Skocz do zawartości
  • 0

Wmurowane pociski


snake242

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Ta bomba spadła tu przez dach w czasie wojny podczas mszy,jak było dużo ludzi i niewybuchła. Wmurowano ją na pamiątkę, gdyż stwierdzono że to cud".

Cud – zjawisko lub zdarzenie z różnych przyczyn nie posiadające wiarygodnego, naukowego wytłumaczenia.

Irytujące jest to że powiązani z kościołem widzą wszędzie cud"w byle czym.

Co do wmurowywania pocisków,ciekaw jestem czy wszystkie są wydmuszkami,bo niemiło by było gdyby cegły wokół się skruszyły i grucha spadła komuś na głowę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że jest historia że podczas ostrzału wbił się pocisk w ścianę,spadł przez dach itp i nie wybuchł.
ale co jak co widać wina była w procesie produkcji,wadliwy zapalnik albo MW,sabotaż,albo kąt wbicia,jakość ściany i tak dalej.Nie cud"
Cudem to może jest poczęcie z ducha.bo tego nawet najmądrzejsi za cholerę nie wytłumaczą.
A czy ktoś wierzy w to czy nie to już offtop a kurczaczka na Wielkanoc już dostałem drugiego:)
pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie mojego postu- żadnego cudu nie było w tym wypadku cały przód kościoła oraz dach był zniszczony, co do pocisków to nie wiem czy wydmuszki czy nie dziadek mi powiedział, że po wojnie zaraz były wmurowane nie było to z zamiarem dla turystów" bo dalej ich tu niewielu i niektórzy mieszkańcy wiedzą co w ścianie piszczy".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROTFL!!! Jakie okna??? Chodzi o 3 wystające cycki :D

Dziwna sprawa. Odłamkowe by eksplodowały i wybiły dziurę w murze lub zniszczyły fasadę, a p-panc by raczej na pewno spenetrowały mur. A te ani nie eksplodowały ani nie spenetrowały?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W Głogowie w południowej scianie kolegiaty także była wmurowana kula armatnia. Prawdopodobnie dokonano tego na pamiatkę opuszczenia miasta przez Francuzów w 1813r. Sama kula mogła być starsza. Piszę o niej w czasie przeszłym bo podczas renowacji tejże ściany kulę wyjęto ponieważ ściana wokół niej była spekana" (!!!!!!) Jak narazie mętne tłumaczenia osób odpowiedzialnych za to nie daja odpowiedzi gdzie dziś jest ta kula armatnia. Los kuli jest nieznany. :(
p.s. dwie kule jeszcze tkwią w północnej scianie zamku głogowskiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie