Skocz do zawartości

Znaleziony Skarb Monet w Łodzi !!!


shadee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 137
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Odnośnie spekulacji, to chyba właśnie ci co wykopali, gdy poinformowali o tym media powinni wcześniej rozwiać wętpliwości.
Choć pozostawienie spraw bez wyjaśnienia było słuszne biorąc pod uwagę kwestie marketingowe - temat stał się znany i budzący emocje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sparawa jest oficjalna. Zamiast bic piane zapraszam na konferencje do Ministerstwa Kultury i Sztuki dzis w poludnie. Bedziecie wszystko wiedzieli i z pewnoscia otrzymacie odpowiedz na wiekszosc pytan. Organizatorzy badan nie maja nic do ukrycia i chociaz niektorzy sie doszukuja spiskowej teorii sprawa okazala sie dosc prosta i jak pisala o tym Iza bedzie mozna o tym przeczytac w O.

pozdr
robert_kudelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem organizatorem.
nie sadze jednak ze ktokolwiek bedzie robil probelmy z wejsciem.
sprawa jest oficjalna i publiczna wiec dlaczego nie mialbys byc wpuszczony?

powolaj sie na Mosad to wejdziesz :)

pozdr
robert_kudelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, rozumiem.. - żeby wejść na konferencję trzeba wymienić hasło: Mossad", i że zaprasza Robert Kudelski.
Tylko uważaj. - Ja mam dwa kroki na Krakowski Przedm. i jak mnie nie wpuszczą, to będę bardziej złośliwy...
(nie wpuszczą na kon-fe-ren-cję pra-so-wą)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mieszkam bardzo blisko tej ulicy ,codziennie tam przechodzę i czasami sie wkurzam że człowiek szuka gdzies daleko jak pod domem leżą takie rzeczy :)
Myśle ,że Svoray zrobił kawał dobrej roboty-miał informację gdzie szukać,przejechał pół świata żeby ją sprawdzić i trafił.I nieważne gdzie to pójdzie liczy się to że znalazł.
A to całe wasze pieprzenie o antysemityżmie jest po prostu nudne (podejrzewam że wiekszość z was zazdrości mu trafienia a to że jest żydem dostarcza wam chorych argumentów.Za dużo słuchacie Radia M. ;)
Pozdrawiam:
Xplorer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiście mnie NIE WPUŚCILI !!! Hasło Mossad" ich rozśmieszyło, a za Kudelskiego" o mało nie dostałem w zęby. :) Nawet metoda a sprzedawcę cebuli" nie dała żadnego rezultatu... Zażądano legitymacji PRA-SO-WEJ.

I żeby była jasność: ja chciałem się tylko dowiedzieć dlaczego żeby poznać tę historię mam czekać aż dwa miesiące i płacić za to 9 zeta. Zamiast odpowiedzi - za pomocą jakiś zawijasów frazeologicznych -sprzezywano mnie od pieniaczy i zaproposzono a krzywy ryj" na imprezę do ministerstwa...
I w dalszym ciągu nic nie wiem.
Pozdrawiam. (co złego to nie ja :)
(i żądam powrotu boldów!)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, jest to normalna sprawa a tylko czepiacie się człowieka. Przecież każdy z nas może pojechać do dowolnego kraju świata czy to USA, czy Izraela,czy jakiegoś innego, zabrać ze sobą sprzęt do poszukiwań, rozpocząć poszukiwania a jak już się znajdzie coś cennego to zanieść to do polskiej ambasady. Polacy są niesprawiedliwi i tylko czekają żeby kogoś niewinnego oskarżyć, zwłaszcza jeśli jest to obcokrajowiec a szczególnie Żyd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gonił zajaczka i ...złapał.To raczej najwazniejsze gonić go i czasem złapać i... wpuscic ? Tak dla pobudzenia chęci do gonienia dalej i aby było co gonić wogóle ...
pozdrawiam Kolegów
serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyrazam umiarkowana radosc z powodu znaleziska w Lodzi.
Po pierwsze ten pan udowdnil naocznie, ze w Polsce mozna zlalezc ciekawe przedmioty o sporej wartosci materialnej i historycznej. Oczywiscie w porownaniu z wartoscia znalezisk ktore sie wyciaga z matki ziemi na codzien.
Po drugie ten pan unaocznil kulawosc prawa" o poszukiwaniach. Wiadomo o co chodzi. Ciekawi mnie jak to zostanie formalnie roztrzygniete bo przecierz ten pan dzialal, oglednie mowiac, na bakier z aktualnie obowiazujacym prawem. Poczekamy. Zobaczymy.
Po trzecie to on znalazl a nie ja, wiec jestem troche rozgoryczony tym faktem, choc pewnie klopotow bym sobie tym znaleziskiem narobil sporych.

Grzybiarz (w telegraficznym skrocie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby postawić kropkę nad i, przekazujemy informacje z konferencji prasowej: odnalezione w Łodzi monety wyceniono na 8.430 złotych. Przezydent Kropiwnicki oficjalnie, w obecności konserwatora zabytków przekazał znalezisko na rzecz Skarbu Państwa.
pozdrawiam
Iza Kwiecińska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam wielka radoche czytajac co niektore wypowiedzi... Zarówno te o tresciach antysemickich jak i te bałwochwalcze pod adresem Yarona Svoray.

Kiedy ktos przyjezdza do Polski- to niestety musi stosowac sie do polskiego prawa, niezaleznie od tego , że bywa ono głupie i denne. Pan Yaron - powinien miec zezwolenie na poszukiwania od Woj. Kons. Zab w Łodzi - czyli od p.o Zbigniewa Pokuty. NIESTETY - p.POKUTA POZWOLENIA NIE WYDAL!

I w zwiazku z tym w dniu wczorajszym wszczeto postepowanie sprawdzajace w Prokuraturze. Zawiadomienie o fakcie nielegalnych poszukiwan złozyła łodzka Policja. Logiczne jest, ze w przypadku legalizacji działan- takiego zgłoszenia nie byłoby.

A fakt uroczystego przekazania znalezionych zabytków- nie powinien legalizowac nielegalnych poszukiwań. ZA takie działania - bez zezwolennia - szarego poszukiwacza skazuje sie i orzeka sie przepadek sprzetu uzytego do poszukiwan.

Poszukiwacze polscy - sa w pewnym sensie uczciwsi...Łamia prawo ( durne) i nie robia z siebie przy tym bohaterów.A my przeczytamy pewnie niebawem peany pod adresem osoby łamiacej prawo polskie.

Recepta dla wszystkich poszukiwaczy jest - prowadzenie badan w swietle jupiterow kamer i dziennikarzy , zapraszanie miejscowych władz , lekcewazenie zezwolen i przekazanie fantow ministrowi. Jesteście nie do ruszenia!!!

Piotr Nowicki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Nowik
racji w Polsce jest tyle ilu Polakow.
ale swoja droga wiesz ile praw musial zlamac Schliemann zeby odkopac zloto Troi". Bez awanturnikow-poszukiwaczy swiat nie ogladalby najpiekniejszych skarbow jakie wytworzyl czlowiek. Wiec spokojnie.
Od kiedy to nasze srodowisko jest takie formalistyczne? Bo przyjechal czlowiek z zagranicy?
Spoko.
Motywy, losy, fakty i kulisy zostana ujawnione.
Monety ogladalem. To nie byla kolekcja numizmatyczna. Najdrozszy egzemplarz wyceniono na 1000 zl.

pozdr
robert_kudelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz o ile wiem to koniec końców to Schliemann kupił ziemię gdzie prowadził poszukiwania. Co więcej to on robił to akurat na przekór wszystkim pomimo że go wyśmiewali.
Przeanalizuj taki scenariusz.
Monety poszły do ambasady, nie były katalogowane na miejscu, wydobyte były bez nadzoru WKZ. Zatem, co się stało pomiędzy Łodzią a ambasadą, mogło się wydarzyć dużo, a więcej monet mogło zmienić właściciela. Więcej nie będę pisał, bo zaraz ktoś napiusze że jestem anty-wszystko. Dlatego, przemyślenia pozostawiam każdemu dla siebie. Ale pamiętajcie co się stało ze skarbem ze Środy. Nawet nie potrzebna była żadna ambasada i tak zginęło prawie wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika z http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=63&w=12133125&a=12163721
że pozwolenia nie było. Zobaczymy, czy skonfiskują sprzęt (aby być w zgodzie z prawem).
Szkoda, że nie mamy prawa jak w USA (bo raczej nie skonfiskują - wiadomo to byłby antysemityzm) wtedy można by się powoływać na tę sprawę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzicie jak skrzywdziliście niewinnego człowieka! To on przyleciał z drugiego końca świata, na sam bilet wydał więcej niż warte było całe znalezisko, nie liczyć ekipy i sprzętu, i wszystko co znalazł oddał Polakom. Toż to święty człowiek a tu taka nagonka. Wstyd. Ja myślę że z wdzięczności należy pojechać do Izraela znaleźć ile się da i zanieść do polskiej ambasady, no a potem zrobić konferencję prasową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dobre !!! Wszyscy jedziemy do Izraela i kopiemy fanty :-)))))) A jest ich tam napewno kupe, chłopaki z jednej i drugiej strony granicy dosc bojowi są :-) ( a właściwie to :-( - no bo jednak przesadzają) Kto stawia bilety ?? Propozycje prosimy na forum :-))))))
Pozdro Mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wy nic dalej nie rozumiecie, człowiek się poświęcił, należy mu podziękować. To jest jego wielka misja życiowa odnajdywać to co zaginione i oddawać różnym narodom. Wszystko to będzie dokładnie opisane w następnym numerze Odkrywcy". Nasi wspaniali redaktorzy Odkrywcy zbadali sprawę i obiektywna prawda okaże się za jedyne kilka złotych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem o co wam chodzi. zastanwiam sie i nie moge pojac.
???
facet odkopal skarb i ma w d... ile to jest warte. Zrobil swoje i tyle. Wiec nie bardzo kumam o co sie mozna go czepiac. Oczywiscie pozostaje kwestia zazdrosci. To mozna zrozumiec w narodzie ktory wypuscil jedynie kilku noblistow i to w dzialce teoretycznej - czyli literaturze.

Poniewaz nie moge pojac jaki jest problem to moze ktos by jasno okreslil... o co chodzi? o to ze facet szukal czy o to ze facet znalazl... znalazl i juz co mial zrobic zakopac??

a gdyby to heniek karwoski znalazl garnek ze zlotem tez bylby beeee??

zaczynam coraz mniej rozumiec...

nikt nic nie znajduje - ZLE bo przeszkadzaja sdzukac
facet znajduje - ZLE bo to Zyd a nie Polak....

czy moze niektorzy lubia bic piane siedzac na kanapie??

....
Lawyer....
egzegeza slowa wartosc numizmatyczna"...
poniewaz na forum nalezy uzywac potocznego jezyka nazwalem tak zbior monet nie stanowiacych kolekcji - ciagu przedmiotow o ustalonej tematyce i wartosci historycznej.
byly to monety w wiekszosci z polowy XVIII wieku i jak wspomnialem wiekszosc w okolicy 100-200 zl za sztuke. Jedna byla za 1000 zl moze kilka po 400 zl.

Wartosc jest inna - podkreslil to zreszta minister Dabrowski - pewnego rodzaju symbol.

ja juz koncze dysputy na ten temat... nie slyszalem zeby ktos dogodzil srodowisku hobbystow.

pozdr
robert_kudelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta. Żyd nie żyd, facet złamał prawo. Można uznac, że świadomie. Czemu, moze to nie wszystko co wykopano, któż teraz może to sprawdzić - Mosad, czy pan Kudelski? Żydzi starannie przygotowali całą akcje, zangażowali drogi sprzęt, władze miejscie, ambasadę, ekipę telewizyjną, zorganizowali konferencje prasową w MK.
Tylko jedno zapomieli zapoznać się z ustawą.
Kopali bez zgody i nadzoru archeologicznego. Jak więc można wierzyć że wykopano tylko te kilka monet, bo tak twierdzą żydzi i skorumpowamni lub nieudaczni użędnicy.
Niewiem czemu Pan kudelski tak broni Żydów, nie wiem co tak naprawdę wykopano, ale wiem że dokonano napewno przestępstwo. Szkoda że redakcja i kolega Kudelski tak starają się bronić żydówskich przestępców, a nie potrafią z taką samą determinacja bronić interesów zwykłych poszukiwaczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie