Skocz do zawartości

Czyja to biedka?


Grendel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 132
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Ok. To jeszcze jedno z przygotowań do wyprawy" na Polskę. Prawdopodobnie sierpień 39r. Zwróćcie uwagę, że owe pojazdy" (nie podejmuję się ich nazywać, by nie zostać zjedzonym) mają charakterystyczne oznaczenia na tyle. Zdaje się, że prostokąt i literka M. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Infamis zauwaz ze Gerendel napisal ze kawaleria niemiecka nie uzywala biedek i taczanek - z tym nie bede sie spieral bo sie nie znam. Ichnia piechota za to uzywala chyba wiecej typow niz nasza w tym ciagnione przez ludzi zamiast konika :).

Na pierwszej fotce tak cien pada ze nawet jakby ktos sie upieral ze to Polska to bym sie nie upieral ze nie. Ale faktycznie raczej zalatuja mi biedkami pod mozdzierz. Jezeli te prostokaty to znaki taktyczne, to prostokat oznacza piechoty a wtedy M na minenwerfer by sie zgadzalo ale to drugie to tylko domysly.

Swoja droga pierwsza fotka polskiej biedki wz 33 pod ckm jest piekna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciałbym robic offtopica, ale zauważyłem, ze kolega Sadyk wkleił skan z Instrukcji Kolejowej". Czy byłaby szansa na skan tej instrukcji?? Konkretnie interesuje mnie wagonowanie armat i koni. Bardziej konkretnie...wszystko co może dotyczyc wagonowania artylerii konneja, ale nie pogardze całościa instrukcji:)

Serdecznie pozdrawiam!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...
szukam pomocy, co do ramy domniemanej biedki, w dziale identyfikacja nic nikt nie wie, a tu może ktoś o szerokiej wiedzy dotyczącej tematu coś wymyśli. załączam link http://www.odkrywca.pl/taczanka-biedka-,652042.html#652042
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
  • 2 weeks later...

I na co patrzymy?
1 potencjalna biedka amunicyjna - ale względem wz.33 różni się:
- ustawiona w dwa konie
- dyszle w montażu dolnym - podramowym
- przystosowana do holowania zestawu
- mocno wystająca oś

2 nie wiem co to jest...
ale:
- koło 14 szprych 7 śrub
- rama kończąca się na osi
- skrzynka posadowiona na dolnej krawędzi kształtownika ramy
- wymiary szacunkowe skrzynki: 300x400x600
http://www.muzeumgalowice.pl/galopedia/pojazdy-konne/taczanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie