Skocz do zawartości

Nasi w Iraku


Boruta

Rekomendowane odpowiedzi

Czytając posty mam dziwne wrażenie ,że nie piszą tu osoby , które tam faktycznie służyły. Forum zapewnia dużą anonimowość, tak więc autor krytycznych jak i pozytywnych postów nie naraża się na żadne konsekwencje służbowe zwłaszcza w armii. Mam dużo przekazów od lekarza - cywila z pobytu w Iraku w bazach Camp Lina i Camp Juliet". [ przysłał coś ok 500 maili ! ] Niestey bez zgody autora nie jestem upowazniony do zamieszczenia choć części z nich . A pisał bardzo interesująca, okiem człowieka co bądź nie związanego z armią widzącego to wszystko z innej perspektywy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 149
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Napisz do niego Jasiu - może zezwoli na publikację ...
Wracając do głównego wątku - odobiście też uważam, ze nasza misja w Iraku to totalny obciach. Te nieroby trepy przewalające tony kwitów i harujące w klimatyzowanych biurach i żłopiące hektolitr kawy .... W stanie wojennym od Skotów i BRDMów az rojno było na ulicach, a teraz kiedy naprawde trzeba chronić naszych żołnierzy - choćby przed kałachami, których w Iraku nikt pewno jeszze długo nie policzy stoją spokojnie na ZN-ach zamiast brykać po Iraku. Zamiast tego są Honkery. To tak jakby do na plażach Normandii wylądowały tylko jeepy....

pozdrawiam - kocur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem na stronę, którą podał Akagi i akurat na środku jest reklama z napisem Usmiechnij się", co też zrobiłem. A tak na poważnie, to czy nasi w Iraku nie powinni dostać trochę tych Dzików. Przypomina mi to 1939r, kiedy PZL P-24 szły na eksport, a nasi mieli co najwyżej P-11.

Ironrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różni się ilością drzwi (4 zamiast 5), lepszym opancerzeniem silnika, brakiem gilotyny i lin odciagowych na masce, opancerzonym kołem zapasowym (tj jego osłoną na dachu), kogutami, zminiejszonym do przodu pojazdu systemem fonet, ruchomą podstawą pod nogi strzelcza wkm/km, innym ustawieniem foteli (tj dwie ławy zamiast tylnych siedzisk, zabiera zatem 11 luda), drabinką, kolorem.

Właśnie kolejnych 12 odleciało w poniedziałek Rusłanem do Iraku (w piątek w Kutnie był nawet na imprezie okolicznościowej Sikorski).

pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze mnie nie zabic, zupelnie na nowoczesnych pojazdach sie nie znam wiec pytanie jest szczere ale z glupia frant. Cos mi sie wydaje ze to raczej pomylka uzywac pojazdy lekkiego rozpoznania do celow patrolowych. Bo napieprzanie blach wiele nie pomoze jak samochodzik na minie wyleci czy ktos mu dolozy koktajlem molotowa a jedyny atut bojowy takiego pojazdu tzn szybkosc i manewrowosc stracona. Czyzby sie US army nic nie nauczyla z 2 WS czy tez z doswiadczenia British Army? A przeciez Rodezja i Poludniowa Afryka doskonale wypracowaly tak technike jak i cala game pojazdow przystosowanych do tego celu ktore chyba mozna do dzis od Pol Afryki kupic (i to pewnie za bezdurno).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześledziłem całą powyższą dyskusję i wiecie co koledzy ? Moim komentażem na powyższe posty jest - nie obraźcie się -ironiczny uśmiech pod nosem.

Dla wyjaśnienia mojego stanowiska.
Dopiero co wróciłem ze szpitala, gdzie leczę rany po Iraku. Internetu niestetu tam nie ma, bo odezwałbym się już wcześniej.

pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nadal jestem żołnierzem w służbie czynnej,( w przeciwieństwie do pana płka Polko ) to co mam do powiedzenia pozwolę sobie zatrzymać dla siebie.
Dlatego jedyne na co mogę sobie pozwolić, to ironiczny uśmiech pod nosem.
Chyba to powinno wyjaśnić wszystko szanowny kolego IRONRAT.
Mam nadzieję że to zrozumiesz.

pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
mój szwagier niedługo wróci z afganistanu więc trochę opowiada przez net jak tam jest i jak słucham tego bełkotu jaki to honker jest super to aż mnie mdli tym bardziej porównanie go z hmmv wieżcie lub nie sprawa afganistanu wcale nie przedstawia się lepiej pewnie słyszeliście jakiś czas temu w tv o powrocie kilku oficerów którzy nie chcieli wypuszczać na patrole żołnierzy w tym super sprzęcie takie sprawy to nie rzadkość szkoda tylko że w mediach nie pokazuje się całej prawdy i nie pokazujcie tu jakichś dziwnych zdjęć honkerów ze stron producentów bo to żałosne mam kilku kolegów którzy byli w iraku i rzaden już się tam więcej nie wybierze warunki ich bytowania tam były naprawdę iście partyzanckie prowizoryczny sprzęt obozowiska widziałem masę zdjęć które przywiezli ze sobą i napewno nie mamy powodów do dumy całą atmosferę świetnie oddają fotki pospawanych super honkerów co to niby nie trzeba ich ulepszać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie