Skocz do zawartości

Marek Edelman zapomniany bohater.


satron1200

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam. Ten artykuł ukazał się pare lat temu w tygodniku NIE było tam dużo znaków zapytania odnośnie p. Marka Edelmana i nie przypominam sobie zeby potem ktoś podał gazetę do sądu. Pewnie całą prawde zna tylko p.Edelman. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie jak na pasjonatow historii to koledzy maja niezle zrodla informacji. no ale dla odpowiednio" ukierunkowanych ideowcow nie ma znaczenia zrodlo. najwazniejsze zeby po raz kolejny pokazac ze sa polacy" i Polacy".

pozdr
robert_kudelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też kupilem sobie dom kilka lat temu mimo ze nie bylem M Edelmanem

kudi - to towarzycho to wielka trójca z Wercyncostamrykem na czele , naginajace fakty ,naprowadzające na jedynie słuszna ideologię ,wykorzystująca to forum do prezentacji swojej głupawej narodowo faszystwosko katolickiej ideologi

acer -nie wdawaj się w dyskusje z porąbami i tak dla nich będziesz co najwyżej lewakiem "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym Lokomotywa. czytam forum i w tego typu dyskusjach pojawia sie to samo towarzystwo. dziwie sie tylko ze tego takie informacje i przemycane w nich tresci godzace w konstytucje sa tolerowane na forum.
a najgorsze jest to ze wczoraj byla rocznica wielkiej sprawy - pierwszego (w okresie II wojny swiatowej) powstania zbrojnego przeciwko nazistom - i dla tych ludzi nie ma to znaczenia. oni tylko widza ze ta walka byla prowadzona przez Polakow innego wyznania. Rozniacych sie od innych przedwojennych mieszkancow Warszawy tylko tym ze nosili opaski z gwiazda.
mi trudno uwierzyc ze te posty sa pisane przez ludzi a nie pozbawione emocji roboty.

pozdr
robert_kudelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kudi, wzruszyłem się, jak robot :) Grunt, że wasze jaśnieoswiecone sądy nie godzą w konstytucje i że nie prezentujecie tu żadnych poglądów, mało tego na nic nie naprowadzacie, nikogo nie obrażacie, czytacie prasę jak leci i wysnuwacie wyważone wnioski:):) Typowe Lokomotywowe zakłamanie . A Ty Lokomotywa zejdz ze mnie bo nie nawrócisz mnie i oszczędż sobie cośtamów" bo Ciebie z nickiem nie trudno powiązac , opasły, czerwony, sapiacy komuch z zanitowanym deklem.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie no, czy nawet na tym forum musimy przetwarzać dziennik tv i obrady sejmowe ? Co wątek - szarpanina, a każdy z nich schodzi do walki politycznej i obrzucania się inwektywami. No odrobinę szanowania własnych siebie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sie dużo dowiedziałem... A co se pogadaliśmy...

Artykuł który czytałem nie był napewno z Nie" a był kserokopią jakiejś broszury historycznej w formacie zeszytowym. To raz.

Jeśli Nie" też poruszyło ten temat to znaczy że coś w tym jest... zaznaczam że nie czytuję Nie". To dwa.

Pojawiły sie samozwańcze autorytety morlane jak VanWorden, kudi i brak tylko tego co donosi do ambasady izraela. Piotrek? Piotek? Piorek? Jak mu było bo znam go (na szczęscie) tylko z opowieści? Jak nie macie do powiedzenia nic w temacie to sprawdźcie czy was nie ma w kuchni albo w piwnicy. Może jesteście tam i czyścicie jakieś łuski albo szrotowatego mausera z wykopu. To trzy.

Chciałem się czegoś dowiedzieć. Jeśli ktoś zna jakieś ksiażki albo artykuły z których dowiem się coś o interesującej mnier sprawie to będę wdzieczny. Za pouczenia i pyskówki z góry dziękuję bo czasu szkoda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vilkaloki jeśli na prawde chcesz się coś więcej dowiedzieć o Pwstaniu w Getcie to przeczytaj artykul z dzisiejszego naszego Dziennika pt. Prawda o Powstaniu w getcie warszawskim Karły krzyczą, gdy śpią herosi". http://www.naszdziennik.pl/index Niech Cię nie zniechęca ta gazeta. Zapewniam Cię, że jest faktem, że czołową rolę w Powstaniu odegrał Żydowski Związek Wojskowy związany z AK, a nie związany z komunizującym Bundem ŻOB. Po wojnie w PRL z uwagi na związki ŻZW z AK skazano go na zapomnienie, a eksponowano ŻOB. Na ten temat były też artykuły w Wyborczej i w Rzepie w kwietniu 2003 r. w okragłą rocznicę Powstania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to chyba paru z nas dostanie zaraz bana. trudno. moim zdaniem to wina administratora, ze pozwala na nacjonalizm (to i tak lekkie okreslenie wypowiedzi niektorych kolegow) na forum. bo jak inaczej nazwac hasla w stylu asze", wasze" i opluwanie Polakow innego wyznania?
A Piotrek mial jaja zeby przeciwstawic sie zaplutej króżewnickiej moralnosci.
Na miejscu Odkrywcy nie liczylbym na liczne kampanie reklamowe duzych koncernow. Nikt nie zamiesci reklam w gazecie, ktora toleruje wyznaniowa i urodzeniowa nietolerancje.

maxikasek, lepiej zeby mlodzi nie zostali na tym forum. bo jak im starsi koledzy udostepnia stosowna literature w stylu asz dziennik" to pieknie bedzie nasz kraj wyedukowany.

pozdr
robert_kudelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałosne..... Pozwalac lub nie to można na lewackie zboczenia, a nacjonalizm jest dla Narodu podstawowym warunkiem egzystencji.Twoje deprecjonowanie aszego" i waszego" jest dla mnie już całkowicie czytelne, Twoje oświecone autorytety" chciałyby żeby wszystko było ówne i wspólne":)To wszystko tak bardzo śmierdzi czerwonym.. kludi naprawdę trudno się odnieść do tego co piszesz ;)

Pozdrawiam
Nacjonalista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Tak to sobie czytam i oczy przecieram ze zdumienia...
Admina to już chyba nie ma na tym forum? Na psy zeszło... :/
Szkoda.
To że i wśród Żydów trafiały się czarne owce" jest wiadomym, tak jest we wszystkich nacjach - i co z tego?
Tylko dlatego mamy pozwolić by Polaków innego wyzwania opluwać za jednostkowe przypadki?
Żydzi i Polacy byli przeznaczeni do eksterminacji. Chyba o tym co poniektórzy zapominają. Smutne to.
Ciekawe, że przeważnie takich co opluwają Żydów nie obchodzi, że opluwa się Polaków. To symptomatyczne.
Pozdrawiam
wars98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem.
Kiedyś miałem okazję oglądać M.Edelmana w tv w związku z tą aferą odnośnie związku wypedzonych i takie tam. Po tym programie rozumiem dokładnie dlaczego, jak wspomniał Lokomotywa, jest bardzo problemowym bohaterem. Ale to mi sie u niego podoba, żadnej pozornej poprawności politycznej tylko po imieniu. Tylko że jego na to stać i doskonale sobie z tego zdaje sprawe.
Pozdrawiam
Marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Wercyngetoryks
zapominasz ze Polska w swej historii byla najwieksza potega wlasnie w okresie kiedy nie istnial nacjonalizm. Nasze granice byly od morza do morza" kiedy kwitly idealy reformacji, osiedlali sie Zydzi, luteranie, arianie, reprezentanci kalwinizmu i innych ruchow religijnych.
To postawa ktora reprezentujesz (lepszego Polaka") spowodowala ze stalismy sie slabi i dzis moga rzadzic nami ludzie w stylu Leppera czy Giertycha pod sztandarem ojca dyrektora i pogladach lansowanych przez Nasz Dziennik.
sa jednak tacy (i do nich naleze) ktorzy chca Rzeczypospolitej, silnej przez swoja madrosc i szacunek dla innych, a nie skundlonej i rzadzonej przez satyrow, klamcow i zakompleksionych fobow".

pozdr
robert_kudelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zamiast obrzucać się wzajemnie wyzwiskami i dyrdymały wypisywać, lepiej byłoby najpierw trochę poczytać i czegoś się nauczyć. Wystarczy wpisać hasło „żydowski związek wojskowy” w dowolną wyszukiwarkę, by dowiedzieć się czegoś więcej o tej organizacji, której żołnierze nosili biało-czerwone opaski z gwiazdą Dawida. Ot, takie choćby linki: http://www.forum-znak.org.pl/index.php?t=przeglad&id=2803 ,lub http://www.forum-znak.org.pl/index.php?t=przeglad&id=1565 ,a i wiele innych.

Dla tych, którym nie chce się klikać, fragment wypowiedzi prof. Izraela Gutmana z pierwszego z powyższych linków:

„Uważam, że Powstanie w Getcie Warszawskim było powstaniem ludowym. Dopiero teraz trwa rywalizacja między różnymi grupami politycznymi, którą dążą do tego, żeby wszystko było zapisywane na ich konto. Niestety, wszyscy nie mówią pełnej prawdy, a właściwie w ogóle nie mówią prawdy. Szczególnie dwa takie nurty. Jeden to jest Bund, a drugi to Żydowski Związek Wojskowy...”


Życząc ciekawej lektury, pozdrawiam.
Darda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kudi zrób baranka głową w ścianę to może Ci się właczy myślenie. Są nacjonaliści polscy ale Ty jesteś antynacjonalistą i do tego fanatycznym. Każdą dyskusję o pewnej nacji traktujesz jako jej opluwanie. Może jesteśjednym z nich? Czy ktoś ich tu opluwał i znieważał? Ja tylko przywołałem jeden z wątków powstania w gettcie i poprosiłem o coś co rozszerzy moją wiedzę na ten temat. I tyle. Udowodnij mi ich znieważanie i opluwanie w tym wątku. Przytocz cytaty. Zboczeńcom wystarczy pokazać palec i już im się kojarzy...

A ten Twoj Piotrek to dla mnie zwykły UBek... Na ulicy naplułbym mu w twarz. Naród żeby być silnym mimo podziałów wewnętrznych na zewnątrz musi być monolitem. Silne państwo straciliśmy przez takich jak on sługusów obcych narodów którzy zdradzali nas na każdym kroku. Dziś doniesie na kogos do ambasady Izraela a jutro zdradzi tajemnice panstwową. Skoro raz już to zrobił to następny raz nie sprawi mu różnicy. Zdrajca zdrajcą pozostanie już na zawsze. I ty się uważasz za kogoś kto chce silnej Rzeczpospolitej? Silnej przez co? Przez zdrajców, donosicieli i szpiegów? Żałosny liberalny fanatyk z mózgiem wypranym przez wyborczą z Ciebie.

Darda dziękuję bardzo za linki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie