Skocz do zawartości

Zamość,Tomaszów Lubelski co w trawie piszczy??


gibki9

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 363
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam, to jest mało prawdopodobne, ponieważ w związku z restrykcyjnym prawem w tej dziedzinie - zwykle wybieram miejsca bardzo odległe od zaparkowanych w lesie samochodów i działam a`la - lonely woolf :)
Ale na piwku, w celu wymiany poglądów - no problem, with plesuare
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wylye,

Niestety, maila do mnie (dziękuję za niego i za nr tel!) wysłałeś już w czasie, gdy byłem pod TL. A trzeba dodać, że dostępu do poczty tam nie miałem, z wyjątkiem drugiego dnia gdy odwiedziłem kafejkę. Wtedy jeszcze tego maila od Ciebie nie było i w rezultacie odczytałem go już w Gdańsku. Cały zeszły tydzień nie miałem zresztą czasu aby odpisać, bo chwilowo czas poza pracą spędzam bardziej na refleksjach aniżeli na kontaktach forumowo-mailowych ;-)
Szkoda, kurczę, bo chętnie wypiłbym z Tobą to piwko (w zasadzie wypilibyśmy, bo moja dziewczyna też biega z wykrywką). Nie wiem czy tej jesieni uda mi się zawitać do TL. Zwykle tak bywało (trzy wizyty w roku), ale ten rok jest wyjątkowy i nie potrafię przewidzieć szans na nasz jesienny przyjazd do TL.
Jeżeli chodzi o ostatnią wyprawę, to... Wyspaliśmy się! Deszcz i jeszcze raz deszcz oszczędził nam szlajania się po lasach i kopanai dziur w ziemi. Siedzieliśmy w domu. W terenie byliśmy na dłużej tylko 1 raz (łuseczki i kilka monetek II RP). A pierwszego dnia dziewczyna po 10 minutach szukania (wręcz mimochodem) wyjęła monetkę z XVIII w. I to tyle. Liczyliśmy na więcej, ale ten deszcz był nieubłagalny. A zresztą... Nasze ulubione okopy okazały się zarośnięte i ledwie dostępne (dla upartych). Wrócimy na pewno wiosną 2008. Z przyjemności to dwa razy spędziliśmy wieczór na żarełku i Okocimiu Palonym w Diavolo, czyli obok Ciebie. Nawet sobie pomyślałem Cholera, mógł koleś przynajmniej telefon podesłać" ;-)))

Pozdrawiam z Gda,
M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylye chętnie bym poznał kolege. Swoją drogą jezeli chodzi o ciekawe tematy to ostatnio zajmuje sie tematem kolejki wąskotorowej Bełżec - Trawniki z 1915 w okolicach bełżca można w lesie trafić na stary nasyp, ślad urywa sie na polach w okolicach koloni łaszczówka. Czy moze spotkaliscie ślady nasypu , po zachodniej stronie TL.
http://www.trawniki.hg.pl/traw/kolejka.html
Wylye napisz to sie ustawimy
Pozdrawiam busztyfikator1@o2.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he widzę kol Beaviso że byliśmy w tym samym czasie w rejonie Tomaszowa(wróciłem w piątek wieczorkiem).Fakt pogoda typowo gastronomiczna.Jedyne co znalazłem to drogę w Koloni Zubowice gdzie samochody same z siebie pomykają pod górkę.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Beaviso >
Nie przejmuj się - moim jedynym trofeum po sobotniej eskapadzie w rejon Łuszczacza i Rózy (nielicząc ostrogi z obejmą:) były... dwa kleszcze.
Do Busztyfikator >
Nie zajmowałem się tematem kolejki, choć tu i ówdzie (w terenie w okolicy Bełżca) potrafię wskazać miejsca jej przebiegu.

Do All >

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaca, ja byłem tam od 01 do 07.lipca. Ty siedziałeś w Krynicach? Wspominałeś o rodzinie w tamtych okolicach. Uwaga: Nowy fotoradar stacjonarny na wlocie do Krynic z prostej od południa. Myśmy wiedzieli, a Ty? ;-)))

M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedziałem w Łabuniach i na Majdanie Krynickim.O fotoradaze wiedziałem juz w dniu przyjazdu.W końcu to tylko 5 km ode mnie było.Ale i tak siedziałem prawie cały czas na tyłku bo lało.Tak więc tylko piwko i piwko i znowu piwko i tak do znudzenia.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Busztyfikator,dales mi do myslenia z ta kolejka.Faktycznie na wschod od tom.jej slady sa widoczne,a dalej juz sie z nimi nie spotkalem.Za okolo 2 tygodnie bede w domu tzn. w tomaszowie i pogadam z kolegamimoze bede mogl pomoc.
pozdrawiam egon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem.Spędziłem 2 tygodnie w Krasnobrodzie.Totalna porażka.Nie tego sie spodziewałem.
Lasy nie do chodzenia,krzaczory ,pokrzywy,jarzyny.Do tego bąki wielkie jak szerszenie i kleszcze.A na dodatek jakby tego było mało deszcze i burze.Złaziłem po trochu teren Cześnik,Zielone,Rogoźno,Ulów ,Łuszczacz ,Zachutek,Wapielnice i sporo innych lasów.Rezultat to łuski,polskie i niemieckiei i wcale nie leżą wszędzie po polach i lasach.Musiałem niezle kombinowac gdzie mogły byc stanowiska.Kolesiowi który zakopał pod Ulowem flaszkę z łuskami od MG34 dziekuję.Były to tego dnia oprócz paru polskich jedyne jakie znalazłem.Przeżyłem horror przebijając sie przez lasy z Brusna do Podemszczyzny i wreszcie kiedy trafilem na rozległy sygnał nastąpiło oberwanie chmury.Zwinąłem więc manatki wmawiając sobie że to na pewno śmieci.Wylwe-Dzięki za miejsca ale te lasy są nie do chodzenia -zresztą wiesz.Może jesienią.Poza tym okolice piękne,urocze kapliczki i cerkwie.No i stare cmentarze.Polecam pod tym względem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efes ja szukam w tych okolicach kilkanascie lat.Fanty jeszcze wyskakuja,oczywiscie nie w takiej ilosci jka np. przed 10 lat temu,ale generalnie jest ok.Poprostu miales pecha.A lasy jak to lasy bywaj rozne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaca, też byłem w Łabuniach, a na granicy lasu i wsi w Łabuniach Reformie (od strony leśniczówki) trafiłem brązowy krzyż zasługi (wersja moskiewska"). Spędziłem tam weekend majowy, szukaliśmy z żoną 2 dni z wykrywkami, naszą azą" był Zwierzyniec. Niestety, wyszło tylko sporo ammo, łusek (polskie wrzesniowe, niemieckie, rosyjskie, austriacke, lebele, w zasadzie pełny mix), trochę monetek, sztućców itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema co sie dziwić ten teren przetrząsa cała polska odkąd się pojawiły wykrywacze, a jeżeli chodzi o krzaczory to chyba tylko tam coś zostało z większych fantów . Uwaga na Ulów i okolice, leśnicy są bezlitośni. Wapielnia to rezerwat, a pod Ulowem kopią archeolodzy .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Busztyfikator! Kolejka wąskotorowa była gdzieś pomiędzy Majdanem Ruszowskim a Ruszowem, tam też był szpital dla rannych Niemców ( przywożono ich spod Przemyśla?).Może zdjęcia satelitarne pokażą coś więcej? teraz to raczej nic tam nie wiadać. pozdr j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszów

A może byśmy tak, najmilszy,
wpadli na dzień do Tomaszowa?
Może tam jeszcze zmierzchem złotym
ta sama cisza trwa wrześniowa...
-----------------------------------------

Taak! - jeżeli kogoś wkurzyłem tą... (nieco tkliwą może) - nutą, przepraszam...
Oto wspomniana ostroga, zgubił ją - ani chybi jednen z tych chłopców, co to (na swoich cisawych rumakach) - czwórkami do nieba szli" - jak ci z Westerplatte...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie