Skocz do zawartości
  • 0

Identyfikacja, łukowata blacha z obozu RAD


Ms. Metalsearcher007

Pytanie

Witam wszystkich forumowicz, proszę o sugestie czy jest przedstawiony przedmiot. Blacha ma około 40/50 cm długości, jest dość gruba. Znaleziona w obejściu u gospodarza w pomorskim. Z opowieści wiem, że tata obecnego właściciela jako nastolatek po wojnie pomagał w "rozbieranu" czyli szabrowaniu obozu nazistowskiego "Rady" jak to pan określił. Domyśliłem się, że chodzi o Reichsarbeitsdienst czyli RAD. Niestety nie wiadomo gdzie się on znajdował, ale rzekomo dość daleko. Z istotnych informacji wiem, że były tam ciężarówki porzucone, między wałami, pewnie park maszy i być może to jakaś blaszka od jakiegoś pojazdu. Na pewno element z tego szabrowania wedlug pana. Co o tym sądzicie?

20240505_212019.jpg

20240505_212035.jpg

20240505_212026.jpg

20240505_212022.jpg

20240505_212038.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Akurat sino-zielony jest jednym z popularniejszych kolorów wśród siewników. Ale już nie o tym. 

Co wiemy. 

-Masz kawałek metalu z gospodarstwa. 

-Ojciec właściciela coś gdzieś ale niewiadomo gdzie. 

-Właściciel z drugiej ręki twierdzi, że to element z szabru. 

Jakie pytania możemy sobie zadać. 

Dlaczego zabrał akurat coś takiego?Kawałek metalu nie przedstawiający w sumie wartości użytkowej. 

Czy możemy wziąć za pewnik, że ten element na gospodarstwie leżał sobie jako trofeum przez tyle lat choć nie przedstawiał żadnej wartości? 

 

mamy doczynienia z historia która ciężko zweryfikować i kawałkiem metalu mogącym być czymkolwiek (tym bardziej na gospodarstwie). 

Jesli naprawdę chcesz to zidentyfikować to należy wyjść po za ramy tego co zakładasz. Przedewszystkim porzucić ramy czasowe. 

oczywiście z całego serca ci życzę żeby okazało się to tym czym byś chciał żeby było.

jak będziesz jeszcze na tym gospodarstwie proponuje iść się rozejrzeć po starych maszynach i zakamarkach czy nie znajdziesz czegoś gdzie taki element by pasował ;) 

 

 

 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minutes ago, Kee napisał:

Ktoś jeszcze ma skojarzenia z siewnikiem 

IMG_20240506_155417.jpg

Dziękuję za ciekawe spostrzeżenie, ale zastanawia mnie kolor, bo ta blaszka zdaje się być szara z jednej strony (dunkelgrau?), a z drugiej czarna i nie jestem pewien czy takich kolorów używałyby rolink w latach 30/40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 hours ago, Kee napisał:

Akurat sino-zielony jest jednym z popularniejszych kolorów wśród siewników. Ale już nie o tym. 

Co wiemy. 

-Masz kawałek metalu z gospodarstwa. 

-Ojciec właściciela coś gdzieś ale niewiadomo gdzie. 

-Właściciel z drugiej ręki twierdzi, że to element z szabru. 

Jakie pytania możemy sobie zadać. 

Dlaczego zabrał akurat coś takiego?Kawałek metalu nie przedstawiający w sumie wartości użytkowej. 

Czy możemy wziąć za pewnik, że ten element na gospodarstwie leżał sobie jako trofeum przez tyle lat choć nie przedstawiał żadnej wartości? 

 

mamy doczynienia z historia która ciężko zweryfikować i kawałkiem metalu mogącym być czymkolwiek (tym bardziej na gospodarstwie). 

Jesli naprawdę chcesz to zidentyfikować to należy wyjść po za ramy tego co zakładasz. Przedewszystkim porzucić ramy czasowe. 

oczywiście z całego serca ci życzę żeby okazało się to tym czym byś chciał żeby było.

jak będziesz jeszcze na tym gospodarstwie proponuje iść się rozejrzeć po starych maszynach i zakamarkach czy nie znajdziesz czegoś gdzie taki element by pasował ;) 

 

 

 

Dzięki, faktycznie mało mam faktów i postaram się sprawdzić czy może to pasować do czegoś w tym gospodarstwie. Być może to tylko złom, ale będę szukał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie