Skocz do zawartości

Rosyjskie służby specjalne zabiły Szamila Basajewa


Rekomendowane odpowiedzi

Na koniec powiem tak :

Gdyby bojownicy postępowali dalej tak jak za Dudajewa, i zwalczali by wojsko, bezpiekę, a do tego zrobiliby propagandę i wykorzystaliby pewne atuty - na pewno świat stałby po ich stronie jak działo się to podczas I wojny czeczeńskiej w 94 roku.
Brakło przywódcy z charyzmą, komendanci sami się rządzili, nie było ustalonych metod walki i granic, więc potoczyło się to do aktów terroryzmu.

I tyle.

Ja też już nie mam więcej siły Woytas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
no i ja również, sam przeciwko wszystkim.

Watek dotyczy basajewa a nie usa, izraela czy rosji

a basajew to z kim walczy? czyba z Rosją -nawet w tutyle coś się znajdzie
Rosyjskie służby specjalne zabiły Szamila Basajewa

poza tym sformułowanie zrobiliby propagandę!! hehe- na pewno dla nich to bardzo prosta sprawa, ale masz rację za Dudajewa było inaczej i o tym też pisałem w postach, ze nie od razu walczyli z cywilami-tonący brzytwy się chwyta...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mauser29 ja Cię powoli zaczynam rozumieć, pewnie spędziłeś wiele lat w jakimś syberyjskim łagrze przy wyrębie tajgi, albo gdzieś za kołem polarnym niewolniczo pracowałeś w kopalni uranu. Pewnie Ruscy" zrabowali Ci cały majątek i zgwałcili żonę i małoletnie córki, ale i Ty zrozum, że NIE MA USPRAWIEDLIWIENIA DLA ATAKU NA DZIECI W BIESŁANIE!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo śmieszne balans, żyj sobie dalej w przekonaniu że Rosja jest piękna i wspaniała i nikomu nigdy krzywdy nie zrobiła
a ja sie całkowicie zgadzam
że NIE MA USPRAWIEDLIWIENIA DLA ATAKU NA DZIECI W BIESŁANIE!!!"
tylko że te dzieci to przecież ruscy wystrzelali! dlaczego każdy widzi tylko winę Czeczenów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mamy żadnego interesu w popieraniu terrorystów czeczeńskich, a polityka to twarda gra interesów a nie przyjaźnie i braterstwo. W interesie Polski jest mieć dobre stosunki polityczne i gospodarcze z Rosją i na tym powinno nam zależeć. Prosta sprawa. Gdy Polacy walczyli o niepodległość również nie pomógł im nikt, kto nie miał w tym swojego interesu. Tak to już jest i nie psujmy idiotycznymi sympatiami układów z państwem, z którym możemy prowadzić udaną wymianę handlową. Zresztą, polskie protesty przeciwko polityce Rosji są raczej jak szczekanie psiaka na pociąg, więc nie ośmieszajmy się. W polityce nie romantyzmu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlaczego każdy widzi tylko winę Czeczenow?????????
Poprzednik napisał w interesie Polski jest mieć dobre stosunki polityczne i gospodarcze z Rosją" zgoda ale ja dodam należy je mieć z każdym narodem.
Tylko czy Rosja tego pragnie? Czy to kraj odpowiedzialny, wiarygodny i humanitarny, jest wiele dowodów że nie.
W dobie powiększajacej sie globalizacji konflikty na Kaukazie nie moga pozostac nie zauważone, także obecnie Polska nie jest uzależniona od handlu z Rosją jak było to dawniej. Kto choć trochę liznął ekonomii dobrze wie, że na wolnym rynku trudniej jest cokolwiek sprzedać niż kupić, a Moskwa od dłuższego czasu unika zakupów w Polsce.Czy wchodzenie jej w d..ę cokolwiek zmieni? Powie ktoś dostarczaja nam gaz i rope, ale to im wiecej zależy na sprzedazy niż nam na kupnie, bo jak zamkna rure to padna gospodarczo. Nie wiem dlaczego ale nie wszystcy to rozumieją.Wiadomym jest że firmy i gospodarki państw wiecej zarabiaja na marżach niż na samym wydobyciu i tak jest ze wszystkimi surowcami.
Ja sam osobiście już sie uzależniłem od dostaw ze wschodu, w mieszkaniu zlikwidowałem gaz a jeżdzę na oleju rzepakowym.
Teroryzmu nie popieram, ale nie wolno patrzeć jednostronnie, terrorystami i to na większą skale są Rosjanie - wystarczy popatrzeć na zbombardowane miasta i wsie, zaminowane pola,
tortury w więzieniach, terror psychiczny. Pragne niezależności Czeczenii, ale metody walki powinny ulec zmianie. Rosjanie stracą argument terroryzmu a Czeczeni uzyskaja poparcie na Swiecie. Nie takie narody uzyskiwały samodzielność, choćby ostatnio Timor Wsch. To naród tworzy państwo a nie państwo tworzy naród.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosja jeszcze niedawno była znakomitym rynkiem zbytu dla produktów rolnych, wielu rolników zarabiało na tym pieniądze. Państwa Europy zachodniej nie krytykują i nie komentują polityki Rosji, mają z tym krajem znakomite kontakty polityczne i gospodarcze (np. Niemcy), podpisują umowy a my tylko wąchamy smród spalin z ich TIR-ów przejeżdżających przez Polskę tranzytem. Dzieje się tak również dlatego, że nie wiadomo z jakiego powodu Polscy politycy i rozmaici działacze wywołują sytuacje konfliktowe np. z powodu Czeczenii, które następnie utrudniają normalne kontakty handlowe lub gospodarcze. Odnoszę wrażenie, że jest to nawet inspirowane przez państwa zachodnie, dla których pozycja Polski jako pieska szczekającego na Rosję jest nader korzystna. Ciekawe, kto finansuje rozmaite komitety wolny Kaukaz i inne podobne grupy i czyj interes oni reprezentują? Bo na pewno nie Polski. I jakoś nie wierzę w ich troskę o naród czeczeński.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawa Specnazom-smiert terroristom!

Huraaaa!!! Kolejny, śmierdzący terrorysta gnije w ziemi! Oby Rosjanie wytępili ich wszystkich jak wszy! Choćby za Biesłan!

A co do rodzimych asajewów"-jeszcze będziecie płakać, jak islamskie bomby wybuchną w Polsce...I wtedy każdy, kto dzis ich wychwala, powinien być potraktowany jak zdrajca!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zwykle bywa, prawda nie jest ani łatwa, ani wygodna, i wszyscy tu po trochu mają rację, ale przesadą jest pisanie że zabicie Basajewa to punkt dla Rosjan", bo tak naprawdę to terroryści zabili terrorystę i ani jedni, ani drudzy na hymny pochwalne nie zasługują. Żeby nie było że trerrorystami nazywam cały naród rosyjski: chodzi mi wyłącznie o ludzi odpowiedzialnych za rzezie w Czeczeni (przewyższające niechlubne wyczyny Basajewa), czyli tzw. wierchuszkę u nas nazywaną ekipą rządzącą".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danieloff aż mi Ciebie żal za takie myślenie-nawet tego nie skomentuję!!normalnie gorzej niż teksty z Samoobrony
a z rynkiem zbytu to było tak:
my im dajemy świnie a oni od nas biorą węgiel"!!!!!!!!!!!!
a bomby to prędzej Irackie u nas wybuchną za okupacyjne zapędy(a tą zagrywka naraziliśmy się większości państw europejskich a korzyści w USA były ....(własna cenzura).

P.S.
marcopolis pięknie powiedziane!!nic dodać nic ująć-na czymś takim to i ja mogę zakończyć dyskusję w poście
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mauser, poczytaj dokładniej i dopiero potem pisz, nigdzie nie wspominałem o dawnych zasadach wymiany handlowej" z ZSRR, pisałem tylko o możliwościach obecnych i przyszłych. Ja też nie komentuję twoich poglądów. Z wiekiem sam wyrośniesz z tych mrzonek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak okazuje sie ze polską żywność biorze prawie na pniu zachód ( szczegolnie mięso). A co Do ruskich to pisali ostatnio że i tak te restrykcje sie obchodzi wysyłajac do nich przez litwe i Estonie. zmienia sie tylko stemple. wiec nie ma tragedii. A ruskie zjedzą wszystko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to chodzi, biznes musi się kręcić. Zastanawia mnie tylko wyższość, z jaką Polacy wręcz genetycznie traktują Rosjan. Poza doświadczeniami ostatniej wojny, kiedy to przez Polskę przewaliły się całe armie krasnoarmiejców, w większości prostych chłopów z zapadłych wiosek, teraz owa wyższość wynika z nieznajomości Rosji. Jaki obraz Rosji pokazuje telewizja? Jedynie patologie, skrajną nędzę lub skrajne bogactwo. Tymczasem niejeden Polak zdziwiłby się po wizycie w Moskwie lub Petersburgu - Warszawa wygląda przy tych miastach naprawdę prowincjonalnie. Wiem, wiem, wyzyskali nas, zabierali nam węgiel, mięsko i buty na zimę, pozwolili zniszczyć Warszawę i dlatego tak jest... Ale naprawdę, określenia Ruskie wszystko zjedzą..." są nieco obraźliwe. Widziałem Polaków, którzy na wysypisku śmieci na poligonie w Drawsku rzucali się na wojskowe racje zywnościowe, które Amerykanie wywalali z kontenera podczas ćwiczeń. Wielu z tych ludzi przyjechało tam dobrymi samochodami. Amerykanie śmiali się i robili fotki. Poles eat ewerything...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie większośc rukich z prowincji o takich odpadkach jak amerykanie wyrzucają to pewnie mogą pomarzyć( fakt że to amerykańskie shitowe jedzenie) Rosja to nie tylko Petersburg i moskwa. Pojedź na ruska prowincje to zobaczysz że tam czesto od XIX wieku nic sie nie zmieniło. Moga spokojnie krecić filmy z czasów carskich bez zmiany dekoracji.A ludzi zbierajacych odpadki po śmietnikach spotkasz i w londynie i w Stanach ( tu załoze sie że pewnie najwiecej), wiec co to za argument.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze gdyby np. dobre racje zywnościowe w USa wyrzucono na smietnik też spokojnie by sie zleciało kupe bezdomnych i innych i mozna by takie zdjecia porobić. A swoja droga wystarczy spojrzec na nasze smietniki ile ludzie wyrzucaja zywnosci i chleba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszałes żeby od ruskich przyszło cos kiedyś dobrego oprócz wódki i kawioru? jakaś cywizlizacja? wszystko zrzynali i kopiowali albo ukradli. slyszałes kiedys o prawach obywatela u ruskich ? mentalnośc niewolników. dlatego co do Rosji jako panstwa wiekszośc narodów europejskich ma pogardę pomieszana z obawą. takie sa juz stereotypy i juz. Polacy to tacy, niemcy to tacy.Lepiej oceniać poszczegolnych ludzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą, ale nie podoba mi się, jak byle Polaczyna, nawet żul skończony, mówi o sąsiadach ze wschodu z pogardą Te Ruskie..." Masz rację, trzeba oceniać ludzi indywidualnie i nie kierować się stereotypami. Ja akurat mam przyjaciół z Rosji, Ukrainy, Białorusi i Litwy i darzę ich prawdziwą sympatią i szacunkiem. Może dlatego tak drażnią mnie obraźliwe stwierdzenia o Ruskich". Ale większość ludzi, którzy to robią w życiu nie była za wschodnią granicą, nie zna żadnego Rosjanina a Rosję zna tylko z TV. Podobnie jak nasi rodzimi antysemici - Żyda w życiu nie widzieli, ale są święcie przekonani, że Żydzi gnębią ich i cały naród:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat żydzi w pewnych przypadkach to nie stereotyp. to specyficzna nacja. Jesli wiekszosć administracji USA to żydzi i ponadprzecietna ich obecnośc w róznych aferach gospodarczych ( W RP?) to nie jest to li tylko oszołomskie gadanie". Po prostu moze maja szczegolna do tego zdolnosc i tyle. Drudzy sa pewnie Polacy he he.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, ale oni wiedzą, że w Europie Zachodniej i Polsce większość ludzi tego nie rozróżnia. A tak na marginesie dla przeciętnego amerykanina Polska jest byłą republiką ZSRR, gdzie po ulicach chodzą białe niedźwiedzie, domy są kryte strzechą i nie ma traktorów:-) A co do kwestii światowego spisku żydowskiego, to niestety nie podejmę dyskusji, na Forum są lepsi specjalisci w tej sprawie:-) Mnie osobiście żaden Żyd krzywdy nie wyrządził, nawet nie potrącił w autobusie ani nie ukradł butelki na mleko spod drzwi:-) A jeżeli rzeczywiście są aż tak zaradni, przedsiębiorczy, solidarni i wpływowi - to chyba tylko brać przykład!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są zaradni inaczej. Poniekąd tobie tez wyprowadzili i każdemu z nas kaskę z Fozzu albo Bagsik i Gąsiorowski zeby podać wazniejsze sprawy.chodzi o fakty a nie poprawnośc polityczną". Nie musi mnie np kopnąc sudanczyk żebym nie lubil sudańczyków. Liczą sie fakty i skoro osoby pochodzenia żydowskiego są nacją ktora ma znaczny udzial w przekrętach w tym kraju to dlaczego o tym nie mówić. Mam gdzieś poprawnośc. Jesli ukradnie Polak to też go zjadę.
A amerykanie to ledwo wiedza co leży na ich kontynencie. Ale...tu juz tez jestesmy stereotypowi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie