Cypis Napisano 15 Czerwiec 2023 Napisano 15 Czerwiec 2023 (edytowane) Na ruskim forum przedstawiają taki alternatywny plan ataku Ukrainy . Kierunek Mariupol , ale w połowie drogi odbicie na wschód i uderzenie na Donieck od południa i południowego-wschodu i razem z uderzeniem z Bachmutu odcięcie Doniecka. No i skutkuje to odcięciem Krymu , ogniową kontrolą transportu Woroneż-Rostów-Krasnodar i wyjście nad Morze Azowskie. PS. Mapka jest amerykańska , niebieska strzałka to ruskie przypuszczenia Edytowane 15 Czerwiec 2023 przez Cypis
Cypis Napisano 15 Czerwiec 2023 Napisano 15 Czerwiec 2023 W dniu 11.06.2023 o 21:21, Cypis napisał: Zobaczymy , za 4-5 dni (no może trochę dłużej 7-8 dni) okaże się kto miał rację . A woda to już opada i to dosyć szybko .„Obecnie średni poziom podtopień wynosi 4,72 m (powyżej normalnego poziomu). Od wczorajszego wieczora woda opadła o 31 cm." Czyli opada około 60-80 cm dziennie , 4,7m to 4-5 dni. A pogoda na Ukrainie upalna , jak to na południu Europy w czerwcu. Więc zaraz z błota zrobi się "pancerna" skorupa . Takie wyschnięte błoto jest lepsze od asfaltu i pokrywa większy obszar (na którym wymyło miny). Oby ruscy myśleli tak jak ty. A , jak myślisz, dlaczego właśnie dzisiaj , a nie tydzień , miesiąc temu , partyzanci (specjalsi) wysadzili most kolejowy na trasie na Krym i zniszczyli most i torowiska ? W Nowej Kachowce , na ruskim brzegu zaczęły się wybuchy i strzelanina , wygląda na zaczepny atak Ukraińców
Cypis Napisano 15 Czerwiec 2023 Napisano 15 Czerwiec 2023 (edytowane) 26 minut temu, Cypis napisał: W Nowej Kachowce , na ruskim brzegu zaczęły się wybuchy i strzelanina , wygląda na zaczepny atak Ukraińców Atak idzie na Nową Kachowkę , Tawrijsk , Kachowkę i Wasiliwkę czyli chcą wyjść na drogi M14 , P47 i T2202 Edytowane 15 Czerwiec 2023 przez Cypis
Cypis Napisano 15 Czerwiec 2023 Napisano 15 Czerwiec 2023 (edytowane) Na ruskich kanałach , spodziewają się ataku , tak jak napisałem na Donieck . Twierdzą że główny atak jeszcze się nie rozwinął , a wywiad tak naprawdę nie wie gdzie jest większość zachodnich czołgów (nic nie wiedzą np. o Challangerach) . Twierdzą , że na razie użyto 10-20 Leopardów na wabia , żeby ruscy pomyśleli, że to już ofensywa. Edytowane 15 Czerwiec 2023 przez Cypis
bodziu000000 Napisano 15 Czerwiec 2023 Napisano 15 Czerwiec 2023 (edytowane) Edytowane 15 Czerwiec 2023 przez bodziu000000
karpik Napisano 16 Czerwiec 2023 Autor Napisano 16 Czerwiec 2023 Перше фото шведської БМП CV90 вже на українській землі. Близько 50 таких броньованих машин з 40-мм автоматичними гарматами передала українській армії Швеція.
karpik Napisano 16 Czerwiec 2023 Autor Napisano 16 Czerwiec 2023 Применение американских систем разминирования M58 MICLIC для проделывания прохода в минных полях, а также реактивной установки Ур-77. VID_20230616_110557_591.mp4
karpik Napisano 16 Czerwiec 2023 Autor Napisano 16 Czerwiec 2023 Samochodzik do minowania. VID_20230616_112651_106.mp4
formoza58 Napisano 16 Czerwiec 2023 Napisano 16 Czerwiec 2023 Jaja sobie robią. Choćby to prawda z tymi kilkoma maszynami, to co znaczy setki ich tanków ciągniętych traktorami przez Cyganów :-)... https://wiadomosci.wp.pl/zachodni-sprzet-w-rekach-rosjan-twierdza-ze-zdobyli-czolgi-leopard-i-wozy-bradley-6908543379404929v
bjar_1 Napisano 16 Czerwiec 2023 Napisano 16 Czerwiec 2023 Sprawa znana od kilku dobrych dni, kiedy to ukry stracili Leo i Bradleye na polu minowym, pod ogniem artylerii i PPK.
karpik Napisano 16 Czerwiec 2023 Autor Napisano 16 Czerwiec 2023 Бахмутська ротація: прикордонники зустрічають «новеньких» Аеророзвідка ДПСУ з повітря встановила проведення заміни в підрозділі противника. Вогонь мінометів і гранатометів відповів новоприбулим: «Ласкаво просимо!» Ось так гостинність охоронців кордону знешкодила 14 окупантів: 8 вбито та 6 поранено. VID_20230616_145845_677.mp4 1
karpik Napisano 16 Czerwiec 2023 Autor Napisano 16 Czerwiec 2023 Kiedy złożyłeś w przedpokoju bewupa z deagostini. VID_20230616_193311_204.mp4
Rekomendowane odpowiedzi