Skocz do zawartości

les05

Użytkownik forum
  • Zawartość

    5 920
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    46

Zawartość dodana przez les05

  1. AK wiedziała, że Polska to nie dżungle i bagna delty Mekongu, albo góry Afganistanu, a jednak... Zapewniam kolegę, że ochotnicy się znajdą (choć ginąć nikt by nie chciał, ale..) idee AK są w większości narodu wciąż żywe. Tylko skąd kolega ma o tym wiedzieć?
  2. Nie wiadomo, czy to marycha potaniała czy to lekarstwa podrożały bo czytając kolegów przekaz mam wrażenie, że granice debilizmu zostały przekroczone wielokrotnie a wasza wścieklizna zaczyna nabierać cech humorystycznych. Czyli jednak marycha. Jestem przekonany, że AM i tak was kocha.
  3. Jeśli uważasz, że więcej kompetencji na stanowisku ministra MON-u miał kierowca Tuska, to gratuluję dobrego humoru.
  4. MarekA Znam streszczenie niemieckiej analizy co do wojny przyszłości, można by o tym rozmawiać, ale raczej jest to po za tematem naszej dyskusji, w tym wątku. Co do potrzeby istnienia WOT jest wiele argumentów, które wcześniej przytoczyłem. Warto jeszcze dodać, że nie jest to formacja wymyślona przez AM. Podobne jednostki istnieją przecież w USA, W. Brytanii, Francji, Szwecji, Norwegii, na Litwie, Estonii, Danii i na pewno w wielu jeszcze innych krajach. Oczywiście mają różne nazwy, różne miejsca w strukturach wojska i nie zawsze takie same funkcje spełniają. Ale nie zostały stworzone na złość niektórym kolegom z tego forum, tylko dlatego, że były potrzebne. Nasze WOT również z czasem będą zmieniały się dostosowując się do nowych wyzwań, zadań, koncepcji dowództwa SZ. Nie są to oddziały operacyjne, choć jak wiemy z historii, potrzeba chwili nawet z kucharzy może uczynić żołnierzy liniowych. WOT z racji dobrej znajomości terenu mogą prowadzić walki opóźniające, partyzanckie, działania rozpoznawcze, patrolowe, ochraniające, zabezpieczające i wiele innych, do których szkoda przeznaczać żołnierzy wojsk operacyjnych. Gdy chwilowo nie ma wojny żołnierze WOT mogą być potrzebni do zwalczania klęsk żywiołowych, ochrony imprez masowych, ochrony granic i wszędzie tam, gdzie potrzebne są formacje militarne a nie ma sensu ściągać żołnierzy z drugiego krańca Polski. WOT jest na miejscu i WOT jest najbliżej.
  5. Czlowieksniegu Od kogo kupili, chyba na razie to jakaś tajemnica, jak to u Macierewicza. Co do życia intymnego AM, to nie zazdrość tak staruszkowi, weź się w garść Człowieku, nie wszystko stracone:) Sądy, wyroki, w polityce to norma. Tylko ludzie wybitni mają wielu wrogów.
  6. No nie, dzień bez Macierewicza jest dniem straconym. Rano aresztuje generałów po południu prezentuje kolekcję militariów MWP. Zakup zbiorów pewnie sfinansowało MON pod nienawistnym kierownictwem Macierewicza. Ale co tam, na pewno przepłacili, albo nabyli podróbki, a już na bank są nic nie warte :) www.muzeumwp.pl/aktualnosci/893,oficjalna-prezentacja-nowo-zakupionej-kolekcji-militariow-polskich.php
  7. Kol. Balans przeczytaj, jeśli chcesz poznać argumenty drugiej strony, wywiad z AM. Jest w nim, poza szczyptą autoreklamy, kilka nowych informacji, które może pozwolą ci spojrzeć na dziejące się sprawy trochę z innej strony. Kolegom z KWA (Kółka Wzajemnej Adoracji) też polecam, choć wiem, że to nic nie zmieni, bo koledzy raczej hołdują prostej zasadzie – jeżeli fakty przeczą naszym tezom, to tym gorzej dla faktów. Wyznawcy WSI (co to własną piersią broniła naszych w Afganistanie - jak bardzo trzeba mieć narobione w głowie, żeby wierzyć w takie bzdury) artykułu nie polecam, bo pianotok pojawi się niechybnie. http://wpolityce.pl/polityka/370031-nasz-wywiad-antoni-macierewicz-pan-wladimir-wladimirowicz-putin-jest-autorem-najwiekszej-kleski-rosji-od-stuleci?strona=1
  8. Czlowieksniegu Ty jesteś głupi, udajesz głupiego, czy Ci za to płacą? Bo, że czujesz się głupio to już napisałeś.
  9. Kol. Balans jak możesz mówić o rządach Jakobinów czy Dzierżyńskiego skoro, jak sam zauważyłeś, głowy nie spadły. Są środowiska, które powitałyby z radością, co tam spadające głowy, żeby przynajmniej spałowali, albo zbluzgali nienawistnie, a tu nic tylko Kulson taki jaki. A p. Marka Rosiaka kto zamordował, siepacze od Kaczora czy b. działacz PO? Nie mówię, że nasłał go Tusk, co to, to nie, ale ma on na sumieniu różne działania i zaniechania, z których będzie się musiał rozliczyć. Tak więc kol Balans nie wypatruj Tuska na białym koniu, dostał inne zadania, przed nim inne wybory – Wronki czy Barczewo, oto jest pytanie. Bo mam takie wrażenie, że w czasach Tuska, kolega czuł się jak w raju, a dziś żyje jak w sennym koszmarze. Koszmarem dla kol. są służby specjalne. Specsłużb jest tyle ile było, że więcej niż za komuny, to prawda, bo kradną na potęgę, kol. Balans. Co można było kraść za komuny? Teraz możliwości jest więcej. Poza tym – terroryści, ekoterroryści, imigranci, przemytnicy, szpiedzy, zielone ludziki, cyberprzestępcy, a o UFO jakoś cicho :) Aresztowania uczestników manifestacji. Gdzie?, kogo? Proszę o konkrety, kogo aresztowali. Tego muzyka z KOD-u?, skoro był alfonsem i wysyłał kobiety do burdeli, no to sorry. Ale mało dostał, niedługo wyjdzie i znów będzie wam śpiewał. ‘’Mamy nakaz co mamy robić i jak żyć w niedziele’’ Wy może i macie, jakiś nakaz, ja robię co chcę. A że sklepy mają być zamknięte, to nareszcie będzie jak w Niemczech, przecież o to wam chodzi, ma być po europejsku. Afrykanów i muzułmanów kolega lubi?, to polubi. W Europie już polubili. Kolega pisze o prymitywnej propagandzie" i rzuca jednocześnie takie wytarte slogany: - Mamy politykę zagraniczną, która skłóciła nas praktycznie ze wszystkimi sąsiadami. - Mamy praktycznie likwidację Trybunału Konstytucyjnego i Trójpodziału Władzy - mamy wycinanie Puszczy Białowieskiej - Mamy stopniową likwidację pozarządowych organizacji. Itp. Wzięte żywcem z GW czy TVN? To są slogany, które nie schodzą z łam polskojęzycznych gazet i rozgłośni finansowanych z niemieckich i rosyjskich fundacji. Bo gdy zapytam kolegę, jaką to zlikwidowano ostatnio pozarządową organizację? To co usłyszę? Nic. Bo takich przypadków nie zanotowano. A, że rząd nie chce finansować różnych liberalnych dewiantów, którzy chcą żyć na koszt podatników i prawdziwą pracę omijają z daleka, to nich poproszą o kasę Sorosa, albo może kol. Balans ich wesprze. O polityce zagranicznej można by dużo pisać. Problemy w stosunkach z Niemcami, Ukraińcami czy Litwinami były od dawna, tylko teraz nie są ukrywane. Nasze interesy, przynajmniej niektóre - ale znaczące, stoją w sprzeczności z interesami tamtych państw i na razie nikt nie chce ustąpić. Ważne jest żeby właściwie zdefiniować problemy i przy dobrej woli stron, powoli je rozwiązywać. Łatwo jest pisać na ten temat, ale lata miną zanim coś tu się zmieni. Dopóki sytuacja na Ukrainie się nie unormuje i Niemcy nie zrobią porządku u siebie, to nie ma co liczyć na poprawę. My na pewno białej flagi nie wywiesimy i żadnych „hołdów berlińskich” nie będzie. A tak niewiele trzeba, wystarczy Radka wysłać do Berlina, żeby załatwił co trzeba, to znowu nas będą klepać po ramionach, europejska prasa będzie życzliwa i kolega będzie spać spokojnie. Ale nie znamy te numery :) I właśnie kolego, mógłby jeszcze długo wyjaśniać zawiłości współczesnego świata, i o sekcie, puszczy i o eksterminacji dziko żyjącej zwierzyny (tu z krzesła spadłem) ale na razie wystarczy. Proszę nie wierzyć we wszystko, co kol. przeczyta i usłyszy, do każdej informacji należy podchodzić sceptycznie, bo kłamią bękarty po Gebelsie, na potęgę.
  10. Przepraszam, że dopiero teraz odzywam się, ale najpierw obowiązki. Łatwiej byłoby mi napisać, w którym zdaniu kol. się nie myli. Nasze poglądy niestety są diametralnie różne.
  11. Łomatko. To nie wymaga odpowiedzi, tu potrzebny jest terapeuta i to doświadczony.
  12. Biar_1, na trola zbyt leniwy jestem. Jestem kimś, kto reaguje na zbyt jednostronne posty, zbyt proste odpowiedzi na skomplikowane problemy, itd.
  13. Strach się bać!!! Jak coś wiesz to podrzuć do Onetu czy GW, na pewno jeszcze dziś puszczą. Prawda jest taka, że nic na nich nie macie. Nie dziwi mnie, że to was wq... :)
  14. Ośmiorniczki podałem jako symbol, ludzi i środowisk, które dorwały się do władzy nie po to by zmieniać kraj, ale by robić własne geszefty. Cena ośmiorniczek nie ma tu nic do rzeczy, choć to że nikt nie płacił z własnych pieniędzy o czymś chyba świadczy.
  15. Kol. Balans życzę ci byś doczekał wielu pogodnych dni, bo wierzę, że wszystko co najlepsze jeszcze przed tobą. Tylko nie rozumiem skąd ten pesymizm u Ciebie. Owszem, to co miało miejsce w Polsce, określa się mianem rewolucji. Określenie popularne, ale niesłuszne moim zdaniem. Gdzie Ty widzisz masowe represje po tej rzekomej rewolucji. Mija prawie trzydzieści lat, czy komuś włos z głowy spadł. Nie. Zbrodniarze, zdrajcy i złodzieje właśnie schodzą z tego świata we własnych łóżkach otoczeni przez miliony, medale i rzesze oddanych wyznawców. Mordercy ks. Popiełuszki cieszą się wolnością i bezkarnością. I Ty mówisz o represjach? Polacy w większości nie są ludźmi mściwymi i pamiętliwymi, czasami szkoda, jak historia uczy. Czytałem kiedyś reportaż opisujący w jakich warunkach żyją i w jakich umierają ludzie, którzy uczestniczyli w strajkach w Radomiu i Ursusie. Żal serce ściska, że Polska im nie pomogła. Ale kto miał im pomóc, Wałęsa, Mazowiecki, Tusk, może ci od ośmiorniczek? Dopiero teraz Macierewicz, Kaczyński i ta ekipa próbuje coś robić. O tworzeniu nowego człowieka nie będę pisał, bo Ty sam w to nie wierzysz, jesteś zbyt inteligentny żeby wierzyć w takie bzdury. Całe to zamieszanie, które obserwujemy w kraju i wokół niego bierze się stąd, że Polska chce uzyskać trochę samodzielności i podmiotowości w UE. A na to nie ma zgody głównego rozgrywającego w UE i jego tutejszych stronników. Dużo by o tym pisać, ale większość wie o co chodzi lub udaje, że nie wie. Dyskusja schodzi z tematu, dla tego popieram propozycję kol. husky1, żeby wątek zamknąć, choć o zmianach w WP będzie jeszcze głośno.
  16. Fala nie czytaj tego, bo i tak nic nie zrozumiesz. Husky1, ja lubię obserwować, jak po tym kiedy ich mentorów oderwano od koryta, koledzy poczuli, że nadszedł ich czas, znowu potrzebni są „pożyteczni idioci”. Z bolszewicką czujnością będą demaskować wszystko co ich chory mózg potrafi jeszcze wymyślić, bo z realną rzeczywistością już dawno się rozjechali. A jak chwilowo GW, Onet czy TVN nic nowego nie podeśle, to zawsze można rzygnąć na kurdupla albo w oczy Macierewicza - przecież kumple zawsze się z tego śmieją. Bezradność kolegów jest bardzo pocieszna. Wasz czas panowie już minął i musicie się do tego przyzwyczaić. Jeżeli kolegów obsesje są wynikiem nadmiaru spożywanych używek, to odstawcie je, lub skorzystajcie z odpowiedniej poradni specjalistycznej. Bo kraj się zmienia i nie będzie tak jak dawniej, próżne żale i próżny wasz trud. Macierewicza nie musicie kochać, choć on was na pewno kocha.
  17. Rzecz w tym, że jest kilu dużych europejskich graczy, którym ta dominacja nie odpowiada i potrafią z nią skutecznie walczyć. - chętnie poznam tych kilku dużych europejskich graczy.
  18. Biar_1, AM jako dobry chrześcijanin, wybaczył błędy młodości. Kiedyś chcąc studiować w WSO trzeba było zapisać się, innej drogi nie było. Demografia to załatwi. Człowiek, który rozwalił WSI, ujawnił agentów, tw i cały ten szajs związany z SB nie będzie tolerował w WP ludzi, którzy nie są godni służyć Najjaśniejszej. Masz co do tego wątpliwości? Niejednego czerwonego AM pogonił i niejednego jeszcze pogoni, ale realia są takie, że dla dobra sprawy w tych, którzy udowodnili swoją przydatność, trzeba inwestować.
  19. MarekA, nic nie jest dane raz na zawsze. Czy UE przetrwa, czy NATO przetrwa, nie mam złotej kuli by wróżyć. Jeżeli UE czy NATO będą realizowały politykę zgodną z interesami Niemiec, to mamy jeszcze trochę spokoju. Jak długo, na to próbują odpowiedzieć różne thin tanki. Warto poczytać, bo niektóre scenariusze są bardzo interesujące. Na pewno nie jest tak, że historia się skończyła jak próbował udowodnić pewien znany politolog. Historia lubi się powtarzać raczej, bo silne państwa mają swoje stałe interesy, które w różnych okolicznościach próbują realizować przy użyciu różnych środków. Raz jest to Panzer-Division innym razem Onet, czy walizka marek wręczona pewnemu młodemu, dobrze się zapowiadającemu politykowi. C'est la vie:)
  20. Dla jasności, nie jestem ślepo zapatrzony w postać AM, dostrzegam też jego wady. Ale summa summarum wychodzi na plus.
  21. W takim razie szacun. Ale po co cytować opcję niemiecką. Polska od zawsze miała dwóch geopolitycznych wrogów - Rosję i Niemcy. Wieki mijają, ale ich interesy są wciąż takie same. Zmieniają się tylko środki oddziaływania. To oczywista oczywistość, nie trzeba być historykiem jak AM, żeby to wiedzieć.
  22. Kol.Balans AM walczył z komuną, tworzył KOR, siedział w więzieniu za swoje przekonania, gdy ty w tym czasie ......
  23. Offset to temat rzeka, o którym w kontekście zakupu F-16 można pisać dużo a kontrowersje będą zawsze. Można kupić sprzęt taniej bez offsetu albo drożej z offsetem. Znając umiejętności naszych urzędników, wolałbym kupić taniej i nie wchodzić w żadne offsety, bo druga strona jest do takich negocjacji o lata świetlne lepiej przygotowana niż nasi. Oczekiwania po F-16 były ogromne a efekty bardzo skromnie. Nie warto powtarzać tego samego błędu. Negocjacje mogą trwać b. długo, a czy my mamy czas?
  24. Zadajesz pytania i sam sobie na nie odpowiadasz. I kto tu powinien być pacjentem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie