Skocz do zawartości

Wojna na Wschodzie vol. 1/12


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, M81 napisał:

😥

GHayfDtWwAAFCHP.jpg

Nie wierzę w dobre intencje rolników. Gdzie było ich święte oburzenie, kiedy miliony ton przyjeżdżały i faktycznie zostawały w Polsce. Gdzie byli jak piss przyklepywał zielony ład?

1709110120_nw8kn2_600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

^^^ Rolnicy teraz protestują, bo tak im wygodnie również z innych względów:
a) Nuda w lutym, nie ma co robić
b) Luty jak luty, ale dni względnie ciepłe, a w nocy mrozu brak

W styczniu mroziło, to nie protestowali. Im dalej w marzec tym wrócą do roboty i ruszą w pola.

Podglądam FB znajomego rolnika, ale takiego zaradnego, lokalnego potentata można by rzec. Spędza czas na blokadzie przejścia. Wiem, że antytuskowy, ale nie wojujący. Sercem za Ukrainą na pewno, sporo ich zatrudnia, a 2 lata temu mało na serce nie umarł jak im pomagał na pierwszej linii po przekroczeniu granicy - opowiadał mi - miał stan przedzawałowy z emocji i przemęczenia. Teraz walczy o swoje interesy, ja to rozumiem. Ale co podje na tej blokadzie, to jego ;) Codziennie 1-2 wizyty pań z okolicznych KGW z wałówką - a to flaczki, a to gulaszowa, a to bigos, a to ciasto. Bardziej blog kulinarny prowadzi niż relację z protestu :D

M.

Edytowane przez beaviso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, beaviso napisał:

^^^ Rolnicy teraz protestują, bo tak im wygodnie również z innych względów:
a) Nuda w lutym, nie ma co robić
b) Luty jak luty, ale dni względnie ciepłe, a w nocy mrozu brak

W styczniu mroziło, to nie protestowali. Im dalej w marzec tym wrócą do roboty i ruszą w pola.

Podglądam FB znajomego rolnika, ale takiego zaradnego, lokalnego potentata można by rzec. Spędza czas na blokadzie przejścia. Wiem, że antytuskowy, ale nie wojujący. Sercem za Ukrainą na pewno, sporo ich zatrudnia, a 2 lata temu mało na serce nie umarł jak im pomagał na pierwszej linii po przekroczeniu granicy - opowiadał mi - miał stan przedzawałowy z emocji i przemęczenia. Teraz walczy o swoje interesy, ja to rozumiem. Ale co podje na tej blokadzie, to jego ;) Codziennie 1-2 wizyty pań z okolicznych KGW z wałówką - a to flaczki, a to gulaszowa, a to bigos, a to ciasto. Bardziej blog kulinarny prowadzi niż relację z protestu :D

M.

Z marnego powodu, co prawda, bo z mojej ciekawości zapytaj się kolegi dlaczego nie strajkował zeszłej zimy? Był już zielony ład przyklepany i miliony ton ukraińskiego zboża w polskich zakładach produkcyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Godzinę temu, karpik napisał:

"Gdzie byli jak piss przyklepywał zielony ład?"

I tak co drugi "wpiss". A może ogłosisz wkrótce, ze "piss" napadł na Ukrainę?

Ja już się nawet nie zastawiam czy ty "karpik" masz równo pod sufitem.

Pytanie brzmi czy to da się leczyć?

Wątpliwa sprawa ale proponuje żebyś swoje chore fobie przeniósł na pudelka albo na forum KO.

 

 

Edytowane przez weteran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, weteran napisał:

 

Dokładnie. Następny wpis będzie jak beaviso zapyta kolegi, a ten dobrze się zastanowi i odpowie, po czyich "słusznych oburzeniach" znalazł się na granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, karpik napisał:

Z marnego powodu, co prawda, bo z mojej ciekawości zapytaj się kolegi dlaczego nie strajkował zeszłej zimy? Był już zielony ład przyklepany i miliony ton ukraińskiego zboża w polskich zakładach produkcyjnych.

Nie rozmawiamy o polityce ani poglądach. Z drugim znajomym stamtąd także nie, choć na niejeden temat się zgadało. Ja wiem, że oni stamtąd, oni wiedzą, że ja z Gdańska. Lubimy się i chyba nawzajem szanujemy, no ale w niektórych sprawach lepiej wziąć głęboki oddech, bo po co popsuć dobre relacje. Ani ja do tego nie dążę, ani oni w rozmowach ze mną nie zaczynają.
 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie