Jump to content

Sedco Express

Forum members
 • Posts

  2466
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

Everything posted by Sedco Express

 1. Napisano 28 Kwiecień 2020 Było. Umieściłem w wątku "Zdjęcia naszych samolotów 1920-1939" Napisano 30 Kwiecień 2019 Z Allegro podpisane jako kapotaż samolotu. Niezwykle ciekawe zdjęcie Lwowskiej "Pchły Powietrznej". Studenci Politechniki Lwowskiej zbudowali w sumie 4 egz. tego 1 os. lekkiego samolotu w układzie tandem (tylny płat w miejscu statecznika poziomego). Widoczna na zdjęciu "Pchła" (nr.4) w taki sposób zakończyła oblot 13.11.1936 r. we Lwowie.
 2. Okresy ? A po co - od 1918 do 1939 i będzie OK i bez rozgraniczania na rodzaj materiału użytego do budowy.
 3. A dokładniej Władysław Jan Krawiec-Iwanowski przybył z Armią Hallera do Polski 580 Esk.Salmsonów (18.EW) - czyli nie z 66.Esk.Bre widoczna na zdjęciu i wszystko wskazuje, że jest witającym. Ale dokładniej co i jak to wypowie się zapewne kol. Koloman.
 4. NN - mundur Armii Polskiej we Francji, stopień porucznik (?). Wg mnie jakby był to ktoś witający lotników eskadry z dcą kapitanem to stałby w środku obok niego, miał wyższy stopień i nie byłby w mundurze Armii Hallera. Wszystko wskazuje, że przybył z eskadrą do Polski.
 5. ...i trochę lepszej jakości zdjęcie już zamieszczone i opisane.
 6. Wg mnie nie jest to mundur wojskowy (brak epoletów- nie ma nawet do nich zaczepów) a tym bardziej lotniczy - guziki mają kotwice. Kurtka mundurowa ale nie wojskowa.
 7. I co z tego ? W legitymacji może być zdjęcie w cywilnym ubraniu. Może to koszula mundurowa radziecka ? Niech się wypowiedzą znawcy.
 8. Niewyraźny podpis pod zdjęciem: "L.V.G. CV + Piloci 17 W.Esk. [sierż.pil. Franciszek] Nowak i [plut.pil. Szczepan] Matuszewski" Pierwszy z lewej - wspomniany w poprzednich wpisach plut. mech. Leon Jagiellończyk Drugie zdjęcie- ten sam LVG CV, hangar - Przemyśl. Centralnie plut.mech. L.Jagiellończyk a po prawej jego ręce sierż.pil. F.Nowak, po lewej plut.pil. Sz.Matuszewski. Pozostali - NN
 9. Lotnictwo - czyli także personel naziemny. St.mech.(później majster lotniczy II klasy)plut. Leon Jagiellończyk. Po ukończeniu szkoły mechaników w Avers praktykował w warsztatach szkoły lotniczej w Pau i Romilly-sur-Seine. Mechanik 59.Esk.Breguetów (59.EL potem 17.EW)
 10. III Krajowy Konkurs Awionetek 24.08.- 06.10.1930 r. Warszawa PWS-52 SP-ADD - 4 miejsce (pil. J. Lewoniewski) JD-2bis SP-ADP - 3 miejsce (pil. I. Giedgowd)
 11. Ten sam już po remoncie - lato 1919 r. Lwów Alb.C.X nr 4.14
 12. Różne były Albatrosy ten to Alb.C.X nr CWL 4.14, Lwów 1919 r.
 13. Może jakiś podstawiany zbiornik, pojemnik ?
 14. Powiększ i wyostrz sobie postacie na dole zdjęcia - nikt nie patrzy się do góry a taki pterodaktyl lecący tak nisko na pewno wzbudziły zainteresowanie !
×
×
 • Create New...

Important Information