Skocz do zawartości

Figury rozdział VIII


bjar_1

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, bodziu000000 napisał:

 

 

Senat wybrał 30 ławników SN. "To najbardziej zatwardziali i wulgarni działacze KODu"

(aktualizacja: 07.10.2022)

Senat wybrał 30 ławników Sądu Najwyższego. 26 z nich zostało zgłoszonych przez Komitet Obrony Demokracji. Osoby te w mediach społecznościowych prowadzą aktywną działalność, której celem jest wspieranie liderów PO czy Polski 2050. W ich wpisach znaleźć można również porównywania polityków partii rządzącej do nazistów czy rozpowszechnianie takich haseł, jak: "Wypier****" i "Jeb** PiS". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bodziu000000 napisał:

 

 

Google: ile kosztowało paliwo w 2013 roku

na stacjach w Polsce za benzynę bezołowiową 95 trzeba było zapłacić średnio 7,32 zł/l, olej napędowy 7,27 zł/l, a autogaz 3,64 zł/l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura..

Ja wiem, że na wszystkie pytania odpowiedzi można znaleźć w, na przykład, partyjnym przekazie dnia i/lub podpowiedziach w odpowiednich mediach...

Z ciekawości- a co one i ty, przy okazji, o jawnym buncie funkcjonariuszy TK z nadania partii wobec Odkrycia towarzyskiego, które stanowisko również zawdzięcza przewodniej partii narodu?

Jestem, na serio, ciekaw, czy i jak ten ewenement jest tłumaczony... Wspomina się coś o totalnej, Tusku, Niemcach, Żydach, itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS

"W maju 2013 roku baryłka ropy Brent, notowanej na londyńskiej giełdzie, była w okolicach 102-104 dolarów. Wydobywana w USA ropa WTI kosztowała około 94-95 dolarów."

+

"na stacjach w Polsce za benzynę bezołowiową 95 trzeba było zapłacić średnio 7,32 zł/l, olej napędowy 7,27 zł/l, a autogaz 3,64 zł/l."

2013

vs

 

"baryłka ropy 79$, natomiast pomimo wyraźnego odwrócenia się trendu wzrostowego cen paliw na stacjach za benzynę 95-oktanów musimy zapłacić od 6,43-6,55 zł/l, a za olej napędowy 7,63-7,76 zł/l. "

2022

 

PS Pozwoliłem sobie iść twoją drogą i udawać, że kursy walut nie mają znaczenia.. Skoro np tobie wolno, to dlaczego ja mam mieć inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, takafura napisał:

Google: ile kosztowało paliwo w 2013 roku

na stacjach w Polsce za benzynę bezołowiową 95 trzeba było zapłacić średnio 7,32 zł/l, olej napędowy 7,27 zł/l, a autogaz 3,64 zł/l.

To chyba dane z NBP lub bezpośrednio z nowogrodzkiej.

Masz wykres:

 

7b4a3699b8ebf8-948-439-0-0-1748-810.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

PS Pozwoliłem sobie iść twoją drogą i udawać, że kursy walut nie mają znaczenia.. Skoro np tobie wolno, to dlaczego ja mam mieć inaczej?

Wiesz, jesteś mistrzem w komentowaniu tego co Ci wygodnie z naciskiem na to czego nie napisałem.

Identycznie jak w przypadku wypowiedzi pani Kempy o Orlenie.

Bardzo generalnie takie "dyskusje" zapewne na podstawie Twoich przekazów dnia są mocno jałowe :)

Ps. Ja tylko sugerowałem, że wzrost cen detalicznych paliw 0 15 % we wspomnianym okresie nie musi byc kłamstwem. A Ty cos o cenach hurtowych ropy Brent w USA, kursach walut...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, karpik napisał:

To chyba dane z NBP lub bezpośrednio z nowogrodzkiej.

Masz wykres:

 

7b4a3699b8ebf8-948-439-0-0-1748-810.png

Masz racje, uczciwej jest odnosić się do ceny średniej w 2013 roku a nie maksymalnych z kilku miesięcy (?) 2013  dla większego efektu i uwiarygodnienia tylko owych 15 % wzrostu cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"Identycznie jak w przypadku wypowiedzi pani Kempy o Orlenie."

Czyli kreatura przywołuje niemiecką cenę paliwa i koszt korzystania z płatnej toalety, chcąc udowodnić, że za Odrą i Nysą paliwo i toi-toi jest droższy.
Ale, gdy w prosty sposób przekładam powyższe na moc nabywczą wynagrodzenia, to:

"Wiesz, jesteś mistrzem w komentowaniu tego co Ci wygodnie z naciskiem na to czego nie napisałem."

Obawiam się, że ty w tym lesie nie tylko od TV"P" jesteś odcięty...

 

"Ja tylko sugerowałem, że wzrost cen detalicznych paliw 0 15 % we wspomnianym okresie nie musi byc kłamstwem. A Ty cos o cenach hurtowych ropy Brent w USA, kursach walut... "

A ja "tylko", z pominięciem zmian kursu USD pokazałem, że w 2013 mimo, że surowiec-ropa była -dziesiąt procent droższa, to finalna cena na stacji wcale aż tak dużo od dzisiejszej nie odbiegała..
Morał? Już wiemy, skąd zyski Orlenu i/lub widzimy, na jakich marżach działał w sektorze paliwowym w 2013 i 2022 roku...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, takafura napisał:

Masz racje, uczciwej jest odnosić się do ceny średniej w 2013 roku a nie maksymalnych z kilku miesięcy (?) 2013  dla większego efektu i uwiarygodnienia tylko owych 15 % wzrostu cen.

Nie wiem o co Ci chodzi. Podajesz dane, że cena w 2013 to 7,30. W 2013 nie osiągnęła nawet 6zł. Nawet jak liczyć od tej górki to 5,5 w porównaniu z 8zl niedawno to z żadnej strony 15 proc. Paliwo za rządów piss podrożało ok. 60 proc.- jest bliższe prawdy.  A nz siłę - 4 zł jak przejmowali władzę i 8 zł niedawno= 100proc.

Czy może nie, takafura?

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodziu...

 

"...powstanie we Wrocławiu centrum imienia swego ojca Kornela..."

Ciekawe, czy będzie "coś" o współpracy z komuchami przed '89 czy też, na przykład, przytoczone zostaną wypowiedzi KM o Rosji, Krymie...

Bo to, że przemilczany zostanie głos wielu ówczesnych współpracowników i członków SW, którzy wtedy lub w ostatnich latach krytykowali KM, to proponuję dolary vs orzechy...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

"Czy może nie, takafura?"

Jak widać poniżej, cena maksymalna BP 95 nie przekroczyła... 6,0 zł...

 

I dziwnym trafem, dopiero od 2015 nastąpiło potężne rozjechanie się cen między zakupem ropy a.... ceną w Polsce :-)

ceny_ropy_benzyny_polska_europa_2021.png

Jak myślisz, że to zrobi jakiś odprysk na betonie pissowskiego elektoratu...

Nawet jak dymanie boli to godzą się z tym. Przecież dyma ich miłość życia.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, karpik napisał:

Jak myślisz, że to zrobi jakiś odprysk na betonie pissowskiego elektoratu...

Nawet jak dymanie boli to godzą się z tym. Przecież dyma ich miłość życia.

Nie wiem czy Twoja opcja wygra w tym roku, czy za kolejne 4 lata.

Jeżeli przegra faktycznie przegra mimo wypalenia rządzących, wpadek wizerunkowych wyimaginowanych i rzeczywistych, aferek i afer, to tylko i wyłącznie przez pychę i buractwo takich oponentów jak TY :)

Stawiam skrzynkę gorzały że prezentowaną tu dzień w dzień "skromnością" i "tolerancyjnością" skutecznie i publicznie wydymasz się sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

.
Ale, gdy w prosty sposób przekładam powyższe na moc nabywczą wynagrodzenia, to:

"Wiesz, jesteś mistrzem w komentowaniu tego co Ci wygodnie z naciskiem na to czego nie napisałem.

Krytykujesz Kempę za to czego nie napisała.

Zaczynasz rytualną dygresję o sile nabywczej naszych wynagrodzeń w porównaniu do Niemiec z 4,2 biliona PKB.

A z tych "dowcipnych" przysrywań o lesie i dostępie do "właściwych" mediów to jakieś kompleksy "słoika" z warszfki wychodzą.

Płaca Ci za moderowanie czy prowokowanie ? Jak tak to przepraszam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura...

Czyli nie doczekamy się ani merytorycznych odpowiedzi na nasze pytania, ani nie sprostujesz kłamstw?

To tu się prostuje kłamstwa czy nieścisłości ? Wszystkich to dotyczy ? Od kiedy ? Bo w szoku jestem ze to mod pisze...

Ps.  Google, pierwszy wynik po wpisaniu zapytania "ceny paliw w 2013 roku"

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=ceny+paliw+w+2013+roku

Wynik faktycznie nieścisły, ale to nie ja wymyśliłem anie nie wybrałem go celowo - więc z tym kłamstwem to odrobinę wyhamuj. Pierwszy wers dotyczy obecnych cen, drugi wyraźnie mówi o 2013. Mogłem w drugim linku zweryfikować czy zerknąć na wykres. Mój błąd, pośpiech.

Edytowane przez takafura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie