte ukosnie jak to naprawde jest ? pytam bo przerabiam czechy parciane.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie