Skocz do zawartości

Figury rozdział VIII


bjar_1

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

 

 

Same przypadki, zbiegi okoliczności.... Przechodził z tragarzami i dostał, bo mu się należało...

 

Jak myślisz, ile zostało z tych 100 ton złota sprowadzonych w 2019 roku?

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"Nawet ja, ciemny pisior mieszkający w lesie wiem, że te blokowane "środki unijne" to nie manna z nieba którą od razu załatwi Tusk czy nawet komuch Czarzasty, a wyłącznie POŻYCZKA  którą każdy rząd będzie spłacał z kasy ze zrabowanych nam podatków. "


Niom...
I dlatego:

"Polski KPO został zatwierdzony przez Komisję Europejską 1 czerwca 2022 roku, a następnie 17 czerwca przez Radę UE. Na jego podstawie Polsce przyznano 35,4 mld euro, w tym 23,9 mld w formie dotacji oraz 11,5 mld w formie pożyczki."


 "Dzisiaj nasze obligacje kosztują 7-8 proc., pożyczka będzie może na 2 proc. i jeszcze w sytuacji, w której będzie spłacana od 2028 r. To jest najtańszy pieniądz pożyczkowy na świecie - powiedział w czwartek minister rozwoju i technologii Waldemar Buda o części pożyczkowej KPO."
czerwiec 2022
 
"Na spotkaniu z klubami "GP" premier Mateusz Morawiecki- KPO wzmacnia naszą suwerenność, 99 proc. kamieni milowych jest w interesie Polski. Pieniądze z KPO są dziś Polsce bardzo potrzebne, ponieważ przydadzą się właśnie po to, żeby zabezpieczyć suwerenność Polski.. Wszyscy, którzy próbują rozpętać histerię wokół tzw. kamieni milowych mylą się i nie tylko są w błędzie, ale właśnie leją wodę na młyn ruskiej propagandzie. Wiecie dlaczego? Dlatego, że tak, jak powiedziałem wcześniej, suwerenność możemy utracić także poprzez gigantyczny kryzys gospodarczy, który doprowadzi po prostu do gospodarczego załamania"
czerwiec 2022
 
 
Więcej mi się nie chce... ale doceniam i szanuję, że Mistrz power-pointa uznał cię za podatnego na ruską propagandę :-)
 
 
I tym kończę jakiekolwiek dyskusje z tobą czy próby przekonania, że żyjesz w błędzie idąc drogą szarego posła ps prezes, który ogłosił kiedyś, że "Nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, szutnik napisał:

ps. zapomniałem dodać Ci ciekawy link George Orwell – Wikipedia, wolna encyklopedia  , w nim masz podaną listę twórczości tego Pana - polecam szczególnie nowele i felietony. Wielce interesujące.

Serdecznie dziękuję. Grafik jeżeli chodzi o czytanie to mam napięty, bo jeszcze z Gwiazdki książki nie ruszyłem :)

A przypomniało mi się, że "Rok 1984" czytałem mając z 15 lat i to wydane 2 obiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

I tym kończę jakiekolwiek dyskusje z tobą czy próby przekonania, że żyjesz w błędzie idąc drogą szarego posła ps prezes, który ogłosił kiedyś, że "Nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne".

Doceniam że w ogóle się zniżasz do dyskusji z ciemnogrodem.

Nie wiedziałem że tak duża część kasy na KPO to dotacja. 

Nadal mam obawy że spełnienie wszystkich wymagań UE sprawi że to będzie najdroższy deal w naszej najnowszej historii.

Ps. Nie rozumiem braku wysypu memów związanych z rewolucją C40. Szykuje sie permanentna inwigilacja, racjonowanie spodni i kotletów schabowych, likwidacja samochodów a tu nic. Nagle nikomu z opozycji nie przeszkadza zaglądanie władzy do garnków, lodówek, szaf i garaży ?

To nie jest Korea Północna+ ? Brak aut i przymusowe żarcie trawy czy innych wodorostów.

Edytowane przez takafura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodziu....

Możliwości jest kilka...

- spłacają najróżniejsze "długi wdzięczności" i/lub tworzy się coraz większa menażeria, która to u przedstawicieli przewodniej partii narodu lub jej funkcjonariuszy takie długi zaciąga...

- mają świadomość, że od koryta zostaną lada moment oderwani i szykują sobie i kamaryli miękkie lądowanie...

- mają świadomość, że kondycja budżetu, nawet wliczając różne poza budżetowe fundusze, jest tak dramatyczna, że za moment nie będzie czego kraść...

- jednym z kamieni milowych jest inne liczenie stanu budżetu. Zgodził się na to Mistrz power-pointa* i za moment teoretycznie nie będzie jak wyprowadzać/ukrywać...

- one tak mają i się niczym, wliczając opinię, także swoich, wyborców...

 

 

 

* i dlatego w ramach spełniania kamieni milowych, została wrzucona ustwka do Ustawy o ograniczeniu wzrostu cen energii.. A PAD świadomie lub nie, podpisał, anulując tym samym udawanie realizacji tych ustaleń/kamienia milowego...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, bodziu000000 napisał:

Kroków, jak kroków, ale tej wspaniałej angielszczyzny aj aj aj aj aj aj aj aj aj aj yyyyyyyyy eeeeeeee ju noł aj aj aj aj aj aj aj aj aj ken he he he he he he he he he he sory tu erli tudej tu spik inglisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, bodziu000000 napisał:

Kolejne moralne, etyczne i umysłowe zero* zjepów. Zero chwalące się swoją laską, jak pissowski Mr Jenot. Tylko współczuć tej kobiecie, aczkolwiek może jednak nie? Gały jednak widziały/widzą, co biorą.

Może ktoś chce się założyć, że ci państwo za 15 lat nie będą ze sobą?

 

 

 

* Najmocniej przepraszam Cię szanowna Matematyko i Twoje osie liczbowe, bo może przeszacowałem i być może powinienem to coś nazywać nie zero, ale minus jeden...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bjar_1 napisał:

A to C40 Pinokio już podpisał, czy jeszcze?

Dla tej kasy jak na razie podpisał podobno wszystko,  a C40 przed wyborami dla tylu mld euro też pewnie przełknie. Niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie