Skocz do zawartości

Zamość,Tomaszów Lubelski co w trawie piszczy??


gibki9

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 363
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 4 weeks later...
Chętnie bym się przyłączył do doświadczopnego wykrywacza" działąjącego w tym rejonie. Zaczynam się uczyć pracy z wykrywaczem i zamierzam coś sobie kupić. Ten teren jest dla mnie szczególny, ponieważ 23 września 39 roku zginął tam mój dziadek. Znam lokalizację tego miejsca, w którym po II bitwie tomaszowskiej dzielnie broniła się grupa naszych ( w tym włąśnie mój dziadek) z armii Kraków. Nie mieli szans - gdy skończyła się im amunicja wykonano na nich grupową egekucję strzałami w głowę. Można tylko przypuszczać, że coś tam mogło zostać zakopane i jeżeli wcześniej tam zbyt wielu odkrywców tam nie chodziło to może coś by się tam znalazło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Witam,
W planach mam wyjazd do Bełżca, więc chciałbym sie czegoś dowiedzieć o restauracji, która mieściła się na przeciwko pompowni wody do lokomotyw restauracja teraz nie istnieje, najpierw została przebudowana na dom prywatny a potem ok roku 1984 rozebrana [znajduowała sie na skrzyżowaniu dróg do Narola i Hrebennego]chciał bym sie jeszcze dowiedzieć o starej piekarni wybudowanej podczas wojny na ulicy Ogrodowej po wojnie zmienionej na Mickiewicza, która to nazwa jest do
dziś. Jeżeli ktoś wie coś na ten temat to bardzo o jakieś odpowiedzi i jeżeli ktoś posiada jakieś fotografie też bym bardzo prosił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc manfred1992
Poszukaj tutaj http://www.roztocze.horyniec.net/
pamietam ze troche informacji o belzcu tam znalazlem,bardzo ciekawa strona.
Moze wylye grasuje na tym forum pod zmienionym nickiem,on moglby ci duzo pomoc pochodzi z tej wlasnie miejscowosci.
pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Zielone jest juz mocno przekopane.Jak byles w Ulowie to juz tylko pare kilometrow przez las i masz Zielone.
Najdalej w twoja strone gdzie szukalem to Gorecko,Szopowe.Generalnie tamte okolice.
Na dzien dzisiejszy wydaja mi sie mocno przeszukane,no ale moge sie mylic....
No i duzo zalezy od szczescia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie