Jump to content

Extra


michalczewski

Recommended Posts

gość odwalił kawał roboty , a to że są błędy to cóż gdzie ich nie ma , przeglądam od czasu do czasu wydawnictwa o tematyce militarnej i tam są dopiero błędy i to popełnione przez utytuowanych autorów
Link to comment
Share on other sites

1. W bliskim starciu kolba służyła jako maczuga rozłupując czaszkę wroga razem z jego hełmem." - radziecki zolnierz mial jednak krzepe, nie to co niemiecki, prawie jak w filmie Ostatni Mohikanin ;)
2. W niektórych oddziałach wprowadzano: granatniki automatyczne typu AGS-17 Palmaja(rozłamujące i czyszczące okopy)" - czyscili okopy ale chyba z niemieckich zegarkow.
3. Piechota radziecka w oddziałach do 12 osób idzie a raczej biegnie bezpośrednio za czołgiem lub jeśli ma na wyposażeniu BMP jedzie w nim do miejsca docelowego." - Rosjanie biegli az do Berlina, najdluzszy nowozytny maraton;)
To takie 3 perelki.
Link to comment
Share on other sites

Karaś1979: to nie wiesz jakie są zastosowania saperki ???

Służy do okopywania i do walki wręcz. To nic nowego i nic dziwnego. Do dzisiaj piechota jest szkolona w walce wręcz saperką. Apropos można ładnie leb sciąć jak się zna chwyty saperką.
Jest jeszcze jedno zastosowanie a mianowicie wtykając saperkę za pas przygotowując ją jednocześnie do ewentualnej walki wręcz ochrania nam ona serce i kawałek klatki piersiowej co może powtarzam może nam uratowac życie w niektórych sytuacjach. Więc chłopak miał sporo racji w tym co napisał może trochę poprzekręcał i ubarwił.

Pzodrawiam
d007
Link to comment
Share on other sites

No żeby ochronić serce to musi byc bardzo duża saperka albo trzeba miec pas glówny na wysokości prawie że pach :). Wiadomo jaką bronią może być saperka. Specnaz do dzis szkoli sie w walce saperką (rzucona może bardziej zadzialac na psychike niż kula karabinowa) i chodzi mi tylko o jezyk jakim to jest napisane. Widzieliście galerię:
http://www.ack.republika.pl/acgaleria.html
Ten chlopak ma nieźle poprzestawiane w głowie. On chyba nie wie czym jest komunizm ze wschodu! Niby on interesuje sie glownie grami. Ale czy jak ja sie interesuje historia to moge bisac takie banialuki o biochemii?
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information