Skocz do zawartości

Pociete T 34


Gość Zainteresowany

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
W Krakowie kultura złomiarzy jest taka jak w całej Polsce. Na pierwszych zdjęciach (tam gdzie siedze) widać juz pocietego BTR-a. Kilka dni wcześniej był jeszcze cały, a teraz juz go nie ma. Rozpłynął sie po skupach metali. To wszystko na kolejnych zdjęciach jest w ukryte terenie i latem zarośniete... Moze ocaleje....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to chyba wojenny egzemplarz, na włazie kierowcy jest odlany rok 1943. Po stronie kierowcy ma dospawane jakieś żelastwo - wygląda, że czołg był używany jako wóz techniczny. Proszę zwrócić uwagę na przestrzeloną burtę, jakieś pociski małego kalibru przebiły pancerz i rozerwały zbiornik paliwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Hej!
na tym poligonie kolo Solca Kujawskiego cos jeszcze jest czy tez nie,i w ogule kiedys sie tam cos dzialo, slyszalem cos tam od miejscowych o jakichs czolgach.
podobno miescil sie tam poligon lotniczy,i przed wojna kilka wsi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Koło Solca Kujawskiego (Kabat)po wojnie był poligon lotniczy. Teraz nieczynny, a mniej wiecej na środku poligonu stoją maszty radiowe. Oczywiście teren zryty jakby przeszło stado dzików z wykrywkami. A w czasie wojny Niemcy mieli tam poligon Nebelwelfer'ów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...
Dziś tam są bloki, z tego co wiem. To drugi koniec Polski, więc nie sprawdzę, ale rok czy dwa po tym, jak zrobiłem zdjęcia, kuzyn mi mówił, że te sprzęty zabrali. Zdjęcia są z byłego poligonu w okolicach Nagórek. Pamiętam, że jakiś maszt telewizyjny czy inny tam był, może zlokalizujesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm , szkoda
u mnie na poligonie poniewaz w poblizu było lotnisko lezało pełno starych migów , ciężarówek i jakis dosc spory samolot z wiezyczkami z tyłu , za łepka latalismy się tam bawić , dziś nie ma tam nic !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie