Skocz do zawartości

Nowe zdjęcia wz.34


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 392
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
o matko, no teoretycznie mogę gdzieś odkopać moją pracę dyplomową na temat właśnie prawa autorskiego, ale to było strasznie dawno temu (jakieś 12 lat) a ja potem się tym zupełnie nie zajmowałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc kwestia wygląda tak, że zdjęć do których ktoś sobie rości prawa poprzez znak kopieschutz" czy inny równoznaczny z zakaz kopiowania" itp. nie umieszczamy na forum bo odkrywca może mieć z tego powodu problemy. Nawet już miał.
To tyle jeśli chodzi o oficjalną politykę firmy ;-)
W praktyce wystarczy umieścić takie foto na innym serwerze a tutaj dać tylko link. Dzięki temu Odkrywca nie ponosi za to odpowiedzialności.
Niestety zdjęcia umieszczone wbrew tym ustaleniom będą usuwane.

Zakaz nie dotyczy fotografii z nałożoną nazwą sprzedawcy czy innymi znakami nie związanymi z prawem autorskim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wdając się w szersze dywagacje: doradzałbym po prostu zrezygnowanie z umieszczania na zdjęciach adresu www.odkrywca.pl", bo pewnie to najbardziej podziałało na tych, którzy zgłaszali swoje pretensje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc to zdecydowanie upraszcza sprawę, tyle , że w takiej sytuacji można podać link.
No i tu dochodzimy do sedna problemu jeśli chodzi o regulamin Odkrywcy - bo owszem link jest bezpośrednio do strony ze zdjęciem, ale jednak w przypadku aukcji ebay czy allegro to jednak jest to storna komercyjna.
czyli co, kwadratura koła....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie Piotr :))))))))
Teraz sam sobie przeczysz.

No bo jeśli, na zdjęciu jest zakaz kopiowania" czy co tam napisane , a ja to skopijuję na inny serwer, a potem wstawię link na Odkrywcę to i tak Odkrywca dostanie po ...

To już chyba lepiej wstawić link z aukcji, i niech sobie każdy kopijuje na własne ryzyko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, w sumie tak. ale jednak został w ten czy inny sposób ielegalnie zabrany" z miejsca gdzie ów właściciel" go umieścił.
I to w takim razie tez jest naruszenie praw majątkowych :))))))))))))))))))))))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jest to naruszenie praw majątkowych.

Jak już koniecznie chciałbym szukać naruszenia praw majątkowych to potraktowałbym skan z napisem jako oddzielny utwór do którego twórca (ten kto umieścił na nim napis) ma prawa autorskie.

Problem w tym, że umieszczenie napisu na zdjęciu i opublikowanie go z napisem jest samo w sobie nielegalną ingerencją w wygląd dzieła i naruszeniem prawa autorskiego - plagiatem (bo ilość elementów oryginalnych nie przekracza najczęściej 30% - zdaje się, że takie jest orzecznictwo w tym zakresie).

Pozdrawiam
Krzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główna dyskusja toczy się w osobnym wątku, ale skoro tutaj poruszono napisy kopierschutz": ja to tak rozumiem, że nie oznacza to zakazu kopiowania, a jedynie jest to napis w poprzek zdjęcia mający sprawić, że kopiowanie zdjęcia z napisem staje się mało atrakcyjne. Co prawda nie znam niemieckiego ;-) ale na moje wyczucie to chyba znaczy dosłownie ochrona przed kopiowaniem".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie