Skocz do zawartości

Zamość,Tomaszów Lubelski co w trawie piszczy??


gibki9

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 363
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Słuchajcie, ja wiem że to może nie na temat,(i pewnie wszyscy to wiedzą) ale... jak ktoś chce zobaczyć ciekawe filmy ze strzelania i obsługi różnej broni z WW2 lub wcześniejszej (np maxim) to wpisujcie nazwy modeli w Youtube...(lub http://video.google.pl/) Jest parę godzin oglądania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Ostatniej niedzieli, w okolicach Rogóźna, znalazłem strzęp munduru z takim oto proporczykiem (zał zdjęcie) Jednak nijak nie potrafię określić co to za formacja. Wypisz wymaluj przypomina to - to nasz... znak drogowy, z grupy informacyjnych itwy - miejsca martyrologii" :) Kto pomoże określić?
Na podstawie Wojsko Polskie 1939 - 1945 B. i B " się nie da.
Czy może to być coś" niemieckiego?

Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pytałem poważnie. A jak chcesz żartować to proszę bardzo...
W ubiegłym roku znalazłem spis uczniów Hederu z twojej okolicy i było tam wykaligrafowane imię i nazwisko twojej babci
Ryfka Szlomo - Kurlender z domu Jaca - chcesz ksero? zrobiłbyś dużo radości krwnym w Tell Avivie. Ja również pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale identyfikacja" najbardziej wiarygodną odpowiedzią na moje pytanie było stwierdzenie iż prawdopodobnie jest to znaczek jakiegoś rajdu lub zlotu szlakiem walk"
i to by było pewnie na tyle. Tak, że Panie i Panowie - jednym słowem - fałszywy alarm"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, tyle że mój" ma wymiary stosowne do np wpięcia w klapę marynarki - ten o którym Ty mówisz jest troszeczkę :)większy. Cały zamęt powstał z powodu (jak już pisałem)lokalizacji znaleziska (las pomiędzy Dąbrową Tom i Rogóźnem) oraz okoliczności (strzępy, na 100% - wojskowego munduru) Przyznasz, że laik (jak ja) miał prawo... zbaranieć i... zbaraniałem! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Pajaka byłem przy kopaniu tego mostu z fiata grzebaliśmy razem ale niewiem kto go wykopał kolega o którym piszesz czy ktos inny. Most trafił do niego a co z nim zrobił to niewiem, jeżeli cie interesuje ta sprawa to zapytam. Mam na podwurku głowice silnika od fiata 508 niestety znaleziona przez Egona i to do niego trzeba by sie zwrocić gdyby komuś się przydała. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Za parę dni stanę się posiadaczem Jabla, mieszkam w TL.
Swoje pytanie kieruję głównie do mieszkańców TL i okolic.
Jakie miejsce polecili byście mi [może być to Siwa dolina"], jaki sprzęt powinienem ze sobą zabrać, co mogę znaleźć ?

Proszę o szybką odpowiedź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie