Skocz do zawartości

Powstanie > Żoliborz, pl. Wilsona, pl. Inwalidów itd


zelig

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 128
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
I jeszcze jeden cytat z Żubrów na Żoliborzu" - inna relacja tej akcji ppoż, która mnie tak niezdrowo rozbawiła 23 września o 1:12:

Niemiecka grupa ze szoły Gazowej nie atakuje mnie, ale podpala wszystkie drewniane budynki na swoim przedpolu. W pewnym momencie widzę taki obrazek: straż ogniowa z Potockiej gasi palące się domy, a Niemcy podpalają następne... (...)

(ppor. Łoś" Zygmunt Gordon z 250. plutonu 3. Zgrup.)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Zelig, nie, trzy baraki to nie były. Zresztą zmieść w trzech barakach 200 Kałmuków i podejmij teoretyczny wysiłek obrony terenu z trzema barakami przez 200 ludzi. To był znacznie większy kompleks (ten Waldek).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Całe szczęście, że hiszpan mnie wyręczył bo moja wizyta na Mokotowie w czwartek to była porażka: ciemno (późne popołudnie) i na dodatek śnieg zaczął padać :)
whatfor -> świetny montaż, nikt już nie będzie miał najmniejszych wątpliwości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zelig, skoro nie przepadasz za Mokotowem to może pokusisz się o nowe spojrzenie na to miejsce?
Wrzesień 1944: działo szturmowe na Żoliborzu - ul. Felińskiego od strony ul. Zajączka w kierunku Al. Wojska Polskiego. Duży budynek przy dziale to obecne I Liceum Ogólnokształcące im Bolesława Limanowskiego przy ul. Felińskiego 15, a widoczne w tle budynki (na prawo od budynku liceum), to dzisiejsze Al. Wojska Polskiego 30 i 28.
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, masz.

pssss... dzięki Hiszpanowi za spacer w rejony knajp snobistycznych! A może ten słup trakcyjny z 1wszego planu '44 jest tym samym co w '05 przewędrował już nieco dalej i to zza niego trzeba pstrykać, hę? Trzebaby się przyjrzeć kratownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc dodałem (za pomocą twtona- dzięki :] ) bo u mnie jak zwykle coś nie działa dwie fotki z moich zbiorów ta pierwsza (dość częsta w sumie z tyłu jest opisana piórem- Warschau 6 august 1944, a 2 no właśnie gdzie?starówka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kacperW -ta pierwsza fotka z Panzer III - na 100% jest to fotka wykonana na froncie wschodnim w 1941r. Na dodatek niestety nie jest to fotografia oryginalna tylko współczesna odbitka, a napis z tyłu ktos niestety dorobił - pewnie aby drożej sprzedac !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie