Skocz do zawartości

Wojna na Wschodzie vol. 1/12


Rekomendowane odpowiedzi

bjar... Jak zapewne wiesz, są trzy rodzaje prawdy :-)
Wg mnie i mojej wiedzy, Wolskiemu w jednym wpisie udało się wszystkie trzy umieścić.

Za część sprzętu-uzbrojenia-amunicji-itp Ukraina płaci.


Za część sprzętu-uzbrojenia-amunicji-itp Polska otrzymuje zapłatę. Może nie zawsze- patrz, jak Orban zablokował wypłatę z UE, która dla Polski to bodajże 800 mln eur.

 

A z innej, choć finansowej bajki... Wczoraj miałem okazję dłużej porozmawiać z "moimi" Ukrainkami. Nawet jeśli w ich opowieściach sporo odsiać jako plewy, to Ukraina jako sprawne czy choć działające państwo nie istnieje, nie dyskutujmy dlaczego i dlaczego sama Moskwa jest "tylko" za część odpowiedzialna.


W Zaporożu i okolicach woda, prąd, ogrzewanie, itp rzadziej jest, niż nie ma...


Kto mógł wyjechał już dawno- ci, którzy się na pierwszą falę nie załapali, robią co mogą, aby wyjechać teraz- przy czym nie do zachodniej części Ukrainy, a dalej- w Świat.


Narasta konflikt, między mieszkańcami zachodniej a wschodniej części Ukrainy- ci ze wschodu nie mają nic, a jednocześnie, podobnie jak i my, widzą jak żyją w zachodniej części, czyli oświetlone ulice, pełne sklepy, działające i pełne klientów restauracje, dyskoteki, itp...

No i "pobór"- ci, którzy chcieli walczyć, robią to od II.2022... reszta ma to w .. nosie i robi co może, aby się zadekować i nie dać w kamasze złapać. Coraz prężniej działa ruch matek żołnierzy, które wywierają coraz większy nacisk na służby- o rotacje, o przepustki, a przede wszystkim o zablokowanie poboru...
Jednym z elementów jest atak na służby i oligarchów, dlaczego nikt lub prawie nikt z ich rodzin nie został powołany czy nie służy po prostu.

Straty w ludziach podobno są "po środku"- ani tak potężne, jak rosyjskie źródła podają, ale też nie takie "śladowe", jak głosi oficjalna ukraińska propaganda. Nie ma rodziny, w której "ktoś" nie stał się śmiertelną ofiarą wojny, a o rannych to się nawet nie wspomina, chyba że to naprawdę znaczne kalectwo oznacza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Czlowieksniegu napisał:

bjar... Jak zapewne wiesz, są trzy rodzaje prawdy :-)
Wg mnie i mojej wiedzy, Wolskiemu w jednym wpisie udało się wszystkie trzy umieścić.

Za część sprzętu-uzbrojenia-amunicji-itp Ukraina płaci.


Za część sprzętu-uzbrojenia-amunicji-itp Polska otrzymuje zapłatę. Może nie zawsze- patrz, jak Orban zablokował wypłatę z UE, która dla Polski to bodajże 800 mln eur.

 

Za jaką część tego dobra Ukraina płaci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Merill_Marauder napisał:

Dlaczego ja mam dziwne wrażenie, że opis ukraiński zupełnie nie klei się z angielskim? Z jednej strony mamy pozostałości po trafieniu rakietą, z drugiej praktycznie nowy śmigłowiec. 

To j. rosyjski, a nie ukraiński.
Tekst oryginalny jest napisany od początku do końca z przekąsem. I należy czytać go w ten sposób, że ten "praktycznie nowy" śmigłowiec od czasu burzy nad Berdiańskiem trafił do prywatnego muzeum, bo jego przywrócenie do służby było łatwe jak splunięcie ;)

M.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie