Skocz do zawartości
  • 0

Granat moździerzowy...


radkow1

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

U96 nie mogę znaleźć , o którą turbinkę Ci chodzi, ale jeśli jest ona gdzieś przy zapalniku czołowym to służy ona do uzbrajania granatu(bomby) podczas lotu. Powszechnie używany sposób uzbrajania bomb lotniczych. Jeśli jesteś zainteresowany fotkami współczesnych tego typu wynalazków to odpisz posta a ja za kilka dni wrzucę kilka fotek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam again :) czy macie jakieś zdjęcia mniejszych granatów ???? aha i jak wyglądały zapalniki te które odpalały i wyżucały granat :) czy były wgóle takowe wymienne czy na stałe POZDROWIENIA :):):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam again :) czy macie jakieś zdjęcia mniejszych granatów ???? aha i jak wyglądały zapalniki te które odpalały i wyżucały granat :) czy były wgóle takowe wymienne czy na stałe POZDROWIENIA :):):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he, he fakt trochę niedorzecznie sformułowałem, przecież występownie rodzaju danego pocisku było uzależnione dostawami na konkretny odcinek frontu, a na to ja nie miałem wpływu :-)
Sprostuje się: na przyczółku Baranowsko-Sandomierskim rzadziej występują te z szerszymi lotkami :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rushnikbezlog: nie było zapaników moździerzowych o rozmiarach naboju karabinowego. Co się tyczy ładunku miotającego to po wyjęciu wygląda jak nabój do dubeltówki. Na fotce to co mam z małych: nimiecka, polska, dwie ruskie, piąta to oczywiście kasetowa SD1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha WIEKIE dzIEKI czyli wykopałem jakieś zrzarte naboie :) aha a niemasz jakiś zdjęc małych granatów ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glassmine - widze że znasz sie na militariach, może wiesz coto za zapalnik z tego postu:
http://www.odkrywca-online.pl/index1.php?action=forum&iletab=jedna&sub=pokaz_watek&id_forum=2&ktory=82169#82169

pzdrw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Glassmine :
jeden z twych eksponatów posiada turbinkę co to jest :- }.
Pytam bo ostatnio taka turbinkę znalazłem a kolesie mnie wyśmiali że kultywuję współczesną sztukę śmietnikową.
Z góry dziękuję.
VJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie