Jump to content

Czy to zdjęcie z Gdańska 1939?


Recommended Posts

SS-mani z SS-Heimwehr Danzing atakuja przy wsparciu samochodu pancernego ADGZ /austryjacki/ Poczte Polska w Gdansku,1.IX.39.
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Bracia miłośnicy. szukam wszelkich informacji na temat Gdańskiej formacji SS. Wiem że to trudny temat ale potrzebuje wsparcia,POMOŻECIE!!!!!? odpiszcie na my maila. Co sądzicie na pomyśł stworzenia tej formacji w Gdańsku(oczywiście odtwarzamy historie)
Link to comment
Share on other sites

Jest tylko jedna sensowna książka: SS Heimwehr Danzig " wydana w Hiszpani 10 lat temu. Odnośnie grupy rekonstrukcyjnej w.w. oddziału to wątpię czy znajdziesz chętnych listonoszy. Osobiście wolałbym na ulicach Gdańska oglądać żołnierzy mj. Sucharskiego, którzy posłali do nieba, a raczej do piekła paru tych przyjemniaczków i większość kompanii szturmowej Kriegsmarine ze Schlezwika Holsteina ". Odnośnie zdjęć: są one bardzo popularne,przedstawiają ADGZ o nazwie własnej Ostmark ", ostrzał Poczty Gdańskiej przez le.F.H.18 itd.
Link to comment
Share on other sites

Panom, którzy chcą rekonstruować Heimwehr Danzig" proponuję rozpocząć od pomiarów własnych czaszek, czy aby na pewno się do tej formacji z antropologicznego punktu widzenia nadajecie. Filmy instruktażowe z epoki można bez problemu odnaleźć.

Generalnie jestem nawet miłośnikiem zagadnień niemieckiego militaryzmu, ale taki pomysł mnie już po prostu śmieszy. Zrekonstruujcie załogę Westerplatte, chyba że faktycznie macie takie nieskazitelnie aryjskie czaszki, że nadajecie się już tylko do Schuetzstaffeln.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Odnosnie SS Heimwehr-Danzig to jest ksiazka wydana przez wydawnictwo Militaria". Dosc duzo szczegolow, ale osobiscie znalazlem sporo bledow. Przy nowoutworzonym Stowarzyszeniu Rekonstrukcji Historycznej Lwy Westerplatte" w Gdańsku będzie powstawać Grupa Rekonstrukcyjna żołnierzy Wojskowej Skladnicy Tranzytowej na Westerplatte. Zainteresowanych zapraszam.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information