Skocz do zawartości

czołg z okresu 2 wojny w bagnach


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 141
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
6 września 1939r. 10 Brygada Kawalerii Zmotoryzowanej straciła koło Wiśnicza jednego Vickersa. Pewnie to ten, jest tam trochę podmokłych łąk to może się coś faktycznie zachowało - oby tak było. Pozostaje życzyć powodzenia, tylko po co te tajemnice?

balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o Kurczaki!!
Patron czy chcesz zebym dostal pulpitacji serca??? BOMBASTIK!!Takiego zajefajnego prezentu na Swieta,to ja juz dawno nie dostal.Dzieki tobie i twej ekipie.
Zycze powodzenie i zeby Vickersa jak najwiecej bylo.

Moze jeszcze pare Fotek z innej perspektywy??

Pzdr
sten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez się bardzo cieszę z tej wieży PATRONA, oczywiście Kasina blednie ale mysle że w razie czego da się naprawić :) Mam tylko pytanie: dlaczego fotki są do góry nogami i nie widać całości? to znów jakaś tajemnica? (proszę tego nie brać do siebie)
Będe ogromnie rad jak gdzieś kiedyś wypłynie chociaż 1/4 vickersa, a co dopiero cały...
pozdrawiam i życzę owocnych prac

PS. koncepcja wiśnicko-bocheńska" odn. zatopionego vickersa zamotała mi inną koncepcję - ale to mój sekret :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
Było, było [no może pośrednio]. Cyt. za Dziennikiem Wschodnim Sikorski czeka teraz na zgodę konserwatora zabytków w Krakowie, żeby pod jego nadzorem na początku STYCZNIA wyruszyć na przygodę życia". Ale faktycznie nie jest ważne czy do wydobycia dojdzie teraz czy np. w maju, ja tylko chciałem zapytać czy potwierdziła się sensacyjna informacja, że ta relikwia [nie wstydzę się patosu] się zachowała i nie był to tylko kolejny mit.

Pozdrawiam balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozmawiałem z red.Sikorskim na temat Vickersa sprawa jest w toku.Mają drugiego świadka jak i namiary na sporo drobiazgów z Vickersa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żal bierze, oglądając wierzyczkę czołgu Vickers na pomniku w Kasinie Wielkiej.Co za wandal powycinał palnikiem takie dziury.To przecież unikat, dlaczego nikt tego nie ratuje przed złomiarzami.Tak cenny eksponat, powinien znajdować się w muzem w Warszawie czy Poznaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, mój ojciec pochodzi z Kasiny, ten czołg niedaleko koło jego rodzinnego domu został unieskzodliwiony - dosłownie jakies 50 metrów :)

ojciec opowiadał, ze przez wiele lat wrak stał a ludzie rozbierali go po kawałku na częsci - kazdy brał oc mu sie mogło przydac - ojciec w dzieciństwie miał z kolegami cos ala siłownie zrobiona z kół :) takie realia były - do tej pory gdzies u wujka w domu pewnie znalazłbym jakies czesci z tego czołgu, a w domu rodzinnym u ojca obił mi sie o oczy hełm niemiecki :)

co do histori dokładnej czołgu musiałbym sie popytac dokładnie ojca - on jest juz powojennym człowiekiem, ale ma przedwojenne rodzeństwo i po za tym jego dom rodzinny stał moze jakies 50 metrów od miesca unieszkodliwienia czołgu.

jedno jest pewne - załoga czołgu spoczywa na cmentarzu w Kasinie Wielkiej, a wieżyczka została przerobiona na pomnik - ale podejrzewam, ze masa częsci z tego czołgu pelęta sie gdzies po domach u ludzi - ja z dziecinstwa pamietam, ze wujek który mieszka w poblizu tego miejsca miał w warsztacie jakies czesci z tego czołgu jeszcze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blackdog:
z tego co ustalili koledzy, czołg od wieży" ugrzązł w potoku. jeżeli twój ojciec pamięta taki co stał w polach to może chodzi o drugi, który miał zostać tam zniszczony (nie mam na razie o nim pewnych informacji). byłbym wdzięczny gdybyś miał jakąś relację na ten temat - możesz pisać na priv.
czy wolno spytać, z której roli (osiedla) pochodzi twój ojciec?
widziałeś może zdjęcia tankietki z Kasiny? są w wątku http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=214410#216695
a co do cmentarza to wszyscy tam polegli są z 24 p.uł. - ale lista strat pułku z Kasiny jest większa niż liczba mogił.
pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrcze, szkoda, ze dziś dopiero zerknąłem w ten wątek z powrotem, bo ojciec był przez weekend w domu, to bym mu pokazał zdjęcia i się dopytał dokładnie - za tydzień jak wróci do domu to go wymęczę i się dowiem - a jak będę na miejscu kiedyś to się spytam wujka bo on to może pamiętać jeszcze z dzieciństwa. sprawa mnie osobiście ciekawi bardzo, jak byłem małym szczylem, kilkanaście lat temu, to mi wujek jeszcze pokazywał u siebie w warsztacie jakąś część czołgu, tego, który był u nich koło domu rodzinnego rozwalony, ale teraz to nawet nie jestem w stanie sobie przypomnieć co to było. obiecuje, ze będę badał sprawę, bo mam troszkę rodziny ze strony ojca - dokładnie rzecz biorąc to całe jego rodzeństwo jest sprzed wojny i w tamtym okresie jeszcze mieszkało w Kasinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie