Skocz do zawartości

Rosyjskie służby specjalne zabiły Szamila Basajewa


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
no właśnie niestety wszyscy tak kończą, osamotnieni, ścigani jak zwierzyna na polowaniu, będący ciągle w ukryciu- dla których najczęściej jednyną ucieczką jest śmierć!

a w takim wypadku pytanie o co walczy Rosja??
Świat zawsze bał się Rosji i bał się jej przeciestawić!!
Tak jak mocarstwa miały w d..ie Polskę począwszy od 39', poprzez Jałtę , Poczdam czy Teheran, Defiladę w Anglii( totalnie olani Polscy Lotnicy jak i siły Zbrojne na Zachodzie, wejście komunizmu i zapomniane już walki partyzantów z sowietami itd).
Nie mówię ze to taka sama sytuacja jak Polaków ale podobna nie tylko ze względu na ciemiężyciela)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna proźba do Admina, tym razem o usuniecie słowa kacap". My Polacy jesteśmy oburzeni [i słusznie] jak na zachodzie nazywają nas głupimi, brudnymi, zapijaczonymi polaczkami", a sami jesteśmy nie lepsi w stosunku do innych nacji. Za wyzywanie innych na forum powinien być BAN.
P.S.
Nie jestem usofilem", mój dziadek był ochotnikiem w 20-roku [15 PAC] i to pomimo, że jako pracownik zbrojowni był reklamowany od wojska. Mój ojciec był żołnierzem AK", najpierw wywiad lotniczy AK", a w 1944 roku Batalion Skała" [rozjechały ich niemieckie Pantery nad samą Pilicą, gdy szli na odsiecz powstańczej Warszawy]. Ja od 1980 do 1992 roku [Nie otake Polskie walczyliśmy]nieprzerwanie w Solidarności [w 1986 przemaglowała" mnie bezpieka-nic przyjemnego]. I dlatego czuję się upoważniony do zareagowania na tego typu posty nawiedzonych małolatów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego sam mnie teraz obrażasz więc moze i ty powinieneś dostać bana?
a określenie przytaczam słowa dziadka który o nich nigdy się inaczej nie wypowiedział. Przepraszam jeśli urażam czyjąś godność ale niestety dziadek ich dobrze poznał/szczerze mówiąc lepiej wspominał okupację Niemca niż wspólną" walkę z nimi-zawsze bał się czy nie dostanie strzału w plecy!!

a co do opinii o Polakach to wiedz że jak nas widzą tak nas piszą". Niestety wszędzie są stereotypy które sami budujuemy i nie powinniśmy czuć się az tak pokrzywdzeni skoro znamienita część Polaków wyjeżdzających za granicę nam taką opinię wyrobiła!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy z nas ma swoje wlasne poglady- od tego jest forum by je wymieniac ale bardzo prosze o kulture wypowiedzi !
Nie bede tolerowal wiecej obelzywych nazw innych narodow- jak cie widza tak cie pisza!
ende


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora woytas 22:04 11-07-2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra moze skończe temat bo widzę że Rosja(ZSRR) ma wielu gorliwych obrońców, szkoda ze nikt(koalicyjne mocarstwa) nie widział mordów dokonywanych na Polakach(dzieci , kobiety) i nas tak gorliwie nie bronił.

P.S. Jeśli chodzi o obelżywe to z tym jednym zwrotem przesadziłem
ale za słowo kacap, szwab itd to....->tego jest masę na forum i nie budzi takiej kontrowersji.

no tak widzę że należy czcić pamięć NKWD-zistów, UB-owców, oprawców itd ehhhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja widze, ze nie potrafisz zrozumiec tego ze nikt tutaj nie popiera rosji i wszelkich gwaltow i zabojstw dokonywanych przez jej sily zbrojne na niewinnych cywilach. Wszelkie bandyctwo- obojetnie z ktorej walczacej ze soba strony powinno byc w szybki i skuteczny sposob ukarane- mocodawcy i wykonawcy powinni wiedziec, ze jada na tym samym wozie. Mam nadzieje, ze bandyci ktorzy dokonywali mordu na narodzie czeczenskim zostana ukarani
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to ze cały świat widział śmierć dzieci które zginęły z rąk rąk Rosjan a całą winą obarczono Czeczenów. Natomiast nikt nie widzi morderstw i gwałtów dokonanych w Czeczenii. a są one nieproporcjonalnie większe.
Od razu dopiszę że nie popieram ataku w Biesłanie żeby było to w końcu jasne i wyraźne!

a co do ukarania winnych...to tak samo jak ktoś z Rosjan odpowiedział za zbrodnie na Polakach!! Nawet przeprosin tylko ciągłe utrudnienia i problemy ze strony Rosji(ostatnio nasze cmentarze, śledztwo w sprawie Katynia, 60 rocznica) Po prostu współczuję bardzo Czeczenom bo stoją na przegranej pozycji- jak oni w ogóle mają walczyć aby mieć jakieś szanse??? Jak cały świat skazał ich już dawno na zagładę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz- ale kto zaatakowal szpital czy skole- Rosjanie?
Jesli czeczency chcieli podpuscic Rosjan do tego, zeby zabijali wlasnych obywateli to jak mozna ich nazwac?
Caly czas powtarzam, ze nie lubie ruskich- ale bandziorow jakim by Basajew nienawidze bardziej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ruscy w Czeczeni nie ostrzeliwali szkół, szpitali, nie mordowali cywili??tylko takie informacje ciężko wychodzą bo cenzura(jedna właściwa prawda) ale jednak!
Basajew nie zabił tych dzieci! Skończmy z amerykańskim kiczem że jak nam nie spełnicie warunków to co godzina jeden zakładnik(dziecko)!! Ruscy na Dubrowce wybili wszyskich swoich bo nawet nie chcieli rozmawaić-od razu powiedzieli ze nie będą negocjować. Jka można puścić gaz a nie mieć na niego odtrutki i nie być mordercą??
Dlaczego zaatakowali od razu?bez negocjacji?? a potem że ktoś przypadkowo strzelił z ruskich i musieli już atakować hahahaaaaaaaa kpina
Rosja , Białoruś to kraje gdzie manipulacją , propagandą mozna sterować masami. przecież oni dalj mają pretensje do nas o kopiejkę(od rubka) na głodującą Polskę!! Im jest wciskany kicz że u nas jest nędza po odłączeniu. Proponuję poczytać 1984 czy Folwark -100% prawdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak łatwo wykreować wizerunek mając pieniądze, potęgę!!
Rosja, Izrael, USA super cacy a Czeczeni, Palestyńczycy, Irak to dzicz"!! zamach palestyński czy czeczeński(nawet nie zamach) to terroryzm a wjechanie czołgami albo zbombardowanie cywilnych obiektów(śmierć dziesiątek ludzi) przez izraelskie czy ruskie wojska to dobra walka???
Coś czuję że ruszyłem temat tabu? ruskiego można besztać ale żyd przecież to świętosć i nawet nie można pomyśleć brzydko a co już powiedzieć? Oczywiście ktoś powie że nie ten post(ale skoro było o wykańczaniu Polaków to pyatnie kto ich wykańczał?? jaki był skład Sowieckiej Armii?a raczej NKWD??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mauser29, za małolata" [jeżeli nim nie jesteś] mogę Cię przeprosić, za awiedzonego" nie, bo dajesz się ponosić emocjom i brak Ci dystansu, takiego dystansu jaki przychodzi [albo i nie] dopiero po latach życia na tym łez padole". Ale do rzeczy, jestem starszy od Ciebie o jedno pokolenie i dlatego mój dziadek o Ruskich" mówił Moskale", a Twój k.....". Jak piszesz miał ku temu powody, ale czy Ty masz powody aby ich publicznie wyzywać i obrażać? Co nie znaczy, że możesz mieć bardzo krytyczny stosunek do nich i dać temu wyraz na forum. A co do wspomnień z czasów okupacji, to zależy gdzie kto ją przeżył, jeżeli [jak mój ojciec] w dużym mieście, ciągle w zagrożeniu łapanką i wywózką do Oświęcimia, jeżeli parę razy do niego strzelano, jeżeli musiał schodzić z chodnika aby ustąpić miejsca jakimś chłystkom z Hitlerjugend to bedzie miał zupełnie inne wspomnienia z tamtych czasów, od kogoś kto przeżył okupację gdzieś na głębokiej wsi, gdzie Niemców widział może kilka razy, albo i nie [były takie wsie], ale za to jak przyszli Ruskie" to mu zabrali krowę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Balans: i widac kto jest stroniczy
chłystkom z Hitlerjugend -to też obraza? no co ruska nie można a niemca tak? co innego dostać od wroga kulkę a co innego od towarzysza broni!mam bardzo krytyczny stosunek ponieważ według mnie to co robią Rosjanie jest gorsze od tego co robią Czeczeni!i o stosunek ludzi którzy karmią się propagandą!
a ten obraz miasta i wsi to też bardzo ładny swoją droga! niektóre organizacje i ludzie też poczuliby się pokrzywdzeni- jeśli już ktoś zaczął temat nieszkalowania na forum nikogo.

P.S a co do pokolenia to jednak zqwsze tak było że rwało się młode pokolenie więc jakby każdy miał taki dystans(bez obrazy oczywiscie) to wiele rzeczy by się nie wydarzyło(i tu kwestia ile dobrych ile złych ale kwestia nie na ten wątek)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mauser29, widzę że dalej nic nie zrozumiałeś, ja nie pisałem o iemieckich chłystkach", ja pisałem o chłystkach z Hitlerjugend". Ja nie obrażam całego narodu jak Ty. Gdybyś napisał np. o zbrodniarzach z NKWD to wszyscy by Ci przytaknęli, ale Ty obrażasz cały naród, a to zasadnicza różnica! Co do Czeczeni, to nie bedę z Tobą polemizował, bo z tego co piszesz jasno wynika, że spędziłeś tam wiele lat i sporo widziałeś, a z naocznymi świadkami nie da się polemizować bo argumentów brak. Jedno mi tylko wyjaśnij, dlaczego obecnie większość rdzennych Czeczenów mieszka w Rosji, a nie u siebie? Islam im się nie podoba? Czy co?

Mimo wszystko pozdrawiam balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans wyjaśnij mi co znaczy u siebie? a gdzie Ty widziałes Czeczenię? przecież to Rosja! Ciekawe czy wyjechali z własnej woli czy dlatego że tam już się nie dało zyć.
Natomiast jeśli chodzi o kacapa to rzeczywiście moze źle się wyraziłem i zostałem źle zrozumiany. sprecyzuję chodziło kmi mówiąc kacap właśnie o NKWD i ludziach ich pokroju(i nie chodziło mi tylko o II wojnę ale jak widać teraz w Rosji też nikt się nie liczy z ludzkim życiem i myśli ze nadal im wszystko wolno)
tak samo jak o Polakach jest niezbyt miłe zdanie a przecież nie wszysscy tacy są, tak samo nie chciałem obraźić wszystkich Rosjan tylko takich którzy zasługują na miano kacapów.
P.S
a co do chłystków z Hitlerjugend to obrażasz teraz papieża jak dobrze sądzę! i co?ludzie to jest błędne koło i głupie czepianie się słówek!! moje intencje nie zostały zrozumiane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmierc Basajewa to dla Czeczenów jeden bohater wiecej, pewnie zastapi go inny, a na wojnie nie ma ludzi niezastapionych. Czy był on terrorystą? dla mnie był takim samym terorysta jak wojska sowieckie mordujace ludność cywilna w Afganistanie czy obecnie strzelajace do swoich własnych cywilnych obywateli w Czeczenii. To nie jest zadna roznica. Moskale nigdy nie nazywali partyzantami walczących przeciwko Rosji byli to albo basmacze w Azji, albo faszyści na Ukrainie Zach, albo nacjonaliści w republikach bałtyckich, albo buntownicy w Polsce w 1863r albo terroryści tak jak obecnie na Kaukazie, partyzantami mogli być tylko walczacy po stronie moskiewskiej. A jakie wyjscie maja obecnie walczacy Czeczeni? Mogą toczyć długotrwalą walke w górach, szarpiąc wojska Rosjan, ale przy totalnej blokadzie informacji o dzialaniach wojennych i stratach taka wojna pójdzie w zapomnienie w światowych mediach. Drugą metodą jest przeprowadzanie głośnych akcji o ktorych bedzie trąbił cały świat. Pewnie zdania wsród Czeczencow co do taktyki sa podzielone. Konktetnych metod Basajewa nie podzielam ale jego motywy sa zrozumiane, działal wg prostej zasady cel uświęca środki. Gdyby Czeczeni nie byli prostymi góralami mogliby zastosawać walkę bardziej ucywilizowana np sabotaż na duża skale czy przekrety w bankach i przemyśle wydobywczym i transporcie.I jeszcze jedno nie łączmy wyznania z walką o niezależność, prawosławni Gruzini są bardziej antyrosyjscy niż np muzulmańscy Tatarzy z Tatarstanu, a Armenia ma bardzo bliskie stosunki ze skrajnie fundamentalistycznym religijnie Iranem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie był takim samym terorysta jak wojska sowieckie mordujace ludność cywilna w Afganistanie czy obecnie strzelajace do swoich własnych cywilnych obywateli w Czeczenii. To nie jest zadna roznica."

swięte słowa marcopolis. tylko dlaczego tego nikt nie moze zrozumiec i wszyscy utorżsamiają się z wielce pokrzywdzoną Rosją. a za wszystko obwiniają Czeczenów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Przeciez wiekszosc z nas wypowiadajacych sie w tym temacie- mowi to samo. Wszelki bandytyzm powinien byc ukarany- Tak samo jak Basajewoski jak i zolnierzy (bandytow w mundurach-jesli popelnili przestepstwo! ) rosyjskich- Ale potepiajmy ich za to co zrobili a nie za to czego nie zrobili ( i tych ktorzy to zrobili). Atak na szpital, szkole bede z cala stanowczoscia nazywal barbarzynstwem a sprawcow tego napadu powinno sie wieszac za [wlasna cenzura]. Uwazam, ze z terorystami nie powinno sie negocjowac, placic okupu- to jedynie rozzuchwala do dalszych dzialan. Kazdy z terrorystow powinien wiedziec, ze reka sprawiedliwosci dosiegnie ich wszedzie. Tak z boku to brawo dla WSI za ujecie tych ktorzy zabili naszych zolnierzy w iraku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jakim okupie mowie?
a no np takim ze terrorysci zadaja wypuszczenia swoich wspolwyznawcow/towarzyszy broni, albo opusczenia przez wojska terytorium okupowanego kraju itd itp a jak rzad danego kraju ich wypusci, opusci to oni zwolnia zakladnikow- czy teraz jasne?
Powoli zaczyna mnie dyskusja z Toba meczyc wiec to chyba ostatni post w tym temacie- widze, ze inni tez juz nic nie maja do powiedzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

placic okupu" -chyba oczywiste sformułowanie i chyba chodzi o kasę?? Bo ja jakoś nie słyszałem ze Czeczenom chodziło o kasę?

mnie ten post zaczyna też męczyć, czepiacie się słów i od razu robicie nagonkę. na każdej wojnie giną i gineli cywile-pytanie tylko dlaczego widzi się tylko niektóre mordy a na inne przymyka oczy i zezwala na nie...??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały ten wątek przypomina mi kłótnie brnących pod górę w błocie żołnierzy. Im dalej tym gorzej.

Bandytyzm to bandytyzm. Branie zakładników, walka z ludnością cywilną . Bez względu czy partyzanci czy wojsko.
Basajew święty nie był. Solidnie zapracował na to co się stało. Gdyby nagle partyzanci wywalczyli wolność, to kto wie czy nie przypomnieli by sobie o unifikacji religijnej na islam.
Bojownicy jednak przełamali pewne granice odwetu i w pewnym momencie zachowali się jak zboczone i sadystyczne bandziory z al-kaidy. Taki uch oporu", który walczy z ludnością kraju, w którym walczy należy ogniem i kulą zniszczyć.
Mam nadzieję że jeżeli udowodnią złapanemu gościowi zabójstwo Milewicza na 100 % to dadzą czapę parę minut po ogłoszeniu wyroku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki "ruch oporu, który walczy z ludnością kraju, w którym walczy należy ogniem i kulą zniszczyć."
acer ale tak własnie walczą rosyjskei wojska w Czeczenii!też mordują cywili.
Pytanie moje jest dlaczego każdy współczuje Rosjii a nikt Czeczenii? dlaczego za Biesłan obwinia się tylko i wyłącznie Czeczenów? Dlaczego nikt nie potępi otwarcie takich państw jak Rosja, Izrael czy USA?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie