Skocz do zawartości

Wojna na Wschodzie vol. 1/12


Rekomendowane odpowiedzi

"Rosyjski generał Tatarenko został wyeliminowany podczas ataku na bazę lotniczą Belbek

 

Według rosyjskich mediów zginęło 10 rosyjskich żołnierzy, w tym dowódca eskadry lotniczej gen. broni Oleksandr Tatarenko."

IMG_20240202_094355_159.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, karpik napisał:

"Rosyjski generał Tatarenko został wyeliminowany podczas ataku na bazę lotniczą Belbek

 

Według rosyjskich mediów zginęło 10 rosyjskich żołnierzy, w tym dowódca eskadry lotniczej gen. broni Oleksandr Tatarenko."

IMG_20240202_094355_159.jpg

Generał dowódcą eskadry? Ciekawe jakie stopnie mają dowódcy kluczy. Nie chcę nawet myśleć o randze dowódcy pułku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, karpik napisał:

Pamiętacie memy z himarsem na pontonie?

Coś w tym jest.

"Na barce zainstalowano ukraińskie działo przeciwlotnicze Uragan kal. 220 mm , które ostrzelało wyspę Wąż wczesnym latem 2022 r

"Działo przeciwlotnicze" Ile luf! A jakie wielkie pociski!

bm-27-uragan-9p140_4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
3 minuty temu, M81 napisał:

"Działo przeciwlotnicze" Ile luf! A jakie wielkie pociski!

bm-27-uragan-9p140_4.jpg

Translator.😅. Tak czasem skrót tłumaczy. Nie wyłapałem bo byłem na BHP.

To wyżej to może też być błąd tłumacza. Zaraz znajdę org.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, M81 napisał:

Generał dowódcą eskadry? Ciekawe jakie stopnie mają dowódcy kluczy. Nie chcę nawet myśleć o randze dowódcy pułku.

Podobnie tłumaczy:

Атака на аэродром "Бельбек": ликвидирован российский генерал — СМИ

 

О гибели командира авиационной эскадрильи генерал-лейтенанта Александра Татаренко сообщают российские Telegram-каналы. Якобы он был в числе погибших 10 российских военнослужащих.

 

Судя по информации из открытых источников, ликвидированному генералу было 63 года. Он служил на Дальнем Востоке, Урале, в Сибири и северных регионах россии. В 2016 году был назначен командующим 14-й армией ВВС и ПВО Центрального военного округа рф. Военный летчик 1-го класса.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że został zdegradowany, jeszcze kilka lat temu dowodził 14 armią lotniczą.

Poważnie mówiąc, kilka dni temu pojawiła się wiadomość o ataku na lotnisko Belbek, zniszczone miały zostać trzy samoloty, zginąć miało kilkunastu ludzi, wśród nich Tatarenko. Dowódcą eskadry zrobił go prawdopodobnie jakiś ignorant. Tutaj mamy informację, że był dowódcą bazy. Trzeba jeszcze sprawdzić czy WKS na pewno mają 38 Pułk.
https://defence24.pl/wojna-na-ukrainie-raport-specjalny-defence24/atak-na-krymska-baze-lotnicza-trzy-samoloty-i-general

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, M81 napisał:

"Działo przeciwlotnicze" Ile luf! A jakie wielkie pociski!

bm-27-uragan-9p140_4.jpg

Ten skrót mi źle tłumaczy. 

 220-мм РСЗО "Ураган".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, M81 napisał:

Generał dowódcą eskadry? Ciekawe jakie stopnie mają dowódcy kluczy. Nie chcę nawet myśleć o randze dowódcy pułku.

Znasz rosyjski czy tłumaczenie z googla? Bo to w tym może być problem. Tz. w tłumaczeniu googla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, M81 napisał:

Generał dowódcą eskadry? Ciekawe jakie stopnie mają dowódcy kluczy. Nie chcę nawet myśleć o randze dowódcy pułku.

Znam osobiście białoruskiego podpułkownika który jest kierowcą w ichnim MSW. Teraz może już awansował. Jego umiejętnością specjalną jest poruszanie się autami z grupy vag w automacie bez szarpania...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cóż to za kamuflaż?😅

"Bułgaria rozpoczęła dostawy na Ukrainę kilkuset transporterów opancerzonych – BGNES

 

 Sprzęt zostanie dostarczony z już znajdującą się na nim bronią i częściami zamiennymi. Logistykę sfinansował nieznany kraj uczestniczący w „Ramsteinie”."

IMG_20240202_224052_671.jpg

IMG_20240202_224052_547.jpg

IMG_20240202_224052_349.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie