Skocz do zawartości

Marek Edelman zapomniany bohater.


satron1200

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Danieloff liberalizm na zachodzie ma pewne znamiona pozytywne. Dochodzono do niego wiele lat i budowano gospodarkę liberalną stopniowo. U nas Bajzelowicz zrobil to w pare lat i okazal przy tym razem ze swoją partią- Unią Demokratyczną i jej późniejszymi klonami prawdziwą twarz polskiego liberała: chamstwo, buta, pogarda dla biediejszych, kolesiowskie uklady i koncertowe wspomaganie dzialan postkomunistow. Ludzie Ci komletnie nieliczą się ze spoleczenstwem. I może wlasnie za to na wszelkich forach budzą negatywne emocje.

A co do mówienia jak mam żyć to wlasciwie czym sie rożni dyktat liberalny od np obecnego skatoliczonego? Kaczuchy dzis każą kochać ksiedza, papieza i matke boską. Liberałowie każą kochać żyda, czarnego i unię. A ja nie chcę żyć ani wedłóg jednych przy kazań ani wedłóg drugich. Chcę kochać Polskę, nienawidziec komuchów i w wolnym czasie robić to c jest moją pasją i nie wysluchiwać umoralnień. Nie mam do tego prawa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem właśnie liberalizm daje Ci do tego prawo, do swobodnego wyboru własnych poglądów, religii, upodobań, ale podobnie jak w przypadku innych poglądów bywa on deprecjonowany przez jego skrajnych przedstawicieli, tak, jak np. wizerunek nacjonalisty ograniczany jest przez łysych głupoli z którymi nacjonalista kojarzy się przecietnemu obywatelowi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żydzi lubią wywieszac różne flagi ...np. czerwone przed wkroczeniem Armii Czerwonej...

i właśnie dlatego uważam, że najlepiej jak sobie siedzą w Izraelu. Zresztą dzięki żydowskim konfidentom, część mojej rodziny spoczywa w nikomu nieznanym miejscu daleko za Uralem. Tak więc mądralo Kudi już Ci kiedyś napisałem potępiając Piorka za kapusiostwo, że naprawdę nie mam za co kochać arodu wybranego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żydzi wywieszają czerwone flagi - Żydzi są pachołkami komunistówA w Polsce byli Volksdeutsche. Wniosek - WSZYSCY POLACY TO KOLABORANCI.

Prponuję Wam dojście do jeszcze kilku ciekawych wniosków, ew. skorzystanie z portalu onet.pl i podobnych, bo (chyba) forum O" jest o eksploracji i historii" a nie polityce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ma wspolnego liberalizm z szanowaniem konstytucji?
co z Ciebie za Polak Vilkaloki skoro olewasz najwazniejszy dokument jaki posiadamy?
nie jestem jednym z ich". od XIV wieku moja rodzina byla polskim rycerstwem, a pozniej szlachta. ale czasami szkoda ze nie jestem jednym z ich" mialbym wtedy wiekszy powod zeby bronic podstawowego prawa kazdej demokracji - wolnosci wyznania i koloru skory.
i owszem bylem czlonkiem Unii Wolnosci a pozniej Partii Demokratycznej. juz mam sie pakowac? czy jeszcze nacjonalisci i lepperowcy dadza mi kilka miesiecy spokoju?

ot to wlasnie polska demokracja".

bez sensu dyskusja. odpadam. nie ma sensu robic zamieszania na forum. chociaz pewnie niektorzy sie ciesza bo ostatnio na tematy skarbowe" juz sie tutaj nie pisze.


pozdr
robert_kudelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś że konstytucja gwarantuje mi wolność przekonań, sumienia i wypowiedzi. I to jest w niej najważniejsze. Mogę myśleć co chcę, kierować swoją sympatię w stronę tych ktorych chcę i otwarcie o tym mowić. I żaden liberał nie będzie mi tego zabraniał.

Jednak moja diagnoza co do Ciebie była trafna i pokazałeś wiele negatywnych cech ludzi związanych z tą partią. Od zawsze nie chcieliście dyskutować z innymi mając ich w pogardzie i bedąc przekonani że tylko wy macie monopol na prawde. Więc żyj dalej w swoim świecie złudzeń i nie odzywaj się w tematach w których poza propagowaniem liberalnego dyktatu totalitarnego nie masz nic do powiedzenia.

Żegnam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tawariszcz pałkownik Lokomotywa idźcie propagować swoją ideologię gdzie indziej.

Maxikasek a kto tu kogo nawoływał do ksenofobii? Zapytałem tylko o jeden z epizodów z powstania. Czy tylko dlatego ze może on być niewygodny dla Marka Edelmana jest on już przejawem antysemityzmu co mi imputuje pewien liberał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek Edelmann z pewnością nie jest zapomniany. Jest dla mnie wzorem człowieka niezakłamanego. Jest prawdziwy, nie zgrywa bohatera. Przykre jest, że o niektórych obhaterach pamiętamy dopiero na ich pogrzebach... generała Skalskiego tuż rzed śmiercią okradziono go, odszedł w domu starców. Państwo dało na salwę honorową i po sprawie...

Bohaterstwo jako synonim odwagi jest obiektywne, nie zależy od tego, czy ktoś jest Żydem, masonem, narodowościowcem czy też komunistą. Ale bohaterstwo to też symbol, ma podszewkę ideologiczną - wtedy o ocene trudniej. Dlatego chłopak z Uralu w mundurze czerwonoarmisty, który rzucił sie na lufy cekaemów w Oławie, może byc dla niektórych bohaterem, ewentualnie człowiekiem odważnym, a dla innych czerwonym głupcem, otumanionym propagandą i karmazynowym bogiem Stalinem.

Szkoda, że forum zasypane zostało natarciami i kontrnatarciami rozmówców na temat Żydów, skoro padło tylko nazwisko Edelmann...

Macie prawo oceniać Żydów, tak jak i Niemców czy Rosjan lub też Czechów. W każdym narodzie są ludzie źli, tak jak i ludzie dobrzy. Wielu Żydów było po wojnie komunistami, występowała ich procentowa nadprezentacja w strukturach pratii komuistycznej, ale przecież wilu Żydów to wybitni, wielcy Polacy.

Dopóki nie przeczytałem opowiadań Marka Borowskiego nie miałem szacunku dla Żydów, którzy ginęli w obozach zagłady, nie mogłem zrozumieć ich bierności, uważałem ich za tchórzy. Po lekturze rozumiem i nie mam prawa oceniać.

Mam wielki szacunek dla Polaków wyznania mojżeszowego, którzy walczyli w getcie mimo całej beznadziei. Owszem niektórzy, jak np. Mordechaj Anielewicz długo związani byli z syjonistycznymi lub też skrajnie lewicowymi organizacjami nie traktującymi Polski jako ojczyzny,(np. Lewicowe harcerstwo) ale przecież w Gettcie walczyli jako ludzie, jako dobrzy Polacy. Nie mieli na ramionach tylko barw dzisiejszego Izraela. Ginęli w polskich orzełkach i biało - czerwonych opaskach.

A to, czy chcemy ich nazywać Żydami czy Polakami wyznania mojżeszowego, zależy od kwestii indywidualnych osób z tych grup, od ich wyboru między asymilacją a syjonizmem. Nie możemy kytykować żadnego wyboru, przecież Polska była ich krajem ,ale nie rajem, podam choćby przykład wielkiego poety Leśmiana (Lesmanna). Całe życie go gnębiono, za to, kim się urodził.

CHWAŁA BOHATEROM GETTA! BYLI POLSKIMI ŻOŁNIERZAMI!

Dla zaintersewoanych moimi korzeniami - by uniknąc zgryżliwych komentarzy w stylu y syjonisto" (Bo osobiści nie lubię państwa Izrael) lub liberalnego internacjonalisty" - do IV pokolenia wstecz korzenie polskie i trochę niemieckich. :) :) :)

Pozdrowienia! I sorki za patetyzm, ale po prostu zasmuciła mnie systuacja na forum, po obu stronach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz fajnie napisałeś i tego nie neguję tylko... tym codziennie karmi nas oficjalna prasa typu wyborcza itd... A ja zaproponowalem wniknięcie w głąb pewnego wydarzenia w powstaniu. Nagle nikt nic nie wie, nikt nie chce nic mówić a ja wyszedlem na ksenofoba i antysemite, czytelnika Nie" czy też miłośnika rydzykomediów bo zapytalem o coś co może nie być wygodne dla oficjalnego wizerunku pewnego autorytetu. Czemu każda dyskusja o histori zydów w 2 wojnie jest zaraz wygaszana przez syjonistów poprzez oskarżenia o antysemityzm. Czego się boją? Prawda zawsze obroni się sama...

P.S. Marek Borowski to tak naprawdę Marek Bergmann :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i opluwacze!!!

Co się tu dziej. Aż strach otworzyć komputer. Zerakm na onet-syf aż strach, przeskakuje na ulubionego odkrywce a tu faczyzm w czystej postaci i boję sie ze naprawde nie zostanie na tym forum nikt ze starych kolegów. Ja jestem ale jak mam wziąść udział w dyskusji to idę sie przewietrzyć zamiast bo brzydzę się bezprzedmiotową pyskówka spod znaku moheru, sierpa i młota, czy NOP... Czy naprawde jedynym wyjściem jest ignorowanie pieniaczy??? co stało się w Polsce w ciągu ostatnich dwóch lat- opanowały kraj moce Mordoru?

Acer- od kiedy jesteś potomkiem biblijnego Chama- swoja drogą też Żyd ale ich pozbyliśmy się w 68 (z bardzo cekawa kuchnią)?

Lokomotywa- zaczynam podziwiać twoją misję, nie wylić z poglądami ale kurs trzymasz no ale jak się ma takich oponentów...

Kudi- coś mi tak zawsze od ciebie zalatywało szabasowa chałą. Mówiłem ci zawsze weź się w g... wytytłaj to cie śmierdziele nie wywąchają :P. Ale nosa to mają psia ich flaszka...

Danieloff- chciałem zapytać się o ten liberalizm ale jakis neogaluss juz mi to pięknie wytłuszczył....sZpanerowym mydełkiem, czarno na białym...

Vilkloaki, twórczość radosna- to wszystko twoje epitety czy wyniosłeś ze spotkania z Romkiem? Podeślij mi cos na maila bo imponuje mi inteligencja. Ja takichinwektyw nie jestem w stanie wymyślec- naprawde robi WRAŻENIE. €€Poznać Pana po cholewach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indian co ty znowu nadinterpretujesz człowieku,

Wyrażenia en cham acer" użyłem w kontekście sporów i kłótni z Vilkaloki w sensie raczej humorystycznym i podkreślenia poparcia jego wypowiedzi przez mnie, acera, bowiem nie tak dawno prowadziliśmy niecenzuralne i bezsensowne pyskówki, w trakcie których zostałem nazwany chamem. Bez związku z Żydami !!!
Nie wymyślaj niczego czego nie było wodzu !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acer-idz spac. Ja też idę bo obu nam pora nie służy. U ciebie już 12. Ja chciałem być dowcipny a wyszedłem na chama :(. Moja wina. Od tej pory już bęe rzeczowy.
Mpje pytanie miało brzmieć:Ace- od kiedy kolego jesteś cham? Odpowidzi udzieliłeś, ja ucho dziękuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie