Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

gibki9

Zamość,Tomaszów Lubelski co w trawie piszczy??

Recommended Posts

Zaczynam obserwować wątek dopiero teraz.
Jako, że mieszkam w TL od urodzenia pamiętam takie coś. W roku 1974 lub 75 siedząc w szkole nr2 przy oknie po ulicy Kościuszki ( a była ona jeszcze na pewnym odcinku ceglana)pojechało dział samobieżne chyba ZSRR na bazę Rejonu Dróg. Chodziliśmy je oglądać jak przerabiają go na spychacz. Różnie się mówiło, a to że to z pod Dąbrowy, że z innego bagna wyjęte. Historia stara i niesprawdzona (skąd ono pochodziło), gdybym tego nie widział, też bym nie uwierzył. Ono jechało, a nie było ciągnięte. Może ktoś ma znajomego, który w tedy tam pracował i pamięta, może się podzieli informacjami.

Historia odnosnie dziala czy tez czolgu jest jak najbardziej prawdziwa.Nie bylo to jednak pojazd z Dabrowy.Z tego co mi wiadomo przerobiono to na spychacz czy tez plug sniezny,zrezygnowwano jednak z tego bardzo szybko z powodu paliwozernosci w/w pojazdu.

hej z tego co wiem to ten watek był przenesiony i zamkniety na część 3 teraz trzeba włazici pisac pozdraiwam

@Egon10 Te srebrne grosze to przepiękne trafienie, powiedz to w okolicy Tomaszowa trafiłeś takie cuda? Dopiero zaczynam przygodę i ciekawi mnie czy to nasza powiatowa ziemia kryje takie cuda :)

Pozdrawiam

@Egon10
Witam, Powiedz te srebrne grosze to wyszły w okolicy? Przepiękne trafienie, ja dopiero zaczynam przygodę i ciekawi mnie czy to nasza powiatowa ziemia kryje takie skarby :)
Pozdrawiam

To od razu poprawiło mi humor. Gratuluję trafienia i... po cichu liczę, że jeszcze jakaś siedzi w ziemi i kiedyś uda mi się ją wyciągnąć
Pozdrawiam

witam to mój pierwszy post, mam pytanie odnośnie okolic majdanu górnego ,czy wiecie coś o toczonych tu walkach w kampani wrześniowej 1939 roku?kupiłem w tych okolicach działkę i przez przypadek odkryłem ciekawe znalezisko.

Witam
Jestem z Krakowa ale czesto przyjezdzam z zona do Tomaszowa Lubelskiego I chetnie bym sie zkims wybral na wykopki. Slabo znam teren bylem w Suscu, Krasnobrodzie ale nie wiem gdzie chodzic. Jak by ktos mial czas I checi na wykopki to prosze o sygnal 504834156 pozdro Marek

• Create New...

Important Information