Skocz do zawartości

Pancerne ciekawostki 2


bodziu000000

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 309
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Ten M-10 to słynne trojany z Arden. Ciężko je pomylić z oryginałem bo i tak zdradzały je szerokie gąsienice i wielkość...ale liczyło się pierwsze wrażenie...
ps. zdjecie maszyny kroczącej pod Kurskiem,.....rewelacja!!!!!ma ktoś wyobraźnię!!! he he
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to chyba samorobka z Leningradu."

I do tego współczesna, z l. 70. o ile pamiętam - makieta opancerzonego ciągnika Na ispug" czy innego ChTZ-16 (tak jest do nich podobna, że trudno wyczuć co ma przedstawiać).

Pzdr

Grzesiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm Wojtek, śniło mi się kiedyś coś takiego :P
Niemiecka maszyna krocząca" typu może egzoszkielet" :P jakieś 2-2,5 metra albo na dwie gąsienice albo rusztowanie wspomagające nogi jak w maszynach kroczących, oczywiście opancerzenie dla kierowcy i mg42 zamiast łap :D i silniczek diesla na plecach :) fajne, szkoda, że w żadnej grze tego nie widziałem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 11 years later...
Wybitnym znawcą czołgów brytyjskich z okresu II wojny światowej także nie jestem ale po bliższym przyjrzeniu się (zwłaszcza patrząc na koła) to skłaniam się ku temu że to nie Crusader" a wcześniejszy Cruiser" najprawdopodobniej w wersji MK IV. Zresztą Crusadery" pojawiły się w boju dopiero w 1941 r. w Afryce natomiast Cruisery" walczyły już w 1940 r. we Francji i to najprawdopodobniej jeden z tychże czołgów zdobytych przez Niemców. Zresztą krajobraz z fotografii nie wygląda na afrykański a tam w ręce niemieckie trafiły Crusadery" czyli po ichniemu" przemianowane na Kreuzerkampfwagen MK VI 746(e). Ale rzeczywiście niech wypowiedzą się Koledzy lepiej znający się na czołgach brytyjskich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie