Skocz do zawartości

Prawda o Świerczewskim


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 302
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
info dla fanów towarzysza Waltera - w tym roku zniknie pomnik wybudowany ku jego pamięci w Poznaniu (kasa jest), w związku z czym jak ktoś chce złożyć jakąś wiązankę (mam na myśli kwiaty) to jest jeszcze szansa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
advertus-poprawiacze historii nigdy dobrze nie wychodzili na swoich działaniach.Ja bym go zostawił ,ja go nie postawiłem i ja go nie rozbiorę.
Za komuny, w moim ogólniaku z dwoma kolegami pewnego dnia powiesiliśmy krzyże we wszystkich salach lekcyjnych.
Ja byłem sprawcą bo wbijałem gwożdzie i zawiezałem.
Kiedy Dyrektor zobaczył krzyże polecił wożnemu zdjąć je.
Ten mu odpowiedział,,Nie ja wieszałem więc je nie zdejmę,,
Krzyże zostały.
Podobno komuna prześladowała ludzi za przekonania,mnie nie prześladowała.
Więc za co ,,Demokracja,,prześladuje Świerczewskiego?
Ręce precz od Świerczewskiego bo to nasza Historia,czy to się komuś podoba czy nie.
I nie poprawiajcie historii bo dożyjecie czasów kiedy Was poprawią.
To mój apel do lokalnych Idiotów u władzy.
Ale czy Oni myślą ? chyba nie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cóż się dziwić dopiero NIEKTÓRYM Niemcom, że z sentymentem patrzą w kierunku III Rzeszy? :)
Ciekawe co tutaj napiszesz Cairo i Jacku, kiedy zaczną budować albo przywracać" pamięć o np. Reinhardzie Heidrichu i postawią mu pomnik?
Toż to ich historia przecie czy się to im/nam podoba czy nie! :)

Doprawdy pokrętna ta Wasz logika :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cairo- ha lepiej póżno jak wcale.Ciemnota atakuje jest głupia i bezczelna , za to dziarsko stoi na środku kościoła pod sztandarami ,,miłości bliżniego,,.
Ja już Wam pisałem,żołnierze i oficerowie ACz którzy służyli w naszych siłach zbrojnych są częścią naszej historii,czy to się komu podoba czy nie.
I można niszczyć pomniki i fałszować dokumenty ale jednego ,czyli świadomości społecznej nie sfałszujemy.
Ja już Wam pisałem ja dumny jestem z tych żołnierzy i oficerów bo Oni to pomogli wyzwolić moją ojczyznę spod okupacji Niemieckiej.
Już Wam pisałem Rokossowski Konstanty ur w Warszawie Marszałek ZSRR architekt Operacji Bagration tej operacji co okastrowała Niemcy i ostatecznie unicestwiła mit armii Niemieckiej.Takiej młocki wcześniej ani póżniej Niemcy nie doświadczyli.I ja mam się go wstydzić? a dlaczego?
Przez lata wmawiano głupoty że Świerczewski spowodował wielkie straty II Armii WP.
Przecież to idiotyzm, kto mógł przewidzieć że niemcy tam uderzą.
Panowie to już pisałem Ci Oficerowie i żołnierze powinni po prostu dostać nasze obywatelstwo w formie podziękowania.
W zamian ciemnota polikwidowała pomniki,i myślą że naród zapomniał?.
No Kazikowi wybaczam bo on zawsze był oportunistąhttp://www.youtube.com/watch?v=NvSdJGrk9vk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to już pisałem Ci Oficerowie i żołnierze powinni po prostu dostać nasze obywatelstwo w formie podziękowania."
A ty jacek- Nobla z kilku dziedzin na raz, albo przynajmniej ten co cię zdiagnozuje i wyleczy;) Ale nie krępuj się i pisz dalej, bo pisząc czynisz wiele dobrego... Jesteś tu przykładem, mentalności, retoryki, zindoktrynowania w tamtych czasów. Normalnie żywy dinozaur". Pewnie wielu czytelników nie pamięta tamtych czasów, a tak ma okazję, organoleptycznie przekonać się o patologiach słusznie minionego ustroju. Na twoim przypadku naocznie mogą się przekonać o poziomie wiedzy historycznej, stylistyki wypowiedzi, gramatyce etc, etc. Nie mówiąc już o aspektach intelektualnych i oddaniu sprawie aparatczyków stalinowskich.
Życzę zdrowia i nieustawania w edukowaniu czytających Forum;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martian-różnić się jest pięknie,tylko jest jeden problem ty napisz coś wreszcie merytorycznie.Tzn na temat abym ja mógł się odnieść merytorycznie do twojej wypowiedzi.
Co do mojej pisowni,składni gramatyki itp biję się w piersi może nie jest najlepsza ale nic na to nie poradzę.
J.Polski nie był moim ulubionym przedmiotem.
I na koniec czy masz na myśli że ja rusyfikuję kolegów?
Martian uśmiechnij się ,uśmiechnięci ludzie żyją dłużej.
Mam nadzieję że zrozumiałeś co ,,Adam Mickiewicz miał na myśli,, jeśli nie to napisz a ja Ci wyjaśnię ,,organoleptycznie,,/ jak sołtys krowie sąsiada na jego miedzy/
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu mnie masz! Z tym uśmiechem, oczywiście. W sumie, czytając twoje mądrości, nie wiem czy się śmiać czy płakać... Może masz i rację z obywatelstwem, było by więcej o kilka milionów obywateli po wojnie;) Ale w sumie biorąc pod uwagę twoje argumenty, prościej by było dać obywatelstwo sowieckie wszystkim Polakom;) Były i takie plany w dziejach...
Serio! chcesz stawiać pomniki takim jak Różański i s-ka?
Podczas wojny polsko-bolszewickiej Świerczewski został na własną prośbę skierowany na Front Zachodni i walczył (wraz z armią Michaiła Tuchaczewskiego), jako dowódca 5 Batalionu 510 Pułku 57 Dywizji Strzeleckiej Armii Czerwonej, przeciw oddziałom Wojska Polskiego (m.in. starcia pod Rzeczycą, Kalinowicami i Mozyrzem). W czasie tych walk, w czerwcu 1920, został dwukrotnie ranny w bitwie pod Chobnoje." - za to jeszcze nie dość, że pomniki to jeszcze obrazek w każdym domu na honorowym miejscu powinien mieć... Nie mówiąc o szkołach...;)
Pierdyknij sobie popiersie lub monidło Świerczewskiego w domu, jak ci tak bardzo brak le nie każ stawiać mu pomników w miejscach publicznych...
Czy dość merytorycznie było?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka lat temu w Bieszczadach zostało znalezione archiwum UPA i tam dokładnie było opisane kto zlecił ten teatr z napaścią UPA na Świerczewskiego sprawa była polityczna zasadzka była dogadana z sotnią przez dowództwo z Sanoka,a wyrok wykonał Gerhard,tyle że Świerczewski był tak pijany że nawet nie wiedział co się dzieje wokół niego.Szkoda tylko że to całe archiwum nie wiadomo gdzie trafiło i do kogo bo wiele ciekawych rzeczy można było się dowiedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów zaczynasz konfabulować, Kijów ?
Faktycznie znaleziono dokumenty sotni Chrynia/Hrynia", ale z tego co wiem dotyczyły głównie spraw administracyjnych i aprowizacyjnych.
No ale skoro Mam zapiski po UPA i je tłumaczyłem kiedyś pokarze na forum to zobaczycie jaka była prawda", to może wreszcie Twoja prawda ujrzy światło dzienne i zdejmie bielmo niewiedzy z oczu moich i innych użytkowników...

pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w okolicach Baligrodu zostało to archiwum znalezione i widziałem to osobiście może ktoś się z okolic Baligrodu wypowie na ten temat na forum ,a co do śmierci Gerharda też już wiadomo dlaczego został zamordowany chciał ujawnić całą prawdę o zamachu na Świerczewskiego,i dlatego głowa mu spadła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martian przeczytaj chłopie ze zrozumieniem to co napisałem,dać żołnierzom i oficerom co walczyli o wyzwolenie mojego i Twojego kraju chociaż honorowe.
Jeśli Ty uważasz że monopol na zbirów mają tylko sowieci a nasi to same anielice i ofiary to napisz to.
A ja się odniosę.
Ty mi napisz dlaczego Niemcy dali hr potockiemu z Łańcuta 17 wagonów aby mógł wywieżć swój majątek ze zamku do Szwajcarii.
Dla ułatwienia Ci podam że front się zbliżał i te wagony coś innego powinny wozić nie meble i uprzęże konne.
Tak dali z dobrego serca?Jeśli uważasz że z dobrego serca to napisz to a pośmiejemy się razem.
Ja nie oceniam postawy moralnej tego człowieka tylko jestem ciekawy jak to on załatwił i na jakim szczeblu.
A najważniejsze za co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha chłopy jeszcze jedno, powołujecie się w swoich wypowiedziach na żródła wikipedię.
Tam gość bzdury pisze wejdżcie na Odkrywcę i tam Wam wrzuciłem rzeczywiste siły niemieckie jakie brały udział we walce jakie resztki?
Chłopaki jak chcecie psa uderzyć to kij zawsze znajdziecie,za 10-dni ofensywy w Ardenach amerykanie stracili prawie 19-tysięcy zabitych,Monte Cassino jedna góra i tysiąc zabitych.
A tam jakie siły Niemcy mieli?Po co Anders tam się pchał?
Po sławę budowaną na niepotrzebnych ofiarach.
A Wy się czepiacie Świerczewskiego ,jakie 90 tysięcy żołnierzy?Ruskie Dywizje zmechanizowane były małe coś ponad 7-tyś ludzi .300 czołgów? Niemiecka Dywizja Pancerna wz 44 miała etatowo 168 czołgów.
Ręce i nogi się prostują ,ja te dane daję wam z inwentarzy niemieckich,amerykanie to wszystko mają u siebie a niemcy nie mają nic.
Chłopy te Dywizje poszły w rozsypkę ludzie uciekli czołgi zostawili.Czołgi to nie relikwie to produkował przemysł masowo.
Budujecie czarną legendę w bezpiecznym mieszkanku z kawką koło klawiatury.
Koledzy trzeba pojechać w teren i przewidzieć zamiary wroga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek! Merda ci się historia, merdają wątki a nawet merda ci się to, co sam napisałeś... Moja propozycja byś, jeśli już musisz gdzieś wydalić swe mądrości, robił to na papier w domowym zaciszu...Najlepiej od razu na toaletowy...
A może, się mylę i rację ma sylwekkrawczyk, że ty jakiś nowy Prometeusz albo prorok jesteś;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martian załatw z Yetim to co pisałem a pogadamy,uważaj będę złośliwy.
Yeti, Ty jesteś władza obiecaj że nie zamkniesz wątku ,a ja obiecuję że będę pisał tylko na temat i hr potockiego zostawię w spokoju chociaż fanem jego nie jestem.
Jeśli Ty mi to napiszesz to ja napiszę coś co może być dla wielu interesujące.
Ps;ostrzegam że nie mam żadnych informacji o zatopionym Tygrysie
Yeti jeśli nie napiszesz tak, to ja pisał nie będę bo szkoda mojego tłuczenia w klawiaturę
Powiedziałem Hogh/to było chyba z ,,Winetou ,,Karola Maya/
Pozdrawiam wszystkich Martian Ciebie też
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zasługuje - Martian ja Ci wieże bo mni nie chodzi o ordery tylko o to żebym nie tłukł w klawiaturę.
Koledzy ja Wam napiszę moją opinię a wy szukajcie w niej błędów myślenia.
Co do epizodu Hiszpańskiego-on tam wcale nie pojechał z powodów ideologicznych/komunista/ on był żołnierzem zawodowym,i aby ułatwić sobie karierę musiał się czymś wykazać.
Podobnie teraz robią nasi oficerowie ,,misjonarze,,w garnizonie w kraju trudno się wykazać i być zauważonym więc jadą na ,,misje,,i tam zdobywają ,,doświadczenie,,nawiązują kontakty z oficerami innych nacji po prostu mają co wpisać do swojego życiorysu.Oczywiście żony ich też nie są nieszczęśliwe że lepiej zarabiają.
Świerczewski tak jak i każdy oficer wiedział że coś musi zrobić aby go personalni zauważyli.Pojechal nabral ,,dosświadczenia bojowego,,przeżył,nie został zlikwidowany podczas czystek ponieważ on był,, mały Bolek,,
Stalin likwidował tylko tych których uważał za zagrożenie małymi Bolkami się nie zajmował.
Co do jego Win w rozbiciu jego Dywizji Panowie z tymi rozbiciami to lekka przesada nie czas nie miejsce ale do tematu warto wrócić.
Czy był winnym Śmierci AK-owców,Panowie to bzdura ,on musiał to podpisać,Wy gdybyście byli na jego miejscu też byście podpisali bo co nie podpiszecie bo Wy uważacie że Oni są nie winni.Macie dowody niewinności tych ludzi.
Po prostu postawcie się na jego miejscu co byście zrobili.
gwarantuję Wam że to samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie