Skocz do zawartości

Czy to zdjęcie z Gdańska 1939?


Rekomendowane odpowiedzi

SS-mani z SS-Heimwehr Danzing atakuja przy wsparciu samochodu pancernego ADGZ /austryjacki/ Poczte Polska w Gdansku,1.IX.39.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Bracia miłośnicy. szukam wszelkich informacji na temat Gdańskiej formacji SS. Wiem że to trudny temat ale potrzebuje wsparcia,POMOŻECIE!!!!!? odpiszcie na my maila. Co sądzicie na pomyśł stworzenia tej formacji w Gdańsku(oczywiście odtwarzamy historie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jedna sensowna książka: SS Heimwehr Danzig " wydana w Hiszpani 10 lat temu. Odnośnie grupy rekonstrukcyjnej w.w. oddziału to wątpię czy znajdziesz chętnych listonoszy. Osobiście wolałbym na ulicach Gdańska oglądać żołnierzy mj. Sucharskiego, którzy posłali do nieba, a raczej do piekła paru tych przyjemniaczków i większość kompanii szturmowej Kriegsmarine ze Schlezwika Holsteina ". Odnośnie zdjęć: są one bardzo popularne,przedstawiają ADGZ o nazwie własnej Ostmark ", ostrzał Poczty Gdańskiej przez le.F.H.18 itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panom, którzy chcą rekonstruować Heimwehr Danzig" proponuję rozpocząć od pomiarów własnych czaszek, czy aby na pewno się do tej formacji z antropologicznego punktu widzenia nadajecie. Filmy instruktażowe z epoki można bez problemu odnaleźć.

Generalnie jestem nawet miłośnikiem zagadnień niemieckiego militaryzmu, ale taki pomysł mnie już po prostu śmieszy. Zrekonstruujcie załogę Westerplatte, chyba że faktycznie macie takie nieskazitelnie aryjskie czaszki, że nadajecie się już tylko do Schuetzstaffeln.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Odnosnie SS Heimwehr-Danzig to jest ksiazka wydana przez wydawnictwo Militaria". Dosc duzo szczegolow, ale osobiscie znalazlem sporo bledow. Przy nowoutworzonym Stowarzyszeniu Rekonstrukcji Historycznej Lwy Westerplatte" w Gdańsku będzie powstawać Grupa Rekonstrukcyjna żołnierzy Wojskowej Skladnicy Tranzytowej na Westerplatte. Zainteresowanych zapraszam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie