Skocz do zawartości

Znaleziony Skarb Monet w Łodzi !!!


shadee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 137
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
ms ja nie wiedziałem że ty taki pomysłowy jesteś. Ale zgadzam się z tobą w 100%.
A bambosz niech da znać gdzie to będzie to przyjadę sfilmuję, może też zarobię na reportażu.
:-)
Mam nadzieję że wszyscy już zrozumieli że wątki ideologiczne powinny być toczone na forac witryn ideologicznych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z lekka humorystycznie ale faktem jest ze niektóre wątki przeradzają się w zbiorowy lincz.
Pokutuje myślenie stereotypami, schematyczność i wyrywnośc niektórych uzasadnia przypinanie łatek Polakom - Polakom, których trawią fobie róznego gatunku.
Zajmijmy się machaniem łopatkami i wędrówkami - pogoda sprzyja ku temu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bambosz - proponuje opracować na nowo tezy międzynarodowego spisku który osacza Cię, wyziera z każdego zakamarka.
To straszne, to pochodzenie, te dylematy i rozterki w kim plynie krew lepszego gatunku....
Ktos już kiedys to chyba przerabiał?
Z efektem wiadomym dla istoty człowieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polski prezydent (Kropiwnicki), polskiego miasta (Łódż), olewa polskie prawo (Dz. U. z 17 IX 2003 r.). to jest faktyczny problem. a nie to jakiego wyznania sa poszukiwacze (i fanty?:) )

warto sie nad tym zastanowic zanim obrzucamy blotek kolorowych czy pejsatych. trudno nie zauwazyc, ze Ci ostatni maja tupet ale jesli ktos tu dal ciala to chyba nasi rodacy, prawda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polski prezydent (Kropiwnicki), polskiego miasta (Łódż), olewa polskie prawo (Dz. U. z 17 IX 2003 r.). to jest faktyczny problem. a nie to jakiego wyznania sa poszukiwacze (i fanty?:) )

warto sie nad tym zastanowic zanim obrzucamy blotem kolorowych czy pejsatych. trudno nie zauwazyc, ze Ci ostatni maja tupet ale jesli ktos tu dal ciala to chyba nasi rodacy, prawda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adler 153

popieram

nie ważne kto ma jaki kolor skóry czy paszport .
dupy dał prezydent miasta , zreszta chyba nie po raz pierwszy , chociaż nie wiem na pewno bo mieszkam daleko od Łodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że niepowinno się twierdzić że to ukryli ci lub tamci" bo przecież na tych monetach nie jest napisane że to żydowskie , zakopać mógł to każdy , jest tylko duże prawdopodobieństwo że to żydzi , no chyba że jest naoczny świadek zakopywania tych monet , ale nie sądze.
W moim mieście również kilka lat temu wykopano dużą ilość monet , leżą one sobie teraz w muzeum i każdy może sobie pooglądać i nikt nie wnika kto to zakopał , bo po co ? i tak nigdy nie będzie pewnośći, można tylko się domyślać.
pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Dziś po zajęciach rozmawiałem z moim doktorkiem od archeologii i on powiedzieł że fakt że jest to sprzeczne z prawem ALE powiedział tez ze jeśli ci z Izraela udowodnią że TO należało do nich (będzie to udokumentowane) to będzie to ICH WŁASNOŚĆ !!! Co nie zmienia faktu że SKANDALICZNE jest to że to ambasada tegoż państwa będzie tu miała (ma) cokolwiek do powiedzenia !!!!!!!!
W tym kraju jest wszystko mozliwe :-(((((
Pozdrawiam Mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dopiero teraz dorwałem się do kompa.
Są zwierzęta równe i równiejsze.
Równie przykre jak i prawdziwe.
Mieli pozwolenie? Dlaczego pilnują pracownicy ambasady(!) a nie dajmy nato konserwator (ciekawe czy wogóle wie?), itd, nie chce mi się pisać.
Ciekawe czy powtórzy się historia z Ukrainy, przecież nikt pracownikowi ambasady , a w szczególności Tej, nie ośmieli się zaglądać do kieszeni.
Chociaż, jak wiadomo Polacy to antysemici i stąd tyle tych obozów było w Polsce", więc kto wie.
To tyle żółci...
A ja dwa tygodnie temu wykopałem sobie łuskę od mosina i zostałem przestępca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tam..... Jedziemy do Łodzi.. Może też coś wykopiemy. A miejsc gdzie teraz mozna znaleść slad po żydach jest sporo.
Kiedyś w jednym starym domu znalazłem niemieckie pfenigi i to nawet w niezłym stanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sie dyskusja zażarta zrobila. Ja uważam, że to, że Ambasada Izraela ma oko" na to co zostalo wykopane, to akurat dobrze, może monety nie zaginą w tajemniczych okolicznośćiach jak to sie w naszym kraju dzieje, może nie znikną w przepastnych piwnicach jakiegos muzeum, zeby po latach okazalo sie ze ktos je zwyczajnie ukradł. Ale faktem jest że postepowanie pana Kropiwnickiego jest jakby to powiedzieć poprawne politycznie", a czy jest legalne to można łatwo sprawdzić. Ale mam jeszcze jedno małe pytanie, skoro Gminy Żydowskie będą mogły w świetle prawa odebrać budynki, które przed wojną należały do nich, to dlaczego nie mogą odebrać monet, czemu nagle tyle szumu o monety. Nie kwestionuje oczywiscie ich wartoesci historycznej ani tymbardziej materialenej, ale to jest jakas paranoja. I na koniec jeszcze jedno: gdyby tak któryś z obużonych chcial sobie wykopać coś za granicą, i przywieźć do kraju to czy nie byłby zadowolony jakby mu taki na przykład francuski Kropiwnicki pozwolił na wywóz?
pozdrawiam
Jadzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambasada Izreala już raz miala doczynienia z dobrami kultury - chodzi o freski na Ukrainie. Ukradli w chamski sposób i mają wszystkich w dupie. No cóż są przecież narodem wybranym a cala reszta to antysemici.
Jeśli trafi to ambasady Izrela to napewno już z tamtąd nie wróci .

Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Moim zdaniem Rada Starszych w postaci prezydenta Lodzi i ambasady Izraela orzecze: 10 monetek do budrzetu prezydenta (nie miasta) a reszta dla narodu wybranego. Narodu ktory ciemiezony w czasie II WS nauczyl sie tylko ciemiezyc innych, zabijac kobiety i dzieci, palic skromne domy, uwazajac sie jednak za najbardziej pokrzywdzony lud historii.

Pomijajac pewne sprawy to fajne znalezisko. Zawsze intrygowaly mnie stare zydowskie kamienice ktorych w moim rodzinnym miescie jest pod dostatkiem (przed wojna na 9600 mieszkancow cos kolo 5000 stanowili zydzi!!! :) ) Trzeba pomyslec nad wdarciem sie (za pozwoleniem) komus na podworko :)

Z powazaniem vonadamski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykopanie skarbu monet w Łodzi to z pewnością jest precedens w temacie poszukiwań, zwłaszcza że z udziałem zagranicznych mediów.Myślę, że ten fakt można w przyszłości wykorzystać.Jednak ta cała dyskusja jest żałosna i zbędna, ponieważ i tak nic nie zmieni.Po 1 maja jeszcze lepsze dobra będą wykopywane i odkuwane ze ścian i pewnie nikt tego nie pokaże w TV.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musieli trafić na tę stronę i poczytać trochę postów - parę haseł o złożeniu powiadomienia... Kto wie?
A ostatni mam nadzieję już raz o -izmach: Mówi się, że rząd to Żydzi i takie tam pierduły. Rząd doprowadzil Poskę do takiego stanu = zrobili to Żydzi. A zaprawdę, powiadam Wam: Dałbym sobie wora uciąć, żeby tak było! Poważnie! Dlaczego? Bo to nienormalne, żeby do takiego upadku (jeśli można tak to nazwać) doprowadzili sami Polacy. Paranoja. To jak srać we własnym pokoju.
Na każdego można znaleźć wiele epitetów, wytykać im winy itepe. Na nas też.
Pozdrawiam i dla powrotu do tematu postu - niedługo będziemy Europejczykami, więc będziemy znajdować rzeczy, jakie pozostawił nasz rodak - nie Niemiec czy Węgier - a Europejczyk. Gorzej z radzieckimi fantami.
PS Chodziło mi o to (jak większości), że jeśli mowa o odkryciach, odkrywcach - to albo takie coś jak temat forum, albo też jak kilka innych tematów - sprawy z Policją. Zwykłego zbieracza zgnoją. Ale jeśli ktoś ma trochę koneksji, trochę kasy i może wzbudzić sensację - to nagle jest protegowany. A przecież to też poszukiwacz. Tylko bardziej znany i pewnie bogatszy.

Poza tym: Jak można udokumentować, że to należy do kogoś? Czy tylko na piśmie (jakiś stary list z lokalizacją) czy przekaz ustny to już wystarczająco mocny dowód? I czy można dorobić" takie udokumentowanie po fakcie? Np. podczas wizyty policji dziadek uparcie twierdzi, że to jego wojenny np. hełm, walczył w nim jako partyzant czy też, że wykop pistoletu to zakopana przez niego podczas wojny broń osobista. Czy to udokumentuje, że jest to jego własność, czy też pójdzie siedzieć"? Wiem, że porównwnie nieadekwatne, ale tak czysto teoretycznie.
Pzdr i nie wracam już do tematu. (wiem, że prawdiłowo)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mieliśmy przyjemność poznać i rozmawiać z Yoramem Svorayem na temat jego odkrycia. Relacja ze spotkania z tym niezwykłym człowiekiem ukaże się w czerwcowym „Odkrywcy”. Już dzisiaj zapraszamy do lektury,która wyjaśni wszystkie aspekty,w tym prawne, tego wydarzenia oraz przybliży nam postać Svoraya,a przy okazji utnie wszelkie spekulacje /które w części są niestety poniżej poziomu, jaki powinni reprezentować pasjonaci historii i eksploracji/
pozdrawiam
Iza Kwiecińska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie