Skocz do zawartości

Zamość,Tomaszów Lubelski co w trawie piszczy??


gibki9

Rekomendowane odpowiedzi

Panie Egon ja nie mam sklepu z amunicją. Proszę przeczytać posty - piszę że POKAZE znalezisko, nie ze oddam. Wiesz już czemu jestem pewny - bo to - to zostało niedawno podjęte. Spóźniłeś się. I nie są to żadne kruczki" czytaj uważnie
pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 363
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Busztyfikatorku, ja nie wiem w czym rzecz... drążysz temat to powiem wprost.
To miał to być żart - odpowiedź na zaczepkę Gibkiego. Natomiast to, że osobnik (egon) potraktował mnie jak idiotę (przecież na allegro POPRZEWIERCANE idą po 3 zł/szt) nieznającego się na rzeczy - to mnie rozbawiło.
Ja nie oczekuje od nikogo żadnych gratyfikacji za miejscówki.
Przekazałem już wielu ludziom sporo różnych informacji - dla zabawy. Po to by im się poszczęściło i wyjęli coś z ziemi. I powiem więcej, będę nadal przekazywał - jak widzę ku twojej i całej sfory" złości. Widzę i obserwuję wasze owarzystwo wzajemnej adoracji" i powiem ci, że dziwnie się zachowujecie. To tyle - tytułem twojej zaczepki...
-------------------
Jeżeli chodzi o to bagienko, to powiem ci, że oglądałem kolekcje ciekawych rzeczy - właśnie stamtąd wyjętych. Niestety to nie ja się tam zanurzałem"
reasumując - skoro tak wolisz - to za tysiaka JA mogę cię zabrać na wycieczkę, nie pożałujesz - to co zobaczysz powali cię... na kolana i będziesz tłukł głową w podłogę
(ja tak zrobiłem z żalu że to nie moje ;)
pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coty chciałem byc pomocny........ Perfekcyjnie określiłeś miejsce kapitulacji cytuję A tu dla "dociekliwych wspomnienia z kapitulacji pod Dąbrową" ......Dzięki za propozycję ale naprawdę po około 15 latach biegania z wykrywaczem się napatrzyłem i niewiem czy cos zrobi namnie takie wrazenie bym bił głowa o podłogę, chyba że węglarka hiszpańskich dublonów znaleziona nad sołokiją .
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Busztyfikatorku, ja wiem, że twoje radycje" wykopaliskowe są duże, ale jest spora liczba ludzi (jak ja), którzy ich nie mają. Kwestia dla dociekliwych" dotyczy właśnie głównie ich. Zrozum, ja wiem, że ciebie w temacie TL-1939 niewiele może dzisiaj zaskoczyć. Dla mnie zaś cała ta zabawa" jest czymś nowym i może już wkrótce sie skończyć (będziesz miał spokój ;)dlatego chcę zdążyć"...
--------
Skontaktował się ze mną pewien Ukrainiec, który twierdzi, że ma do sprzedania... odziedziczoną po dziadku, raportówkę polskiego... generała z 1939r. Pełną (wg. niego) map i różnych papierów zabazgranych odręcznym pismem"
Jakkolwiek by było, generalska czy ylko" porucznika jest ta raportówka, postaram się (o ile to prawda) wejść w jej posiadanie... Jeżeli stanę się jej właścicielem, to czy mogę liczyć, że za obejrzenie jej zawartości - choć raz walniesz czołem w podłogę?
c-u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egon > To nie będzie konieczne. Trzymaj kciuki oby Ukrainiec ów nie okazał sie zwykłym mitomanem lub wręcz łgarzem. Twierdzi, że jego dziadek wszedł w posiadanie raportówki i czegoś jeszcze" w Żółkwi lub w Rawie Ruskiej, we wrześniu 39r. Sam, zaś był st. szeregowym 29 Brygady Piechoty i osobiście pomagał w przeszwarcowaniu" się przez Rawę kilku oficerom, załatwiając" im cywilki". Twierdzi też, że w tych okolicznościach właśnie poznał osobiście płk. Pawło Szandruka. Historię tę rawię" od kilku tygodni, z wielkim takim niepokojem... trochę mi w to wszystko trudno uwierzyć, jednak precyzyjne dane (29 BP + P. Szandruk)robią swoje"
Termin spotkania przekładany już był 2krotnie. Cena jaką wymienił ów człowiek jest przystępna (1000$)- o ile okaże się, że to wszystko prawda....
Busztyfikator >jesteś strasznie zblazowany... Tankietką mówisz... cóż, jak będę mal jakąś na podorędziu" spróbuję... powtórzyć żarty z Tobą" do tego czasu - chyba dam już sobie spokój
:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egon, takie sensacje" są niewiarygodne dla normalnych ludzi... Jednak z racji tego, że rozmawiamy na forum odkrywcy - wszystko się może zdarzyć.
------------
Ciekawostka za Tygodnikiem Zamojskim 29 sierp br.
Art Siedem dni chorążego Gryczmana" (jednego z ostatnich - żyjących Westerplatczyków)
Okazuje się że jego pamiętnik (oryginał -60 stron maszynopisu) dot obrony Westerplatte od 1969r leży sobie w izbie pamięci szkoły podstawowej w... Narolu
------------
Wszystko się może zdarzyć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Randka w ciemno"
wylye ma wszystkie cechy dociekliwego odkrywcy. Nie daje po sobie jechać, ale też nie jedzie po innych, chyba, że coś go drażni, a to już wynika tylko i wyłącznie z różnicy osobowości dysputantów. Jego temperament dowodzi tego, iż kiedyś odkryje coś wartościowego i to będzie dla niego nagroda za zaangażowanie w tematykę historyczną IIww.
To moja mała podpowiedź. Kogo wybierzesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram tak:
7TP wyładowany hiszpańskimi dublonami, i tak ze 100kg polski miedzywoj" w 2-kach 5-kach i 10-kach, wszystkie z orłami strzeleckimi mają być...
Na wierzchu, proszę położyć kilkadziesiąt szczegółowych opisów bitew i potyczek z okresu Kampanii W. - najlepiej oryginalnych manuskryptów. Można, też szabelkę - Ludwikówkę, albo jaka tam będzie i koniecznie VISA (tylko żeby mi nie Radom - verka")
Można ewentualnie - odznakę 19-pułku UW i to tyle... Czy to tak dużo - pytam ;(

pozdr. - ja też lubię żarty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie