Skocz do zawartości

ptasznik

Użytkownik forum
  • Zawartość

    2 862
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    7

Zawartość dodana przez ptasznik

  1. Wg niemieckiej viki w latach 1980 - 83 zbudowano 38 sztuk dla kopalni odkrywkowych. W haśle Autodrehkran 125.
  2. Nabyłem. Zobaczymy.
  3. Cztery i pół miesiąca się opierałem.
  4. Edmundo, narozrabiałeś.
  5. Tak, tego ŻP to nie mogłem mieć za młodu, zacząłem kupować dopiero w 1977, razem z Morzem i MM. Jeśli w ŻP były jakieś zdjęcia D-1, to przed 1977.
  6. Znalazłem zdjęcie D-1 w ŻP nr 42 z 17. 10. 1976 !?
  7. Żeby się za dużo nie rozpisywać. 1 stopień - stan stałej gotowości bojowej (zielony). Obowiązywał stale, nie był sygnalizowany świetlnie. 2 stopień - stan podwyższonej gotowości bojowej (żółty). Sygnalizowany żółtym światłem. 3 stopień - stan wzmożonej gotowości bojowej (pomarańczowy). Sygnalizowany pomarańczowym światłem. 4 stopień - stan pełnej gotowości bojowej (czerwony). Sygnalizowany czerwonym światłem. Klosze lamp były białe z namalowanymi cyframi 2, 3 i 4. Kolorowe były żarówki.
  8. Ano, ano. Tylko tyle. W temacie wzmiankowanego tu BTR-152 R, niestety nie daję rady ze stopklatką wnętrza z 4 panc i hau. Mam tylko takie współczesne.
  9. Doszło ?
  10. Oto jeden z nich. 1986.
  11. Nikt nigdzie nie kojarzy takich lampek, widać służyłem na jakiejś Gwieździe Śmierci. Rozjaśniło się za to w kwestii ich kolorów i nazewnictwa. Nie ważne. Ukazał się numer 10 NTW z drugą częścią artykułu o WOPK Anno Domini 1982 - Siły aktywnej obrony.
  12. Który to rok ? Lufa jakby znajoma z ?
  13. Znalazłem filmik na yt z mycia korytarza. Korytarz nie ''mój'', ale żółte kafle bez ciemnego obrzeża do robienia ''kółek'' i wnęki w ścianach mówią mi, że to w budynku dywizjonu ppanc. Załączam stopklatek z trzema kloszami.
  14. Katowice. Rynek. 15 rocznica wybuchu III Powstania Śląskiego. Kapitan Oszek.
  15. Konkretnie to ''M.1'' - ''M.5'' Flotylli Wiślanej oraz w tle monitory ''Pińsk'' i ''Horodyszcze'' tejże flotylli.
  16. Pozwalam sobie przerzucić z wątku o samochodach pancernych. Niech mi będzie wybaczone.
  17. Poczekajmy na lepszą jakość zdjęcia. Może skrzydła urosną a kadłuby się skurczą. No i czytelność poprawi.
  18. No i pozamiatane.?
  19. Rzeka Wisła ? Po smugach patrząc to pływadła przy prawym brzegu z nurtem. Droga wzdłuż rzeki ? Łukiem biegnie chyba tor kolejowy ? Dochodzi do rzeki, więc chyba jakiś port rzeczny ? Pociąg ? chyba tarasuje przejazd drogowy. U góry most. Dwa mosty. Oba kolejowe ? Przy przyczółku leje po bombach ?
  20. Nie widziałem go nigdy.
  21. Dodam fragment z książeczki wydanej przy okazji zeszłorocznej wystawy.
  22. Jechał, pomału ?. Ciekawe na jakim podwoziu go zbudowali, może ktoś coś po kołach pozna ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie