Skocz do zawartości

Powstanie > Żoliborz, pl. Wilsona, pl. Inwalidów itd


zelig

Rekomendowane odpowiedzi

To zdjęcie Kacpra to zapewne Śródmieście, np. Marszałkowska, np. róg z Świętokrzyską, kto wie..
Zaś to Twoje zdjęcie Pepe - będzie ciężko. To też pewnie Śródmieście, ale budynku mało (a i pewnie poszedł w drzazgi). A czy Ty, jako sprawca tego zamieszania ze zdjęciami :) nie masz nic 25 Dpanc? W ogóle są jakiekolwiek fotki 25. Dpanc z Powstania..?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 128
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

... i finałowe bum - Brummbar wylatuje w powietrze.

(i mam też przeczucie, że to Brummbar, bo jak widać jakość wizji mocno sieciowa :(

Czy są gdzieś do zobaczenia te kadry w lepszej jakości? - nieustannie krążyła wiadomość, że ten pojazd był w kronice z PW - a możnaby wtedy rozpoznać te budynki w tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.. - niemożliwe żebyś rozpoznał w tym chaotycznym zestawie pixli, że to PWPW, nie wierzę... Musiałeś znać pozycję tego żeliwnego :) Naturalnie, masz rację! Wyciąłem go z samego końca ciągu sekwencji pokazujących (właśnie) atak na PWPW, kręconych (właśnie) z mostu Gdańskiego (sztukas, grenadierzy, Fort Legionów; załączam foto: most, Wisłostrada, Wytwórnia). Jak widać nieco odstaje od reszty więc go z nim nie wiązałem i chętnie (a jakże! :) zagarnąłem" na stronę żoliborską (a tak niewiele brakowało - zaledwie parędziesiąt metrów... )

W ogóle z tą kroniką to jest dziwna sprawa. Wydawało mi się, że mam wszystkie DDW z Powstania i w ani jednej Żeliwny nie występuje. Te zdjęcia, w takim razie, muszą pochodzić z jakiś przesamplowanych" wersji kronik, typu Auslandwoche, na przykład.

psssst! Skoro królestwo, to spróbuję jakoś wyciąć ten frgm. - jak się uda, zaszczekam 2 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... faktycznie, strzelając wyje jakby połknął baterię Nebelwerferów. Zresztą za chwilę się o tym przekonacie, albowiem...

...nadzedł...

HAU HAU TAJM!

http://rapidshare.de/files/8816544/ddw1944pwfrgm3.rar.html
(klikacie free", sekundnik dochodzi do zera, wpisujecie czerw. kod w okienku i już - 7,4 MB)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, brakuje mi jakiegoś kompresora div.avi :( słyszę - i nic nie widzę... Może ktoś pomóc?
Ale mam u siebie ten filmik [i nie tylko ten] - bardzo słabej jakości. Trudno po 2 sekundowej sekwencji ustalić gdzie stała ta machina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ciekawa koncepcja. Wtedy ten rejon nie był tak zadrzewiony jak teraz, a Fort Traugutta niedaleko. Może Niemce przeganiały (proto)typa od jednego fortu do drugiego? (a wraz z nim całą ekipę DDWochenszała :)

W tropieniu odpowiedniego kąta (natarcia) mamy do dyspozycji mega pomoc naukową - 3 ostatnie fotki: http://www.fotomarburg.de/gaeste/warschau/ausschnitt_07/ausschnitt-07pl.html
Trochę je poprawiłem - wyciągnąłem kilka spraw z glębokiego mroku na światło dzienne - i można je stąd sobie zabrać (1,4 MB): http://rapidshare.de/files/8871415/_forty_i_PWPW.zip.html

Jedna z takich zagadkowych rzeczy wyciągniętych z mroku, czai się w prawym dolnym rogu zdjęcia z Fortem Legionów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a mianowicie: co właściwie robią ci ludzie na dachu PWPW? Myślicie, że to zapomniany skok na wytwórnie papierów wartościowych, którego istnienie utonęło w chaosie Powstania...? :) (fotki są z ostatnich dni lipca) A może to już jest Powstanie i są to sylwetki powstańców? (wg. opisu do albumu W-wa. Ostatnie spojrzenie" zidentyfikowano tam jedno zdjęcie zrobione już po 1 sierpnia)

Tradycyjnie polecam rajd z lupką po zdjęciach, bo można tam znaleźć więcej sensacyjnych wątków niż podczas poklatkowego spaceru po starych kronikach.. (może zwróciliście uwagę, na tym poprzednim, na biegnącą dwójkę ludzi, wyglądacych jakby uciekali przed tym cieniem wiadomoczego obok...?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jednak sowiecki pilot tego dnia też nie miał szczęścia: chwilę po incydencie z FW 189 Eule", z Parabellum odstrzelono mu skrzydło! Musiał skakać ze spadochronem...
Niestety, jego babcia, wiedząc, że w kabinie jest bardzo zimno - zapakowała mu termofor...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednakże dzielna babcia zamiast gorącej wody nalała mu do termofora trochę borygo takiego jak używali do jego JAKA 9.
Po niefortunnym skoku z termoforem lietowczyk ostatkiem sił zjadł swoją legitymację partyjną, otworzył termofor i wypił dla pokrzepienia się jego zawartość po czym skonał z twarzą zwróconą na Wschód - gdzie właśnie wstawała Jutrzenka Wolności (czyt. Józef Wissarionowicz Stalin=Jutrzenka Wolności). Tym sposobem ocalił honor.
Był to sowieckie seppuku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie