Skocz do zawartości

Wielkie ucieczki 2


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 192
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
O widzę że moherowe kółko wzajemnej adoracji nawzajem się dopieszcza. Lokomotywa powiedz mi, jako były LWP-owiec, Twoja frustracja rodzi się z tego, że to Ci co stanęli okoniem mieli rację? Że dzięki nim sa takie fora, że takie osoby jak Ty mogą głosić każde, nawet dziwne poglądy? Że boli Cię, że tamte decyzje były wyrazem odwagi, szlachetności i zapomnianego w LWP słowa Honor? Co byś nie napisał i jak nie próbował ich obrazić - to stojący po stronie przegranej mają zwykle rację. Na przekór wszystkiego co mają w ręku ich przeciwnicy. Miłego jadowania po następnych odcinkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jazłowiak- moja frustracja " nie bierze sie z zawiści że oni walczyli z komuną a ja nie . Jako były LWPowiak mam wpojone poczucie honoru i takie ohaterstwa" dla mnie sa poniżej ludzkiej godnosci .Dla mnie złodziej samolotu jest takim samym złodziejem jak złodziej samochodu
Jako stary trep dostatecznie długo zyjacy na tym swiecie niktórych z tych ohaterów " znałem osobiscie- jak chociazby bohaterów przyszłego odcinka a także troche mniej znałem Zytke
i jeszcze niejakiego Ignaczaka który namalował sobie gwiazdy na Jaku 12 i ukradłwszy go poleciał z Wrocławia do Berlina zachodniego.
ZAPEWNIAM CIE TO NIE BYLI ANTYKOMUNIŚCI ALE TEŻ NIE BYLI KOMUNISTAMI OT PO PROSTU NORMALNI LUDZIE KTÓRZY FUNDOWALI SOBIE NA NASZ KOSZT UCIECZKĘ NA ZACHÓD wykorzystując naiwnośc zachodu w przyznawaniu azyli politycznych

Nie ganie ich za to że chcieli lepiej żyć - ale moja wesołośc budzą twórcy tego programu nadający wszystkim jak leci tytuły bohaterskich antykomunistów
a przedmiotem tego topiku jest własnie program Wielkie ucieczki " i bzdury zawarte w nim oraz na stronie internetowej tego programu

Dla Pana lokomotywy zwisaja cienkim kalafiorem wyrwikufle którzy sami najlepiej sie ukarali za głupotę i marzenia o American dream"

Pozdrawiam Pana jazlowiaka i na dizsiaj kończe bo mam jeszcze duzo roboty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokomotywa napisał: jeszcze chciałem dodać że odwagą to było pozostanie tutaj wiedząc że nadchodzi wielki kryzys gospodarczy a pózniej stan wojenny a nie spieprzanie na zachód ze strachu że zabraknie na banany"

Nie bój się Kolego twoi mocodawcy kształcili swoje dzieci na zachodzie za pieniążki tego łagru w którym z takim honorem żyłes. Nieczego się nie obawiali bo mieli dolary, sklepy i specjalne deputaty. awsze ejst tak w obozie, że wachmani i zarządcy mają lepiej (co jako oficer LWP doświadczyłeś na sobie - mieszkanko za darmoszke, sklepiki, korzystanie z niewolników z zasadniczej) a reszta mniej równych gnid ma robić co im się nakazuje. A jak gnida ma troche polotu i ucieka to nic dziwnego ze wachmani się denerwują i tłumaczą reszcie gnid, ze tamte uciekły, bo chciały kaski i bananów.

Żal mi Cię - tak jak żal mi wachmanów z innych obozów XX wieku. Najbardziej Was denerwuje, ze gnidy Wam dorównały i niestety nie możecie decydować o tym, ze maja na Was robić w baraku pod Waszym czujnym okiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol Jazłowiak czy troszkę nie przeginasz?jakoś gnidą się nie czuję a nalezałem do tej reszty mniej równej".Poza tym ci pseudobohaterowie jakoś swoimi ucieczkami w imię prawdy i ku wolności"zrobili wiecej szkód niz zysków dla siebie i dla reszty.Więc moze najpierw zastanów sie co piszesz i kogo tym obrażasz.Tamten ustrój minał nastały swiatłe czasy wiec samo na usta sie cisnie takie głupie pytanie:Dlaczego Ci Bohaterowie nie wrócili do Wolnej Polski w Wolnej i Zjednoczonej Europie (bo podobno uciekali ku wolności).Czyzby jednak Bóg Dolar miał większą moc?
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kol. Jazłowiak stwierdził że ci, którzy żyli w PRL
/czyli ja też/ zaliczali się wyłącznie do Wachmanów w służbach resortowych i mundurowych i gnid. No jakie to proste. Łagier z gnidami i wachmanami.
Bez dalszego komentarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest retoryczne - uciekali po to, żeby nikt nigdy już nie katował ich matek. Żaden wachman z UB, SB czy LWP. Byli solą w oku propagandy wachmanów, którzy twierdzili, że u nas jest lepiej niż w przeklętym dialektycznie kapitaliźmie. Poświęcaliw szytsko co najceniejsze jak ich poprzednicy - buntownicy powstania listopadowego, styczniowego, czy Legionów. A te proste wasze przełożenia - uciekali po dolary - to tez wynik prania mózgu gnid przez wachmanów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsza taka rzeczywistość niż gnojenie przez wachmanów z SB czy LWP, którzy do dziś zgrzytają zębami, ze nie udało im się utzrzymac dłużej tego lagru. Zgrzytają zębami, próbując używać swojego ulubionego języka nienawiści i poszukiwania wrogów - moje ulubione to wycie przez głośniki" - to wyraz głębokiego szacunku dla religii prezentowany przez emerytowanego, jak mniemam z płaconą przez rząd emeryturką - pewnie na poziomie pułkownikowskim. A ja oddaję swoje dochody co miesiąc, żeby te emeryturki wachmańskie były wypłacane. Na kolanach wachmani powinni chodzić na Jasna Górę, że Polacy okazali sie na tyle mili, że nie doszło tu do choinkowych latarni i każdy z nich dostał szanse na życie w wolnej Polsce.

Ale jak to wachmani, nigdy nie zapomną poczucia władzy i lepsiejszości. I nie zapomną tych, którzy wachmaniarstwu się sprzeciwili. Dlatego bohaterami dla nich pozostaną wachmani liżący tyłki Sowietom a wrogami polscy oficerowie, tacy jak płk. Kukliński, którzy Sowietom sie sprzeciwili.

Cóz jaka mentalność - takie i życie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kol.Jazlowiak gdzie ty człowieku się uchowałeś w bance do mleka? Widze że kolega ma chęci na stworzenie nowego lagru w tym kraju.Z twojch dochodów też utrzymujesz tez panów w czarnych sukienkach którzy maja o niebo lepiej niż kadra WP. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Lokomotywą; nie wszyscy, którzy uciekali z PRLu byli od razu antykomunistami.
Straciłem w tamtych latach kilkudziesięciu znajomych i paru przyjaciół, którzy już mieli dosyć czekania na mieszkanie, stania w kolejkach po ocet itd. Jeden z moich kumpli załatwił sobie po znajomości plik wezwań na MO - żeby w Stanach dostać azyl polityczny. I dostał :)
Inną sprawą jest omawiany tu problem moralny. Ludzie uciekając doskonale wiedzieli, że ich bliscy będą szykanowani. Oczywiście w latach 50-tych w grę wchodziło więzienie, a jednak wielu zdecydowało się - skazując tym samym własne rodziny na kipską przyszłość. I to stawia ich w marnym świetle...
Dziś ludzie nadal uciekają - choć komunizmu już nie ma - a nawet wręcz przeciwnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazłowiak, a Ty skąd się urwałeś? W 1989 spadłeś z nieba do tego łagru? Twoi rodzice zarabiali pieniądze w PRL-u, miałeś mieszkanie, kończyłeś szkoły. Zaiste, srogi był to łagier. A ilu wachmanów" poznałes osobiscie-bo pewnie za komuny byłeś konspiratorem i bojownikiem o niepodległość".
Denerwuje mnie jak nagle okazuje sie, że wszystkim żyło sie tak źle w PRL-u. A skąd pierwsze mieszkanie, pierwszy telewizor, pierwszy samochód, szkoła/studia sponsorowane przez tych złych komuchów". Jak za komuny to czerwone" pieniążki nikomu nie śmierdziały-za to teraz, każdy był święty.
TYPOWO POLSKA HIPOKRYZJA!

Pytanie jest retoryczne - uciekali po to, żeby nikt nigdy już nie katował ich matek."
Nie, no super myślenie. Skazywali bliskich na cierpienie z myślą aby bliskim żyło sie lepiel. Gratuluje moralności!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urwałem się z choinki - zanim dostałemn tak wiele od komuchów, najpierw komuchy zabrały mojej rodzinie cały majatek a dziadkowi przydzieliły pensję urzędnika 12 kategorii. Miałem pecha, bo rodzice nalezeli do tzw. inteligencji, której nic się w komunie nie należalo i rozumiem wachmanów i tych który mieli przywileje, że im ich żal. LWP-iaków znałem pełno - ich dzielnicę w Socho nazywaliśmy Pekinem - tak jak wtedy nigdy już mieć nie będą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było pakować sie i uciekać z PRL-owskiego łagru". Amerykanie i Niemcy doceniliby dziadka obszarnika i rodziców inteligentów. Wyobrażasz sobie jakim bohaterem polonii" bys został uciekając? Taaaaaki wkład w walkę z komuną....
Może byś nawet wystąpił w Wielkich ucieczkach".
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie