Skocz do zawartości

BUNKRY, UMOCNIENIA na opolszczyżnie


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 year later...
  • Odpowiedzi 237
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 1 month later...
Witam wszystkih widze ze pojawił się temat bunkrów w dolinie Małej panwi ja mieszkam niedaleko tej zeki i razem ze znajomym penetrujemy te shrony i inne fortyfikacje" poszukuje ludzi ktuzy maja jakies inne informacje na ten temat zawsze mozemy poszykiwac pamiątek w wiekszej grupie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
tboniasty, maila wysłałem. Takie kochbunkry można spotkać nad Małą Panwią gdzie przebiegał zewnętrzny pierścień umocnień Festung Oppeln. A te wkopane, których fotki zamieściłem Forum, znajdują się nad rzeką po lewej stronie od Luboszyc. Na inne można się natknąć na wale nad Odrą w okolicach Czarnowąs i Dobrzenia Małego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tboniasty, tak myślę sobie, że ta bunkierki, które teraz pokazałeś musiały kiedyś być umiejscowione nad rzeką (Małą Panwią), bo te z dworca wschodniego prawdopodobnie stały kiedyś na polach w miejscu gdzie teraz stoją wieżowce na ZWM-ie. Rozmawiałem kiedyś z facetem, który mówił mi, że kiedyś jakieś bunkry tam były.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Być może te obiekty spełniały jakieś funkcje magazynowe. Ale to tylko moje przypuszczenia. W środku nie zauważyłem większych pomieszczeń, tylko wąskie korytarze. Ale tak jak pisałem wyżej - daleko nie wchodziłem. Trochę dlatego, że nie miałem dobrego światła, a trochę dlatego, że korytarz się rozwidlił. No i z plecakiem, wykrywaczem i łopatą było ciężko się tymi korytarzami poruszać. A nie chciałem tego mojego dobytku zostawiać na zewnątrz z obawy, że ktoś mi go skubnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wschód to moje okolice :) często tu bywasz? może warto by nanieść na mapę wszystkie okoliczne obiekty oczywiście wcześniej je spenetrować. Na znaleziska raczej nie ma co liczyć ale dreszczyk emocji zawsze pozostanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie