Skocz do zawartości

Tak się piło wódkę przed wojną ;-)


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
http://gwiazdy.wp.pl/gid,8231872,kat,24217,galeriazdjecie.html?G%5Bpage%5D=2
he he, trochę humoru nie zaszkodzi.
Pozdrawiam
Napisano
Czy ktos wie co to za grh uswietnilo ta impreze swoja obecnoscia ? Z tego co wiem przed wojna w helmach sie na wodke nie chodzilo :-)
Napisano
Widać, że ta wódka chyba zaszkodziła co niektórym uczestnikom :) http://gwiazdy.wp.pl/gid,8231872,kat,24217,galeriazdjecie.html?G%5Bpage%5D=2
Wojak Szwejk to przy nich jest wzór żołnierza.
Pozdrawiam.
Napisano

no ja żem ostatnio nie pił gorjełki ... ale żem sem cyknął taką łoto pikną fotografię z gładką góralką ;) pzdr

Napisano
heh ja nie widze tego podobieństwa ;) ale sprwie sobie kiedyśtaki mundurek jak miał pradziadek to zobaczym może wtedy ... ;D
Napisano
Pięknie...
Jak myśmy takie eliy przed wojna mieli to się ciesze że to wszystko już jest historią. Ale rośnie nam klasa wyższa nie ma co...poznać państwo po cholewach. Nie mogę się patrzeć na taką profanację munduru...ech n.iech by tam sie tak Olbrychski z szablą trafił...
A tak naprawdę to z tym piciem to nie było znowu tak pięknie chyba, ale generał Wieniawa to się umiał zabawić nie tak jak te smutay i didżeje.
Napisano
Zwrócie uwagę na gatunki alkoholi jakie serwuje się wśród dziejszych elyt haa buha hahaha....A teraz poważnie - To tragedia narodowa , że wzorem wyższych sfer, mód, intelygencji.... są pajace i linoskoczki ....bucha ...ech.
Skumin
Napisano

Fotka przedwojennego lokalu";-) Po prostu karczma...
Zwraca uwagę widok dwóch policjantów;-) przyszli napić sie piwa?
Fotka zrobiona na G. Śląsku w Bieruniu...
Ze stronki:
http://www.um.bierun.pl/index_foto.php?fo=f1

Napisano

Życie w przedwojennej Polsce było zupełnien inne, jakies takie bezstresowe... ech gdzie ta dawna Polska;-)
jest to fotka numer 3 z tego samego linku j.w.

Napisano

Ile bym dał, żeby cofnąć się w czasie do tamtych lat;-)
Miła obsługa...;-)
Pobrane z linku:
http://www.um.bierun.pl/index_foto.php?fo=f1

Napisano
No to ja parę znalezionych faktów:
Najbardziej znaną i kultową wytwórnią wódek w Polsce przed wojną był Baczewski ze Lwowa. Firma była potentatem na polskim rynku i nie tylko bo jej wyroby były znane i poszukiwane na całym świecie. Baczewski produkował zarówno wódki czyste jak i znakomite wytrawne i likiery. Lwowiacy nie wyobrażali sobie niedzielnego obiadu bez kotleta, marchewki na słodko i...kieliszeczka wiśniówki Baczewskiego. Baczewski na swoich małych etykietach przyklejanych z tyłu butelki (na wódkach czystych) pisał - jedyną wódką dorównującą Baczewskiemu jest rosyjska wódka Piotra Smirnoffa z Moskwy", Smirnoff zaś nie był dłużny i podobnie pisał na swoich wyrobach o wódce Baczewskiego. Obie wytwórnie (ich właściciele) dobrze się znali i przyjaźnili. Baczewski miał świetną reklamę swoich wyrobów, nasze statki pasażerskie Piłsudski" i Polonia" pływające za ocean oferowały małe buteleczki ptaszki" z wódkami i likierami Baczewskiego, w takich specjalnych opakowaniach wyroby te były wyłącznie tam serwowane. Południe Polski przed wojną to istne zagłębie znanych producentów wódek i likierów, z jakości słynęły wódki krakowskie, Jakub Haberfeld z Oświęcimia, jego słynna amkówka" zdobywała nagrody nawet w Ameryce Południowej, wytwórnia znajdowała się na zamku w Oświęcimiu. Inny sławny, wielki producent to Frankiel z Białej, Zygfryd Gessler z Bielska (słynny ziołowy specjał Altvater), skoczowska fabryka wódek Blatana, rafineria spirytusu w Chybiu, doskonałe likiery wytwarzał jako produkcję uboczną browar ABB w Bielsku, oraz fabryka likierów i wódek B. Staiera i Syna z Milówki (słynny likier ziołowy Góral"), znane były likiery Krzysztoforskiego z fabryk w Dziedzicach i Tarnowie, tych fabryk było bardzo dużo, większość w rękach Żydów. Doskonałe i poszukiwane były likiery i nalewki owocowo-ziołowe klasztorne. Bardzo popularne były przed wojną różnorakie aromaty i nalewki do wódek do samodzielnego przyrządzania na spirytusie, ale w cenie były zawsze oryginalne wódki i likiery. Prawie każda polska rodzina miała własny doskonały familijny przepis na domową nalewkę z miodu, przepalankę (karmel), dereniówkę (nalewka na dereń) owocowa, półsłodka, specjał z zalewania wiśni itp. Domowej roboty porterówka (piwo porter i spirytus pół na pół - ata z mamą") była bardzo popularna. Wielkim polskim potentatem był Kantorowicz z Poznania, sławę miały wódki warszawskie i gdańskie. Także w Polsce swoje fabryki budowali wielcy światowi potentaci jak np. Stock w Białej.
Napisano
A zawsze na filmach o przedwojniu widać było butelki o podłużnych szyjkach i mętny płyn podobny do wody po ogórkach. Złośliwość rekwizytora czy propaganda że pijali samogon ?

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie