Skocz do zawartości

de Dion Bouton


JoncaA

Rekomendowane odpowiedzi

Ba, tez bym chcial zobaczyc jeszcze jakies zdjecia PF, oprocz tych trzech powszechnie znanych. Teoretycznie powinno byc ich wiecej. Samochody pokazane byly w 1937 roku w Alejach Ujazdowskich,11 listopada (istnieje bardzo przeciez wiele zdjec z tej defilady - a z Polskimi Fiatami - znamy jedno).Z defilady bydgoskiej, po manewrach pomorskich" w 1938 roku - w istocie jedno, bo to drugie, z albumu Quiriniego, to wykadrowane pierwsze. I to, jak sie wydaje, wszystko.No, ale w koncu, po to rowniez jest ten watek, zeby krag poszukujacych stal sie szerszy a przez to skuteczniejszy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 247
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Adamie, to czego ty szukasz ?? Pelotek na samochodach czy starych samochodów czy jeszcze czegos innego ?? Znalazłem rysuneczek artystyczny" plotdediona z Tiechniki Maladioży, ale takiej jakości, że nie bedę profanował forum.

Nb. masa przepięknych fotek i filmów z przedwojennych defilad jest w Sikorski Institute (sądząc po tym, co publikuje np. Heimdal), naprawdę warto poszukać tam kogos znajomego - albo się wybrać na dłużej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fakt, watek meandruje bez ładu (ale, po sprawiedliwosci, jak znaczna czesc watkow na tym forum) i te watki poboczne wypaczaja nasza ideologicznie sluszna linie. Poprawie sie, narzuce dyscypline sobie, a moze mi sie uda to i innym, dla ich dobra...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forteca, przywolujesz mnie do porzadku, a sam zasmiecasz watek cudnej urody podwoziem od, to sie chyba teraz mowi - kultowego, Fiata 18BL. Jak mi jeszcze powiesz, ze zdjecie jest zrobione w naszej ludowej ojczyznie, to sie rozpukne na wiwat.A jak sam je zrobiles, to trudno - prosze mailem.
Na skanie - tak wygladal silnik - kazdy widzi , ze pasuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak caly samochod. Dla niedosc zorientowanych: pierwsze Fiaty przyszły do Polski z Armia Hallera. Głownie byly to urodziwe lekkie ciezaroweczki Fiat 15ter i kilka Fiatow 18BL. W roku 20-tym przyszly nastepne Fiaty, przypuszczac mozna ze tym razem glownie 18", ale tak naprawde to czort wie, bo ja nie..
Forteca, nie protestuj, niechby juz po nazwa de Dion" ciagnal sie watek o starych samochodach w WP, a nie tylko tych z armata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie w Polsce (a może to i dobrze, bo stoi w szczerym polu przy drodze i nikt nie pilnuje...) - podeśle na priva (razem z innymi) - ten silnik też mam na zblizeniach, ale w ok. 4.11, bo muszę wybyć na dni kilka.

A wątek traktuję jako starosamochodowy" :) - szczególnie podobał mi się gołębnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Odkurzam watek, bo wierzyc mi sie niechce, ze na tylu maniakow na tym forum nikt nie ma nic ciekawego , co by dotyczylo samochodow w miedzywojennym WP. Na skanie ciezarowka zwana USA-truck lub tez Liberty". Bylo ich troche, a niektore nawet z historia", bo pochodzily ze zdobyczy na armii sowieckiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie