Skocz do zawartości

Szeregowiec Ryan


stedke

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam jak byłem na premierze w kinie. Siedziałem w pierwszym rzędzie z paczką chipsów. Zdąrzyłem obtrącić kilka i zaczął się desant na plaży... przez kolejne kilkanaście minut nie zjadłem żadnego a te które miałem w ustach były tam nie połknięte przez całą scenę bo siedziałem z rozwartą japą i wybałuszonymi oczami... Niesamowite wrażenie. Może nowa utsawa o kinematografii i mające za nią iść fundusze od nadawców z wpływów z reklam doprowadzą do tego, że powstanie nasza rodzima produkcja tak realistyczna jak Szeregowiec..." np. o Powstaniu Warszawskim. Amerykanie potrafią ze swojej stosukowo małej ofiary ludzkiej w IIws zrobić takie widowisko, a u nas... Chyba czas żeby i nasi Bohaterowie z czasów wojny mieli godną pamiątkę tamtych dni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rav79 masz racje i nasza wersja by mogla powstac tak jak mowisz np o PW.ale powiedzmy szczerze polacy nie umieja robic dobrych filmow i nie maja tez na to kasy.co zreszta widac w ostatnich superprodukcjach".
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przy okazji pirotechników - ciekawe, że używano mniej matriałów wybuchowych. Zamiast tego użyto piachu i ziemi wydmuchiwanej spręźonym powietrzem. Dzięki temu można było to robić tuż obok aktorów (mniejsza siła, większa kontrola)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa.... sceny batalistyczne w nowych filmach robią niesamowite wrażenie. Nie tylko filmy o IIwś. typu : Szeregowiec Ryan", Pearl Harbor", Kompania braci" ale także sceny ze starszych wieków" typu Gladiator" początkowa bitwa z Germanami, czy zdobywanie zamków Francji w Joannie d'Arc", czy Troja". Można by zahaczyć o Matrixa" itp. Efekty specjalne. Zawsze to jest kwestia nakładów i techniki nie tylko pirotechnicznej ale i komputerowej, sprawa dobrego scenariusza (nagięcie prawdy historycznej w wydaniu amerykańskim - kto wykradł Niemcom Enigmę i rozszyfrował jej kod? - no kto? , itp. itd.) Ale jak mawiał nasz sławny rysownik droga do sukcesu filmu to > patrz rysunek :)

Zapytam z innej beczki kto płaci abonamnt rtv? :)

pzdr woyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 3 months later...
Pociski są do lekkiego moździerza 60 mm. Zapalnik odbezpiecza się w momencie wystrzału, czyli silnego ujemnego przyspieszenia - imituje to uderzenie lotkami w ziemię. Prawdopodobnie to już wystarczyło, aby bezwładnik odbezpieczył zapalnik. Potem granat pod działaniem sił aerodynamicznych w ostatniej fazie lotu ustawia się zapalnikiem do dołu i po uderzeniu wybucha. Nie próbowałem tej metody, ale na logikę - to jest możliwe.
Pozdrawiam - Szarubek

PS Film rzeczywiście oddaje realizm walki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szeregowiec Ryan" wyznaczył nową ere w pokazywaniu wojny na ekranie ( dopracowanie batalistyki). Początek (lądowanie) szczególnie, ale pożniej robi sie za dużo amerykanskiego patosu - średnio na 10 padających Niemców przypada jeden amerykanin. Wolę cienką czerwoną linię" Terencea Mallicka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
kolejny kanał przypomniał ten film i tym razem starałem sie być bardziej krytyczny. O ile faktycznie początkowe sceny są fenomenalne to do końcowych scen tych rozgrywanych w miasteczku można mieć co najmniej kilka zasadniczych uwag:
1.żaden z niemieckich czołgów nie uzywa karabinów maszynowych tak jakby były zepsute.
2. amerykanie napierw przygotowują się do obrony natepnie dobre kilka minut siedzą i słuchaja Edith Piaf a póxniej gdy słyszą odgłos czołgów nagle rzucają sie po amunicję, sypia ścieżki z prochi i wogóle panuje chaos. to po co siedzieli jak jeszcze wszystkiego nie zrobili?
3.gniazdo snajpera na wieży-zreszta najbardziej sztampowe miejsce dla snajperow w filmach jest likwidowane przez niemcow po dobrych kilkudziesieciu minutach walki.
4.Dowódca tygrysa dowodzi nim wysuniety ponad pancerz co jest idiotyzmem przy walkach w miescie-wogole wprowadzanie tygrysow do miasta jest chyba slabym pomyslem
5. przed slynna scena z wbijaniem bagnetu obaj amerykanie stwierdzaja ze nie maja juz amunicji a pozniej jeden z nich wali seriami do sciany
itd...
a wogole to niemcy jak w klosie sa przedstawieni jako bezladna banda padajaca jak muchy i nie potrafiaca sie kryc za murem
no to na tyle
ale film ogolnie super
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy tej odsłonie zwróciłem uwagę na dziwne zjawisko w tym filmie - a mianowicie biały pył który wydobywa się z trafionego ciała. Wygląda to jakby trafiono wapienną scianę, albo jakiś talk. Każda trafiona postać się tak kurzy". Trochę to dziwnie wygląda ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten film ogladam zawsze z wielkim sentymentem, gdyz tez bylem na jego premierze i wmurowal mnie w fotel:) ...niewatpliwie byl to poczatek kina wojennego ,,Nowej Ery''. jednka mam takie same zastrzezenia jak kolega Proteus. I ten ,,niemiecki,, tych ,,Niemcow,, cos taki za slabo ,,niemiecki,, :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wikipedia dużo powiem ;]

Gdy niemiecki żołnierz sztyletuje Mellisha mówi: "Gib' auf, du hast keine Chance! Lass' uns ein Ende machen es ist so viel leichter fur dich!, co oznacza: "Poddaj się, nie masz najmniejszych szans! Zakończmy to tutaj, tak będzie dla ciebie łatwiej! Słowa te zostały wypowiedziane z austriackim akcentem."

Przeczytajcie na dole strony, ciekawe rzeczy na które nie zwróciłem uwagi a film oglądałem kilka razy

http://pl.wikipedia.org/wiki/Szeregowiec_Ryan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Zwrócicie uwagę na scenę kiedy Niemiec zakłuwający tego szeregowca w pokoju i sliniąc się ..mówi do niego ....spod panterki sterczą mu piękne pagony szeregowca SS następnie w momencie kiedy zostaje rostrzelany przez kaprala w scenie końcowej ma już oznaczenia WH....cudowna metamorfoza czy zwykła fuszera ....(sprawdzcie bo warto bo raczej się nie mylę)...poza tym film OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie