Skocz do zawartości

Pancerne ciekawostki 5


bodziu000000

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.03.2021 o 17:04, Edmundo napisał:

na przykład 36 pz ze składu 8 DZ miał cyfrę "3" w rombie, inny z pułków tejże dywizji "3" w "kwadracie" 

Czy ktoś wie, kto się ukrywał pod wizerunkiem żółtego wiatraka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 518
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

5 godzin temu, ptasznik napisał:

Czy ktoś wie, kto się ukrywał pod wizerunkiem żółtego wiatraka ?

Też mnie to ciekawi, dawno, dawno temu widziałem troszkę Starów 660 z zabudową "specjalną" z tymże wiatrakiem namalowanym na kabinie od strony kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ptasznik napisał:

To chyba jakaś łączność była. Widziałem na poligonie drawskim i toruńskim, a zgrupowanie było artylerii 4DZ, może coś ponad dywizyjnego z ŚOW ?

Kurcze, ŚOW nie za bardzo pasuje, widziałem te wozy w Polsce północno-wschodniej. Ale wszystko możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2021 o 00:08, Edmundo napisał:

Kurcze, ŚOW nie za bardzo pasuje, widziałem te wozy w Polsce północno-wschodniej. Ale wszystko możliwe.

Ciotka Viki mówi, że to 16. DPanc. , ale samego wiatraka nie pokazuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2021 o 22:56, ptasznik napisał:

Czyli miałem sen, rok po roku. Mniej więcej taki, na GAZie 66 z budą.

Nie wiem czy sen czy też jawa? ale Stary 660 z zabudową specjalną (jakiś warsztat bo na pewno nie wóz łączności) z tymi wiatrakami (i właśnie żółtymi) stały sobie około 20 lat tamu (a może i ciut więcej) za płotem pewnej jednostki w Polsce północno-wschodniej. Może gdzieś po drodze z poligonu na poligon się wzięły i s.....y albo była po prostu rotacja sprzętu pomiędzy jednostkami. Pewnikiem jest że nie był to sen i dalej nie wiem cóż to za oznaczenie taktyczne, a chciałbym wiedzieć, nie daje mi to spać, po prostu?

Edytowane przez Edmundo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem pojazdy z tym oznaczeniem "na bank" tak pomiędzy 1999 a 2001 rokiem, może "wiatraki" nie były zamalowane, może doszło do "roszady" sprzętu pomiędzy jednostkami, może stały na "ZN" a może szły do złomowania, tego nie wiem, na pewno były to Stary 660 z zabudową taką jak "warsztaty". Ale mam jeszcze takie malutkie skojarzenie, jeżeli Kolega ptasznik widział Gazy-66 z tym oznaczeniem i widział także inne pojazdy należące do artylerii i to 4 DZ a nie 16 DPanc. a z kolei ja też je widziałem w innej części Polski to z czym wam się kojarzy namalowany "wiatrak" i do tego w jednostkach artylerii ? Mi się kojarzy z "meteo", więc może to było oznaczenie wozów  meteorologicznych czyli "rozpoznania pogody"? a takowe były zdaje się w artylerii. Ate to tylko moje domniemanie, jakie jednostki nosiły te oznaczenie, nadal nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2021 o 13:47, Edmundo napisał:

za płotem pewnej jednostki w Polsce północno-wschodniej

Edmundo , a jaka to była miejscowość ?

Bo jednostki 16 DPanc były rozlokowane w kilku miejscowościach Polski północno-wschodniej.

Edytowane przez Cypis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo ptasznik, co do foty "monidła"? Stara 660, tak to mniej więcej wyglądało, może "wiatrak" był troszkę niżej, tak mi się wydaje, ale na 100 % nie pamiętam, latka minęły.

13 godzin temu, Cypis napisał:

Edmundo , a jaka to była miejscowość ?

Łomża, stały sobie takie Stary za ogrodzeniem jednostki, wraz z innymi pojazdami, widoczne dla  przechodniów. Tylko że w latach 1999-2001 ówczesne 1 Rejonowe Warsztaty Techniczne nie podlegały pod 16 DZmech. (ta była "spadkobiercą" 16 DPanc.) tylko pod 1 DZmech. Moim zdaniem mogli te wozy tam ściągnąć" celem zezłomowania, bo nie były w najlepszej "kondycji" co było widać nawet z kilkunastu metrów.

 

Edytowane przez Edmundo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie